Skocz do zawartości
Crunch Bang

Koszt założenia firmy na 2012 i czas trwania

Polecane posty

Witajcie

 

Jedno osobowa działalność gospodarcza 2012

 

Czas zakładania firmy wydania regon nim i ile trzeba mieć gotówki na start na samo założenie jakie są opłaty ?

 

w Polsce...

 

 

Czy lepiej to zrobić w angli jeśli tak to to samo pytanie jaki koszt gdzie i jak co trzeba mieć ile to trwa, dziękuję za odpowiedź

Edytowano przez Crunch Bang (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Jedno osobowa działalność gospodarcza 2012

Czas zakładania firmy wydania regon nim i ile trzeba mieć gotówki na start na samo założenie jakie są opłaty ?

w Polsce...

Działalność gospodarcza jednoosobowa czas zakładania jej niedługi opłaty niewielkie co miesiąc zus spory jednak

 

ps. sprawdź to co piszesz przed wysłaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, chaotycznie napisałem....

 

Chodzi mi o to ile musze mieć w kieszeni aby iść np. teraz do urzędu i zarejestrować firmę, ile muszę czekać by zacząć działać LEGALNIE

 

Oraz jak wygląda założenie firmy w angli co się lepiej opłaca jaki jest czas oczekiwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Założenie DG w UM jest często zwolnione od opłaty, w czasie kiedy ja kiedyś zakładałem było to jakieś ~120zł za wpis do ewidencji. Podobna kwotę zapłaciłem za wpis do VAT. Ulgowy (na 2 lata) ZUS skasuje cię na jakieś 420 zł miesięcznie, potem 1000 zł. I to w zasadzie tyle z opłat administracyjnych.

 

Z pewnością wszędzie bardziej się opłaca niż w Polsce, nie mniej nie jest to takie proste (w kwestiach bardziej tego co robisz i kto będzie Twoim klientem niż proceduralnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci za szybką i treściwą odpowiedź

 

Czyli na wstępie 450 zł za zus muszę liczyć przy założeniu DG za wpis nic się nie płaci jedno okienko choć do zus i tak muszę iść wypełnić wniosek itd

 

Ale kiedy mogę zacząć legalnie już działać ? kiedy zostanie mi nadany regon itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama rejestracja DG jest bezpłatna. Za rejestrację płatnika VAT jest opłata, obecnie 170 zł, rejestracja VAT-UE friko.

 

Ubezpieczenie społeczne + zdrowotne obecnie wynosi w sumie ok. 370 zł przez pierwsze 24 miesiące prowadzenia działalności (dotyczy nowych firm). Możesz oczywiście płacić więcej, jak Cię stać.

 

Działalność możesz rozpocząć natychmiast po złożeniu wniosku w urzędzie miasta / gminy. Na REGON poczekasz kilka do kilkunastu dni. NIP w przypadku działalności jednoosobowej to Twój NIP osobisty i nim możesz się posługiwać od razu. We wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej możesz też wpisać inny (w zasadzie dowolny) termin rozpoczęcia działalności, np. od pierwszego dnia kolejnego miesiąca.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d.v dziękuję ci o taką odpowiedź mi chodziło, krążę jeszcze po necie i nie widzę czegoś takiego jak dłużnicy

 

Niestety mam spore długi w bankach, pracy nie ma perspektyw żadnych, jest pomysł i kasa na start nawet żeby oddać te długi to nie ma sensu, zbierałem się na tą firmę aż dziś wybuch, muszę coś zrobić z własnym życiem

 

Ale boje się że jeśli założę firmę to komornik zabierze mi strone www lub komputer

 

ale strona www to rzecz wirtualna nie materialna a komputer jednak ale jeśli jest jedynym źródłem dochodu ?

 

Nie chcę uciekać od odpowiedzialności ale zacząć zarabiać żyć i spłacać, a nie założe firmę i zaraz się z nią pożegnam

 

Mogę prosić o przedstawienie czarno na białym jak to się klaruje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialność przy prowadzeniu działalności jednoosobowej jest taka sama jak odpowiedzialność Jana Kowalskiego zatrudnionego na etacie czy bezrobotnego. Tylko w spółkach prawa handlowego są inne regulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś, że jak założysz firmę, to firma nie będzie ponosić odpowiedzialności za Twoje długi? No niestety, przy tego typu działalności (oraz w przypadku spółek cywilnych) tak to nie działa - przedsiębiorca odpowiada całym swoim majątkiem za długi, bez względu na to, czy są to długi osobiste czy "firmowe", a majątek firmy jest w zasadzie majątkiem "osobistym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero majątku, chcę spłacić długi, ale musze mieć za co je spłacać, dlatego chciał bym zarobić zarabiać i spłacać, ale jeśli przy założeniu firmu za tydzień mają mi zabrać stronę i komputer cały mój majątek, bo chyba majtek nie biorą ;p

 

To niestety,,, Odpuszczę sobie.

