Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

prima aprilis: wlamanie na progreso.pl ;)

Polecane posty

Sponsi nie bardzo wiem dlaczego tak jedziesz na ich nowa stronę. Mi się podoba, jest bardzo prosta i czytelna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Strona mi się podoba, ale nie firmy hostingowej. Ja wiem o co chodzi, że w którą stronę jest ruch. Niektóre amerykańskie strony firm hostingowych ten ruch obierają. No ja jestem sceptyczny, można było to trochę inaczej zrobić.

Ale podoba mi się - bo tego nie napisałem, a to prawda - ogólnie, że stronka aplikacji mobilnej, czy coś. Ale nie hostingu, heh...

 

Mam przed oczami http://mailchimp.com/

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po uno - patrząc z boku, jako obserwator -> żarcik fajny smile.png napewno chłopaki mają jaja żeby takie coś zrobić, kontrowersyjny co prawda psikus, ale wg mnie bardzo udany. A marketingowo to udany strzał. I nie w stopę, tylko w 10.

 

W dziedzinie, w której takie zdarzenia są karygodne, to ma być marketing?

w Warszawie w niedzielę (1 kwietnia dla jasności) w centrum była kartka na drzwiach do baru - "kebab z psa lub z kota z sierścią lub bez - zapraszamy!". Ludziom to nie przeszkodziło bo wiele osób zajrzało z ciekawości, a z tego co widziałem to nawet sporo osób zakupiło owego kebaba - w branży spożywczej, takie karygodne czyny? A jednak, sensacja dźwignią handlu, nie tylko marketing.

 

Ci co mówią, że to bardziej zaszkodzi chyba nie znają się na marketingu.

Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile napłynie nowych klientów, nowych odwiedzin po takiej akcji.

dokładnie tak jest.

 

Ty popatrzysz, a wielu przypadkowych odwiedzających stronę, więcej już na nią nie zajrzy a jeszcze powiedzą znajomym, że był włam i nie polecająsmile.png Nie każdy skojarzy że to 1.04.

to będą pojedyncze jednostki. Większą sensację usłyszałem, kiedy Unixstorm miał przeciążone łącza przez DDosującego dzieciaka (akcja sprzed kilku tygodni) i gdy często serwery były offline - dowiedziałem się od znajomych że dlatego wszystko zamula bo KTOŚ SIĘ WŁAMAŁ do serwerów unixa.. Ciekawe! Jak widać, ludziom wystarczy cokolwiek i zaraz plotka będzie, ewentualnie jakiś znawca rzuci "rzeczowy" osąd gdzieś tam i stadko baranów uwierzy. A echo idzie w świat.

 

Poruszona była dyskusja na temat szablonu progreso.pl - bardzo ładny i tyle w temacie. Coś nowego i świeżego.

 

Żeby nie było - nie jestem klientem progreso (od długich lat wierny unixstormowi - pozdrawiam całą firmę ;) ), lecz chyba mam prawo do zabrania głosu na ten temat smile.png

 

pozdrawiam

Edytowano przez Lnx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kontrowersja, szok, coś nietuzinkowego = większy ruch i prawdopodobny sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Kopaczewski

Moim zdaniem to był nie udany żart. Co z tego, że był większy ruch wczoraj? Zainteresowani wchodzili a 90% odwiedzin to nie były zapewne odwiedziny od potencjalnych klientów. Druga sprawa o ile się nie mylę to bezpieczeństwo danych jest jednym z wielu atutem firmy hostingowej. Jeżeli jakaś firma nie miała nigdy wycieku danych na zewnątrz i dba właśnie o te bezpieczeństwo to podnosi to wizerunek firmy.

Taki żart mógł być źle odebrany przez wielu, ktoś sobie zapamięta, że firma progreso miała włam i nie będzie już przekonana by zamówić u nich usługę. Na takie żarty to mogą sobie pozwalać takie strony jak np: http://niebezpieczni...iebezpieczniku/ wink.png

 

Ten imho nie udany żart to jest jak by np Amica wydała oświadczenie, że produkowali przez ostatni rok wadliwy towar a później obróciła to w żart. Część osób uwierzy, do części nie dotrze informacja, że to był żart. Ale to jest sprawa tylko i wyłącznie tej firmy. Każdy ma inne poczucie humoru.

 

 

@Edit: o widzę, po 39 postach zmiana nazwy tematu ;)

Lepiej późno niż wcale.

Edytowano przez Łukasz Kopaczewski (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nazwy tematu, bo sponsor technologiczny. ; - )

Oby forum zaraz nie zostało złamane, bo jak technologia od progreso to kto wie...

 

A tak całkiem serio, to fajnie, że przebudziliście się z kilkuletniego letargu i działacie, ale mimo wszystko speca od marketingu to ja bym na zbity pysk wywalił. ; - )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli progresso celuje w młodzież to zagranie OK i może przynieść pozytywny skutek.

 

Wątpię jednak aby poważni klienci używający serwerów do prowadzenia biznesu i zarabiania potraktowali to jako "fajny żarcik".

