Skocz do zawartości
Crunch Bang

Koszt założenia firmy na 2012 i czas trwania

Polecane posty

Tak dokładnie Cloud

 

Mam wszystko gotowe, serwer zakupiony bo jeszcze wcześniej pytałem o serwer dedykowany, zakupiłem 2, zostało mi jeszcze sporo pieniędzy na promocję i reklamę oraz inne potrzebne rzeczy, chce wykorzystać dar od losu!

 

to wirtualne biuro to adres itd ale nipu regonu nikt mi nie da ...

 

a co sądzicie o umowach? czy to nie ma sensu ?

 

Tak czytam te posty i nie wierzę.. Jaką firmę chcesz założyć? Czym ona będzie się zajmować?

 

W co takiego nie wierzysz ? w to że chce zrobić coś z swoim życiem ?

Edytowano przez Crunch Bang (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jako bezrobotny zarejestrowany? Możesz spróbować z działania 6.2 (EU), ale wpierw spojrzyj jakie są zasady i czy w Twoim rejonie jest taki konkurs organizowany. Można tam się starać o bezzwrotne dofinansowanie (do 40tys.), ale nie każdy dostaje i jest dużo 'papierkologii stosowanej'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od samego UM dostanie do 20 tyś smile.png

 

Dokładnie , u mnie w Gdańsku daja kasę na głupoty ... widziałem że jedna babka dostała na sklep z uzywana odzieżą ... kolejna na mały kiosk.

Warto próbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to coś podnieśli? Wydawało mi się, że około 17 tys. było z UM.

Zależy od dysponowanych środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś jako bezrobotny zarejestrowany? Możesz spróbować z działania 6.2 (EU), ale wpierw spojrzyj jakie są zasady i czy w Twoim rejonie jest taki konkurs organizowany. Można tam się starać o bezzwrotne dofinansowanie (do 40tys.), ale nie każdy dostaje i jest dużo 'papierkologii stosowanej'.

 

Nie jestem nigdzie zarejestrowany, nic nie słyszałem o takich rzeczach ;/

 

Jestem w czarnej D*** chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem nigdzie zarejestrowany, nic nie słyszałem o takich rzeczach ;/

 

Jestem w czarnej D*** chyba

 

Stale marudzisz że jesteś skonczony itp.

Kurde tyle co tu ci dali możliwości to naprawde byś 3 firmy założyl i każdą innym sposobem.

Troche inwencji twórczej a nie tylko narzekanie.

 

www.inkubatory.pl

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej, firma na dziewczynę, kasę bierze ona i prowadzi działalność. Ty jako jej chłopak możesz zostać zatrudniony na umowę zlecenie, czy o pracę i nie będziesz musiał płacić ZUSu jak osoby z rodziny właściciela pomagająca w firmie. Jak dobrze pokombinujecie, to Ty zarejestruj się w urzędzie pracy jako bezrobotny, ona niech stara się o dotację na otwarcie stanowiska pracy, ona wskazuje Ciebie i zatrudnia na 2 lata. Macie dodatkowe ok. 13 tys. na wyposażenie Twojego stanowiska pracy. Przy umowie o pracę komornik może zająć tylko część Twojego wynagrodzenia i tak też zrobi, co pozwoli Tobie w miarę funkcjonować i spłacać długi.

 

Inne wyjście, to ogłosić upadłość konsumencką, ale możesz to zrobić tylko raz w życiu. Rozwiązanie raczej dla mocno zdesperowanych. Tutaj możesz poczytać więcej: http://upadlosc.konsumencka.edu.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od kiedy to ktoś z rodziny nie musi płacić ZUSu przy umowie o pracę? Pierwsze słyszę.

Poza tym od kiedy to dziewczyna jest częścią rodziny?

No i trzecia kwestia - dziewczyna i tak musi bulić ZUS, do tego dochodowy, zdrowotny i inne bzdety.

 

Ja tam bym wyjechał z kraju. Tylko z rosyjskim i podejściem "nic ze mnie nie będzie" to też za dużo nie osiągniesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc

 

Byłem u prawnika, oraz komornika wczoraj, byłem w zus oraz w urzędzie miasta, dowiedziałem się co i jak, wszystko mi wytłumaczyli.

 

Dziś zakładam konto w banku idę składać dokumenty i zakładam firmę legalnie bezproblemowo i nie mam się czego bać 3 źródła te same informacje coś w tym musi być.

 

Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to podziękuj może pisząc co powiedzieli?

Dobrą praktyką forumową jest opisanie rozwiązania kwestii, o którą się pyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość słyszałem jeszcze, że majątek spółki jest wyłączony z postępowania przeciwko jednemu ze wspólników. Czyli np. jeśli mam długi i założę spółkę z osobą X, to długi mogą być egzekwowane z moich zarobków, ale już nie majątku spółki... Nie mam tego potwierdzonego, bo nigdy nie wnikałem, ale gdzieś o tym czytałem i tak mi się przypomniało w tej sytuacji.

 

Będąc założycielem wątku spróbowałbym się dogadać z komornikiem na jakieś raty - i komornik będzie zadowolony i autor będzie miał spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą opłaca sie w polsce zakładać firmę i robić jako podwykonawca zagranicą.

W przypadku niektórych działalności będziesz musiał otworzyć filię w kraju, w którym prowadzisz tą działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że spółka działa na troszke innych zasadach.

Swoją drogą opłaca sie w polsce zakładać firmę i robić jako podwykonawca zagranicą.

Oczywiście trzeba uważać na stopnie podatkowe i nie szaleć z fakturkami (bo ładnie zapłacisz wtedy od dochodu).

 

Jeszcze bardziej opłaca się wyjechać i założyć spółkę za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak dla potomnych, to nie polecam firmy w inkubatorach :) rozwiązanie mało profejsonalne, dużo problemów z organizacją itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to coś podnieśli? Wydawało mi się, że około 17 tys. było z UM.

 

Do kwoty sześciu średnich krajowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×