 

 

Ale dziękuję za radę i uświadomienie, myślałem że będę miał jakiś czas na spłacenie tego aby mieć jakieś źródło a teraz wiem że mogę stracić wszystko zostać z większymi długami i w dodatku bez niczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mogą Ci zabrać komputer, szafę czy cokolwiek innego zanim założysz firmę. A strony Ci nie zabiorą, bo niby jak? Zadzwonią do firmy hostingowej, w której masz wykupione konto i każą je zlikwidować? Nie ma takiego prawa, które pozwalałoby komornikowi taki numer wykręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeśli zabiorą komputer to nie zrobie już nic :)

 

Wydawało mi się że jedynego źródła utrzymania nie mogą zabrać, a mogą zablokować konto wejść na pensje itp...

 

A tak to bez komputera strona nie przydatna, zarobki skąd ?, chciałem po prostu zacząć działać coś zarabiać i jakieś grosze płacić tyle ile moge by była płynność i by było widać że coś płacę a nie nic jak do tej pory ;/

 

No nic trudno tego nie przeskoczę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sąsiada, który zgodzi się podpisać umowę użyczenia komputera, wtedy komornik nie może zabrać czegoś, co nie należy do Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak ? mogę kogoś z rodziny poprosić lub swoją dziewczynę umowę że komputer jest jej i ona mi go użycza? na jakiś okres lat powiedzmy ? i tyle mam podkładkę ?

 

A strona internetowa? nie ma możliwości ? czyli o www nie mam się co bać ?

 

 

Konto może mi zająć, ale PayPal już np nie chyba że zrobię wypłatę na konto ?

 

 

Jeszcze pytanie takie z ubezpieczeniem, ponieważ jeśli założe firmę mogę ubezpieczyć moją dziewczyne jakoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tylko znajdź sąsiada który chce mieć co chwilę wizytę komornika u siebie w domu i będzie mu potwierdzał że komputer jest jego.

 

Crunch, już lepiej nie kombinuj, załóż firmę na dziewczynę i będziesz ją po cichu prowadził.

Polskie prawo jest niestety kulawe i zamiast pomóc powoduje tylko większe długi u zadłużonych ludzi.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę was nie żartujcie sobie ze mnie, na prawdę chcę wyjść z tej sytuacji, a nie jest ona ciekawa. Mam teraz sporo gotówki na start, nie starczy to na spłatę długów ale starczy na rozpoczęcie działalności i zarabianie na życie i te długi. Na prawdę mam nie ciekawą sytuację dlatego pytam ile mogę i jak mogę aby być legalnym i wyjść z tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to przecież napisałem i to całkiem poważnie.

Nawet nie pokazuj tej kasy komornikom, dla nich nie masz pracy, telefonu, wszystko pożyczone nawet ciuchy.

 

Otwórz firmę na kogoś z rodziny, w domu i banku na swoje nazwisko nie trzymaj niczego wartościowego, dla nich nawet stara Nokia sprzedana za 1 PLN daje ogromną radość.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kolei - przy umowie użyczenia sprzętu właścicielem jest użyczający, Ty tylko dostajesz prawo korzystania z przedmiotu umowy. Umowa może być na czas nieokreślony z jakimś terminem jej wypowiedzenia. Użyczenie może być odpłatne lub bezpłatne, w przypadku tego pierwszego dochodzi jeszcze kwestia odprowadzenia podatku od dochodu z tytułu umowy.

O stronę nie masz się co bać, jak masz opłaconą usługę hostingu to komornikowi nic do tego.

W przypadku kont PayPal nie mam pewności, tutaj lepiej popytaj jakiegoś prawnika.

Jak chcesz objąć dziewczynę ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym, to po prostu ją zatrudnij w swojej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rodziny, niestety...

Mam tylko dziewczynę

Jestem bez pracy w dodatku mam długi

Chcę uczciwie z tego wyjść chcę być fer dlaczego inni płacą podatki a ja nie mam ich płacić

Chcę żyć zarabiać spłacić długi i utrzymać się

 

 

Jedyna opcja to moja kobieta, dziewczyna nie żona ona może mi dać taką umowę ?