 

Taka akcja pasuje bardziej do firmy oferującej serwery do gier np CS a nie do skądinąd poważnej firmy.

 

Ed

Edytowano przez ednet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@up poważne firmy są raczej terminowe.... :-)

 

ale teraz to wszystko tak mocno web 2.0, że aż nie nadążam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię jednak aby poważni klienci używający serwerów do prowadzenia biznesu i zarabiania potraktowali to jako "fajny żarcik".

 

Mam wrazenie ze niektorzy tu sadza, ze wylaczylismy wszystkim klientom ich serwisy i zrobilismy redirecta na strone h4ck3d ? :-) Bez zartow! ;)

 

Podmienilismy wylacznie nasza strone glowna - wszystkie podstrony, extranet i webmail byly w pelni funkcjonalne. I tak musielibysmy wylaczyc czesc funkcjonalnosci na stronie - z uwagi na przygotowania do uruchomienia nowej (to nie tylko podmiana paru plikow - upgrade obejmowal tez wymiane i dolozenie kupy nowego sprzetu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz

To pisalem ja. Mialo isc z mojego konta, poszlo z firmowego - wybaczcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niektórzy zrozumieli to jako kul i trendy, ja pozostaję przy swoim. Można inaczej, a też z jajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Strona jest OK, jedynie za ten niebieski (kobieta by pewnie powiedziała, że jakiś błękitny, seledynowy czy jakiś inny tam, jako facet nie rozróżniam) ktoś powinien bęknąć - WYPALA OCZY! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mam wrazenie ze niektorzy tu sadza, ze wylaczylismy wszystkim klientom ich serwisy i zrobilismy redirecta na strone h4ck3d ? :-) Bez zartow! wink.png

 

nic takiego nie napisalem, ale nie zaprzeczysz że ktoś kto ma u Was strony mógł poczuć się niepewnie widząc Hacked Site :)

 

Kolor błękitny w nowym sajcie faktycznie lekko wypala oczy.

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się nowy lay. Może i jest w stylu trochę USA, ale po prostu uwielbiam taki design. Moim zdaniem jeżeli chodzi o zmianę kreacji to wielki plus co do żartu to hmm... taki sobie bo rzeczywiście trochę osób może być nieświadome tego i odebrać to jako faktyczny włam a przez to i stracić zaufanie do firmy i marki Progreso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z włamem był mój. Wywalić się mnie nie da: ważę więcej niż cała reszta progreso razem wzięta, nie wiem co to WoW, za to wiem, jak dokręcić biodro, żeby położyć kogoś nyny czy tam jak przejść z kimury do omoplaty. Żywcem mnie nie wezmą;)

 

Powtórzę się, rozliczą nas klienci. Do kogo kierujemy całą ofertę i dlaczego tak? O zakupie naszych kont decydują developerzy/designerzy. To tam jest know-how, a nie przy biurku prezesa. Firmy zarządzane heliocentrycznie, gdzie wszystko skupia się i przechodzi przez biurko prezesa mają to do siebie, że potrafią świetnie liczyć i oszczędzać pieniądze - dla nich również coś mamy (ceny, ha!).

 

Wracając do ludzi, którzy robią strony - to nie jest armia nudziarzy w garniturach. Piszesz kod/projektujesz -> tworzysz -> używasz prawej półkuli i generalnie mózg pracuje inaczej. Dla mnie takie środowisko nie boi się ani autoironii, ani wyznaczania nowych trendów w swoim fachu. Dla nich robimy progreso. Będę to powtarzał do znudzenia:)

 

To jest powodem, dla którego nie piszemy co to jest serwer wirtualny, po co to komu i że jesteśmy młodym dynamicznym zespołem. Jest kawa na ławe, są konkrety. To ma być moja nisza rynkowa. Nie wierzę w za to w gotowce - dostaliśmy rewelacyjną ofertę fajnego softu do robienia gotowych stron za kapitalne pieniądze, ale to nie jest coś co chcemy robić:) Taki target, to nas kręci.

 

Dla innych klientów mamy inny pomysł pod inna submarką. Progreso chemy, żeby zostało bardzo "nasze".

 

Niebieski na stronie jest taki, bo mamy pomysł na zagospodarowanie tej przestrzeni czymś fajnym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycje: zamknijmy ten temat?

 

Już po fakcie, nie ma co gdybać czy dobrze, czy źle - to już czas pokaże.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żart może i wyszukany, ale gdybym był klientem to wkur@#!% bym się niesamowicie, bo moim pierwszym odruchem byłaby panika (że wyciekły moje skrypty, bazy danych, hasła itd). Także ja bym od razu podziękował takim "żartownisiom", bo pewnie następnym krokiem będzie żart z telefonem, że ktoś mi spalił dom albo zabił psa...

 

W ogóle ten zwyczaj jest sam w sobie idiotyczny (wystarczy mi tych kłamstw w codziennym życiu), ale to już może temat na inną rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×