Skocz do zawartości

Polecane posty

dziś rano dokonywalem tranzakcji z użytkownikiem Progremer

 

Została wystawiona aukcja na allegro, ponieważ wpłata miała być przez paypal w treści

aukcji zostało dodane iż wpłata za pośrednictwem paypal.

 

po zakupieniu aukcji i przelaniu pieniędzy pan Progremer napisał mi ze będzie za 15 miut.

 

Po 1,5h zadzwoniłem na podany numer na allegro, okazał się błędny.

nastepnie napisałem na GG podane na allegro.

okazało się że pan Progremer nie jest włascicielem konta, a własciciel poprosu miał włamanie na konto,

 

teraz nie mam ani pieniędzy, ani licencji.

 

Prosiłbym o pomoc w celu odzykania pieniędzy.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I powiedz co niby my mamy zrobić?

Chcesz odzyskać pieniądze to zadzwoń do banku w celu cofnięcia wpłaty bądz idz na policję, dodatkowo napisz do Allegro że zostałeś oszukany przez tego usera a jeśli miał włamanie niech się tym zajmie serwis aukcyjny... Proste.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawa zgłoszona na allegro.

 

zaraz dzwonie na policje w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaraz dzwonie na policje w tej sprawie.

Jakaś dziwna literówka, chciałeś chyba napisać "idę".

Zrób sobie zdjęcia rozmów - wszystkich oraz spisz to, co według Ciebie ma jakiś wziązek z tą sprawą.

Z konta paypal kasa i tak zostanie wypłacona, to raczej kłopotu z dojściem do danych oszusta problemu nie powinno być, gorzej jak jest to jakiś osobnik, który lubi komplikować życie i będzie przelewać kase z konta na konto.

Edytowano przez Gangstanet.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś rano dokonywalem tranzakcji z użytkownikiem Progremer

A to miej pretensje tylko do siebie o to, tyle razy się mówi na forum o tym.

Młodzież nie słucha i zawsze jest mądrzejsza ...

 

Ile tych pieniędzy straciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na policji możesz rownież wspomnieć o tym forum, logował sie tu kilka razy pisał posty więc, jakieś ślady zostawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kwota to 200 zł

liczyłem ze aukcja allegro będzie bezpieczna.

nie mogłem przewidzieć że konto allegro zostało skradzione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak płaciłeś via PP to pieniądze możesz odzyskać - otwórz spór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwracają do 10 tyś. Tylko trzeba mieć wniosek z policji, który załączasz im do formularza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwracają do 10 tyś. Tylko trzeba mieć wniosek z policji, który załączasz im do formularza.

 

Piszesz o transakcji allegro (choć nie wiem czy w przypadku włamania na konto to działa?), a ja o transakcji via PayPal. Otwierasz spór i generalnie po miesiącu-półtora kasa wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kwota to 200 zł

liczyłem ze aukcja allegro będzie bezpieczna.

nie mogłem przewidzieć że konto allegro zostało skradzione.

 

Jeśli jesteś pewny, że zostałeś oszukany, idź na Policję.

Oni mogą nie wiedzieć na jakiej zasadzie, więc musisz im to wytłumaczyć bo zamiana pieniędzy Paypal na bank już sama w sobie jest dziwna.

 

W tym przypadku tylko Oni Ci mogą pomóc, tym bardziej jak twierdzisz na konto w Allegro ktoś się włamał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest ogólnie polityka samego allegro i czy mnie jako kupującego interesuje czy ktoś się włamał czy nie.

Przedmiot został wystawiony na aukcje a ktoś go kupił, klient sugeruje się komentarzami jest OK to kupuje a allegro bierze odpowiedzialność za kupujących.

Czytałem ostatnio o tym bo też chciałem z tego skorzystać, ale moja sprawa jest trochę inna i nie podlega pod bezpieczeństwo , które allegro daje.