Po za komputerem i stroną www hostingiem nie mam nic na siebie

Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, wszystko jest dziewczyny ale nie udukumentowane w tym problem... komornik nie wie gdzie mieszkam jeszcze nikt mnie nie odwiedził

 

 

Nie wiem co zrobić mam mieszane uczucia, jak wybrnąć z tej fatalnej sytuacji, wiem że was to nie interesuje moja głupota ale nie jest za późno by to naprawić jestem jeszcze młody więc chcę zacząć zarabiać utrzymać siebie i innych mieć satysfakcje i spokojne sumienie ze jestem legalny a nie szarą strefą, chce włożyć w to nie bagatela pieniądze i zacząć żyć

 

ale jak pomyślę że dziś otwieram firmę a za 7 dni ściga mnie komornik i nie daje mi żyć to albo zwariuje albo nie wiem...

 

 

Nie wiem jak mogę legalnie zarabiać prowadzić stronę sprzedawać usługi aby zarobić i być legalnym człowiekiem takim jak wy, zarabiam ciężko bo ciężko ale jestem uczciwy mogę spać spokojnie, pomyślałem o umowach na każdą usługę ale czy to ma sens... jeśli ma to jaka to umowa ile muszę za nią płacić i czy ja muszę ? a może umowa cywilna na jej podstawie się rozliczać, ale co to za usługa jak nie ma firmy, kto mi zaufa nie mając firmy...

 

 

Pomyślałem o zagranicy, ale nie wiem jak się za to zabrać a działać muszę szybko, bo strace i pieniądze i wszystko co już mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rodziny, niestety...

Mam tylko dziewczynę

Jestem bez pracy w dodatku mam długi

Chcę uczciwie z tego wyjść chcę być fer dlaczego inni płacą podatki a ja nie mam ich płacić

Chcę żyć zarabiać spłacić długi i utrzymać się

 

 

Jedyna opcja to moja kobieta, dziewczyna nie żona ona może mi dać taką umowę ?

Po za komputerem i stroną www hostingiem nie mam nic na siebie

Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, wszystko jest dziewczyny ale nie udukumentowane w tym problem... komornik nie wie gdzie mieszkam jeszcze nikt mnie nie odwiedził

 

 

Nie wiem co zrobić mam mieszane uczucia, jak wybrnąć z tej fatalnej sytuacji, wiem że was to nie interesuje moja głupota ale nie jest za późno by to naprawić jestem jeszcze młody więc chcę zacząć zarabiać utrzymać siebie i innych mieć satysfakcje i spokojne sumienie ze jestem legalny a nie szarą strefą, chce włożyć w to nie bagatela pieniądze i zacząć żyć

 

ale jak pomyślę że dziś otwieram firmę a za 7 dni ściga mnie komornik i nie daje mi żyć to albo zwariuje albo nie wiem...

 

 

Nie wiem jak mogę legalnie zarabiać prowadzić stronę sprzedawać usługi aby zarobić i być legalnym człowiekiem takim jak wy, zarabiam ciężko bo ciężko ale jestem uczciwy mogę spać spokojnie, pomyślałem o umowach na każdą usługę ale czy to ma sens... jeśli ma to jaka to umowa ile muszę za nią płacić i czy ja muszę ? a może umowa cywilna na jej podstawie się rozliczać, ale co to za usługa jak nie ma firmy, kto mi zaufa nie mając firmy...

 

 

Pomyślałem o zagranicy, ale nie wiem jak się za to zabrać a działać muszę szybko, bo strace i pieniądze i wszystko co już mam

 

Idź do obojętnie jakiej pracy tymczasowo ... market , ochrona ? skoro jesteś tak zdesperowany to każda praca powinna Ci odpowiadać chociażby do przeczekania aż coś lepszego znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pieniądze które muszę wydać na cel, firmę... Inaczej nic nie mogę z nimi zrobić...

 

Praca wykluczona, już próbowałem wszystkiego, pytałem chodziłem, nagle przed wczoraj dostałem pewną propozycję pieniądze na cel chce je wykorzystać jeśli nie będę musiał je oddać i jestem już w dołku bez wyjścia...

 

 

Nie ma takiego czegoś jak wirtualna firma ? coś ala wirtualne biura ? że podepne się pod kogoś na umowę i opłatę miesięczną ? może to jest jakieś wyjście z sytuacji?

Edytowano przez Crunch Bang (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegoś jak wirtualna firma ? coś ala wirtualne biura ? że podepne się pod kogoś na umowę i opłatę miesięczną ? może to jest jakieś wyjście z sytuacji?

 

 

ZObacz na to:

 

http://www.mbiuro.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Poczytaj też o inkubatorach przedsiębiorczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×