Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
R@fi

HTC vs Blackberry

Polecane posty

Najpierw się zastanów do czego będzie Ci potrzebny Smartfon, jak tylko do dzwonienia to lepiej kup sobie jakąś nokię.

 

Jak kaszub napisał, BB to raczej typowo biznesowe modele, HTC to taka mieszanka dla biznesmena i małego przedsiębiorcy, w tych masz więcej możliwości szczególnie na Androidzie. Ja używam Sensation i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zalezy, do czego chcesz miec to urzadzenie.

Jesli do dzwonienia, to BB (nawet i bez uslugi BIS). Jesli do dzwonienia i obslugi poczty - to tez BB (z usluga BIS).

Zaletami sa normalna klawiatura, dosyc dobra stabilnosc i co najwazniejsze - czas pracy na baterii pozwalajacy na prace, a nie notoryczne szukanie gniazdka z pradem.

 

Jesli wolisz bajery, jakies wszystkomogace aplikacje, swiecidelka itp. to wybierz jakiegos smartfona. Z tym, ze spelnial bedzie on w wiekszosci funkcje dosyc gadzeciarskie (np. wyswietli ci pogode, rozklad jazdy autobusow, filmy), bo jak bedziesz chcial z niego zadzwonic, to akurat stwierdzi, ze ma zbyt slaby poziom naladowania baterii i ci na to nie pozwoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
A podasz te dwa modele czy wróżymy z fusów? Podałeś same firmy

Zupełnie wystarczy te telefony mają innego odbiorce i zastosowanie.

Po co lansować się modelami, BB for business, Android for fun.

 

ps. mam też na HTC nawet jakąś tam pocztę, ale dalej sądzę że to zabawka na androidzie i Angry Birds daję radę wink.png

 

ps2. BB z serii Curve jest fajną wejściówką i w sumie tak naprawdę wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A podasz te dwa modele czy wróżymy z fusów? Podałeś same firmy

Jeśli umiesz wróżyć z fusów to gratulacjebiggrin.png - gdyby mi chodziło o konkretny model bym o tym napisał

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umiesz wróżyć z fusów to gratulacjebiggrin.png - gdyby mi chodziło o konkretny model bym o tym napisał

zastanawiam się nad zakupem nowego smartfona lecz nie wiem sam którego wybrać .

Poproszę o wasze opinie na temat tych dwóch modeli

 

 

HTC i BB to nie modele a marki. Każda marka ma modele.

 

To tak jak by napisać: FIAT czy RENAULT. Zastanawiam się na kupnem nowego samochodu lecz nie wiem którego wybrać , proszę o opinie w temacie tych dwóch modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możecie polecić jakiś model tu by mnie interesował model przeznaczony bardziej do celów biznesowych niż model z wodotryskami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o konkretny model bym o tym napisał

Właśnie powinieneś się skupić na konkretnym modelu, jak napisał regdos powyżej Renault produkuje ciężarówki i samochody osobowe.

Raczej nie kupuje się tira aby jeździć w niedzielę do kościoła, tak więc pytanie do Ciebie o wybór konkretnego modelu telefonu jest tu jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem motorolę Defy - ahhh to za szpan i te możliwości i fejsbuk poczta na gmail - mmmmm - i ładowanie baterii co dziennie...

Wracałem z pracy - telefon na noc do ładowarki, gorzej jak pojechałem na uczelnię i zapomniałem zabrać - niedizele offline.

Potem się zcwaniłem i kupiłem 6 ładowarek, taka trochę paranoja. Starałem się ograniczać korzystanie z telefonu - bo zaraz będę musiał ładować.

Z początku, siedziałem instalowałem, testowałem - nie potrzebnie czas traciłem. Fakt ma to jakieś możliwości, ale dla mnie 80% zbędnych.

 

Od miesiąca Nokia E72, własna poczta w domenie (gmail dobry jak masz androida...) maile posegregowane, synchronizacja ładnie działa.

Bateria 3 - 4 dni, kupiłem używkę i już trochę wcześniej koleś zdążył ją dobić - baterię, teraz czaje się na nową - ale na allegro tyle tego, że nie wiem która będzie oryginalna.

 

Zainstalowane mam co potrzeba, klawiatura qwerty to marzenie - pierwszy raz z tego korzystam i nie zamierzam przestać. Z czystym sumieniem mogę poleci ten telefon.

E6 też testowałem - ale jakoś braki ma...

 

Gdybym teraz miał zmieniać telefon to jedynie na BB, ponieważ Nokia nie ma już nic ciekawego w swej ofercie.

 

Jeśli chcesz E72 - szukaj bez gwarancji, serwis Nokii to katastrofa, składałem już reklamacje, nawet do Nokii PL i finów - mają to gdzieś...

 

Nie mogę zmienić FW bo mam custom, kodu nie zmienie bo tracę gwarancję, Play nie wypuści nowego - bo już ten model jest za stary. Paradoks w tym taki, że FW z od Playa różni się tylko tapetę i ekranem startowych + 2 dzwonki...

 

 

Reasumując - jeśli chcesz telefon do zabawy i nie przeszkadza Ci ładowanie gdzie popadnie i często - bierz coś z Androidem.