Jedyna opcja od strony allegro jaką może zrobić to zwrócić gotówkę , ale dopiero wtedy kiedy dostarczysz pismo z Policji o popełnieniu przestępstwa.

Więcej informacji uzyskasz tutaj: http://uslugi.allegro.pl/pok/

Zainteresuj się bo warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Piszesz o transakcji allegro (choć nie wiem czy w przypadku włamania na konto to działa?), a ja o transakcji via PayPal. Otwierasz spór i generalnie po miesiącu-półtora kasa wróci.

Kiedyś otworzyłem 4 spory i kasy nie odzyskałem. PP twierdził, że transakcja jest jak najbardziej okej, ale ja ani towaru, ani kasy nie otrzymałem. Można do nich wydzwaniać, a oni i tak wiedzą lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa trafila na policje, dowiedziałem sie ze teraz musze napisać/zadzwonić do paapal i poinformować ich o tym iż została zgłoszona cała sprawa policji.

 

wtedy dopiero będe mógł odzyskać pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chiba nie w ta strona... To, że im powiesz o zgłoszeniu, to oni mogą Ci najwyżej przyklasnąć. I nic poza tym. Policja sama się do nich zgłosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież oszustwa w internecie są na poziomie codziennym. Allegro nic nie gwarantuje, dosłownie NIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche to głupie. nie wiem jaki zysk ma taka osoba. Co z tego że teraz ma 200 zł. jak go policja namierzy i bedzie miał juz w papierach oszustwo..

zwłaszcza ze w tych czasach coraz więcej pracodawców chcą dowody o niekaralności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<300 to jednak mała szkodliwość społeczna i może mu się upiec, chyba że już recydywa.

 

własciciel konta zgłosił na policje włamanie, więc wątpie by mu sie to upiekło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nooo.. mała szkodliwość. Najlepiej jeszcze przyklaśnijmy mu wszyscy razem. A co tam. Niech chłopak działa i zbiera kase na wakacje. Jak się przyzwala na oszustwa po 200 zeta, to nie ma się co dziwić, że ci w rządzie kradną miliony. W końcu mała szkodliwość społeczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nooo.. mała szkodliwość.

Moim zdaniem, jeden z największych debilizmów w prawie. Proste, złodziej to złodziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Złodziej to złodziej, ale należy też to sądownie rozróżniać... jak taki kolo ukradnie milionerowi 10 tysi to powinien dostać mniejszą karę niż jakby ukradł biednemu ostatni bochenek chleba... W pierwszym przypadku mamy do czynienia ze złodziejstwem, zaś w drugim mamy już zbrodnię. W obu przypadkach jednak należy tępić sam fakt kradzieży.

 

Takie kombinację należy tępić bo zaczyna się od 50 PLN a kończy się na rzeczywistych milionach czego dowodzi nierząd Donka... Jakby każdemu oszustowi na lickach za 200 zeta dawano zgodnie z prawem publicznie wpierd... to by się nauczyli nie kombinować, a tak jest na to przyzwolenie i nic takiemu nie można zrobić. Jakby jeden z drugim wylądował na chirurgii szczękowej to by wiedział że nie warto kraść...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mógłbym poradzić, dobrze byłoby, gdyby na forum znalazł się temat z własnie takimi oszustami, by na przyszlość inni nie dali się wrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własciciel konta zgłosił na policje włamanie, więc wątpie by mu sie to upiekło

Co ma mu się upiec? Oczywiście, że upiecze jeśli koleś z głową to robił. Wystarczy znać podstawy zabezpieczeń i można samemu dowieść, że o anonimowość w sieci jest bardzo łatwo. Jeszcze w takiej sytuacji kiedy są karty bzwbk, netbooki czy internety mobilne...

 

Nie chce tutaj nic więcej na ten temat pisać, bo jeszcze jakieś gimbusy przeczytają i będą same oszukiwać, ale hdmagc już wystarczająco napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×