Jeśli chcesz telefon do pracy i do używania - szukaj czegoś ze stajni BB / ewentualnie dorwij E72 nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Z Jarkiem, jeżeli to ma być telefon do pracy to klawiatura qwerty to bajka, miałem nokie E63 a teraz używam C6-00 i przy kolejnej zmianie musi być coś z qwerty. Ja za to nie mam zastrzeżeń co do serwisu nokii, przy modelu C3 dwa razy wymieniali klawiaturę/ekran na gwarancji (raz zrobili to w ciągu 1h) innym razem gdy nie chciał mi się wyświetlać opis z książki jak ktoś dzwonił to też znali rozwiązanie.

 

Dla odmiany żona ma HTC i ładne to białe ale te same problemy co Jarek minimum raz dziennie ładowanie a najlepiej kilak ładowarek, w domu, w pracy, w torebce, w samochodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam aktualnie dwa tel własnie z BB i od HTC.

Na początku używałem więcej desire z, ale to tylko w sumie przebajerowany telefon z wodotryskami.

 

Aktualnie 9800 Torch lepiej się sprawuje pod względem funkcjonalności w odbieraniu masy maili (system BIS bajka), wcześniej Curve 8520 i w zupełności też mi starczał, ale chciałem coś z klawiaturką i dotykowym ekranem gdzie 9800 okazał się idealnym telefonem dla mnie. Również w BB bateria dłużej starcza niż aktualnie w HTC, gdzie i tak BB jest bardziej eksloatowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł - BIS włączony i maile w trybie push? Jak bateria trzyma?

Ja się zastanawiałem nad 9900, ale ta cena... Realniejszy 9780, jednak bb to bb...

E72 była by ideałem, gdyby nadal wychodziły uaktualnienia systemu, ma jednak swoje mankamenty których nie da się przeskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blackberry 9700 trzymał mi koło 3 dni przy ruchu rzędu 100-200 maili dziennie, oczywiście włączone 3G, BIS itd : ).

 

Nowsze BB 9360 już niestety koło półtora dnia daje radę, ale to pewnie kwestia tego, że jest 2x cieńszy niż stary model i musiało się to na pojemności baterii odbić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu ograniczasz się do tych dwóch marek?

HTC może i są fajne, ale drogie, w tej samie cenie najczęściej dostaniesz lepszy telefon od SE/Samsunga/Motorola, bądź podobny w lepszej cenie :)

Blackberry - za dużo nie miałem do czynienia z funkcjami telefonu, jednak dla mnie klawiatura Qwerty pod ekranem jest nie wygodna, zbyt małe przyciski, a taki telefon sam sobie później źle leży w kieszeni, jak już to lepsze są telefony z wysuwaną Qwerty.

 

Sam teraz używam Motoroli Defy+ i potwierdzam że przy włączonym wifi/3g trzeba baterie ładować co 1-1,5dnia, jednak to jest specyfika większość teraz telefonów na OS. Tutaj warto mieć przy dłuższych wyjazdach bez dostępu do ładowarki dodatkową baterie.

Ja jednak korzystam z dwóch telefonów, jednego multimedialnego do grania, pracy i neta, A drugi podstawowy model Samsung e1080 (nówkę kupisz za jakieś 65zł) który służy do dzwonienia i smsów, gdzie bateria starcza na jakieś 10dni.

Człowiek jak już się przyzwyczai do telefonu z takim androidem to później ciężko mu trochę żyć bez niego, człowiek czuje się jak bez ręki :)

Dodam że muzykę słucham na odtwarzaczu mp3, a nie na smartphonie, aby nie dobijać baterii i mieć zarazem lepszą jakość dźwięku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maqu - czyli tak na prawdę Twój tel. to Samsung, a Motorola to multimedialna zabawka - i nie oszukuj się.

 

Ja się zastanawiam nad tanim tabletem, jako uzupełnienie Nokii. Nie ma co się oszukiwać, nawet na 4" przeglądanie internetu i praca nie jest komfortowa, jeśli komuś się wydaje, że tak - to podziwiam.

 

7" tablet - teraz w bezdomce będzie, brakuje mu 3g i gps - trochę słabo, ale do 500 zł można znaleźć bardzo dobry tablet już i to jako uzupełnienie telefonu wg mnie najbardziej się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obydwa telefony używam do dzwonienia, jednak z tego Samsunga więcej dzwonię, używam dwóch numerów, jednego prywatnego, drugi firmowy. Jakbym miał zrezygnować z jednego numeru to w odstawkę poszedłby telefon Samsunga. Grać na telefonie mi się zdarza, ale jakąś grę uruchamiam raz na kilka dni. Natomiast tablet jest dla mnie za duży, myślałem nad zakupem ostatnio ale zrezygnowałem, bo nie potrzebne jest mi tyle "zabawek", do przeglądania stron i sprawdzania poczty wystarcza mi w zupełności 3.7", natomiast klawiatura typu swype jest całkiem niezła.

 

Teoretycznie istnieje takie stadium przejściowe nowszy smartphonem,a tabletem, ostatnio mocno reklamowany Samsung Galaxy Note, dla mnie jednak 4" to maks do wygodnego noszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×