Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dareksbs

Nowy Monitor

Polecane posty

Witam,

 

Właśnie jestem w trakcie zakupu nowego monitora, i mam mały dylemat ! potrzebuje 3 monitory, takie same modele. Chciałbym aby posiadały bardzo dobre i realne kolory ! aby były to monitory bardzo mocne i przejrzyste !

 

Będę potrzebował je do grafiki

 

Dodatkowo który będzie lepszy LCD czy LED

i czy warto szukać monitora z odświeżaniem 120hz

 

Aha, cena doo 1200 zł za jeden.

Edytowano przez Dareksbs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LED ma to do siebie że, dioda zapala się wtedy kiedy musi, więc nie pobiera dużo prądu bo ciagle nie świeci, pobiera w granicach do 100watt. LCD ma ciagle podswietlaną matryce, a pixele ciagle świecą i pobierają ponad 100watt.

Bardzo dobre i realne kolory będzie dawł led, warto szukać monitora z odswieżaniem 120Hz dale lepszy wyraźniejszy obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie rodzaj podświetlanie decyduje o tym jak będą wyglądały kolory tylko rodzaj matrycy (TN, IPS, PVA, itp.) trzeba sprawdzić jaki dany monitor ma gamut czyli jaki zakres kolorów pokaże. Nie napisałeś jaką ma być wielkość monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podświetlanie matrycy również o tym decyduje i nie wkrecaj że nie, wezme sobie byle jaki monitor bo on ma takie same kolory jak ten tanszy bo tak samo daje kolory jak ten drozszy,

o kolorach decyduje klasa, a wiadomo jak klasa to i kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, jeśli chcesz by monitor dobrze Ci odzwierciedlał kolory i żeby był tani to jedynie CRT. Jeśli masz około tys. no to kupisz IPS (S-IPS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wolałbym niepodświetlony IPS niż podświetlony TN - taka prawda. Podświetlenie daje ciut, ale podstawa to matryca.

Klasa tak, tylko co to znaczy klasa? Matryca przede wszystkim.

 

Niedawno doradzaliśmy w sprawie monitora, poczytaj tamten wątek, bo szkoda się powtarzać.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

LED ma to do siebie że, dioda zapala się wtedy kiedy musi, więc nie pobiera dużo prądu bo ciagle nie świeci, pobiera w granicach do 100watt. LCD ma ciagle podswietlaną matryce, a pixele ciagle świecą i pobierają ponad 100watt.

Bardzo dobre i realne kolory będzie dawł led, warto szukać monitora z odswieżaniem 120Hz dale lepszy wyraźniejszy obraz.

Pamiętaj że określenie LED przy monitorach obecnie sprzedawanych to jedynie rodzaj listwy/bloku podświetlającego i nic poza tym. Przełom nastąpi gdy matryce LCD zostaną zastąpione ledami.

Edytowano przez xtd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niecały rok temu sprawiłem sobie http://www.digitalve...10192/test.html przesiadając się z Eizo (Eizo był 4:3 i mi brakowało miejsca po bokach) zaleta to cena poniżej 700 zł i to że jest IPS i LED wada to to co pisali w tym teście czyli podnóżek bez możliwości regulacji w pionie oraz konta nachylenia tylko obrót oraz stabilność podstawy, puknięcie w stół, itp. i monitor trochę drga choć nikt normalny nie wali w stół smile.png Ale ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam standardowego 20-21 Calowego

 

Jesli ktos by byl tak uprzejmy prosze o podanie jakis modeli monitorów które najlepiej sie nadadza do grafiki i beda posiadaly najlepsze kolory i jakosc - chcialbym równiez sie dowiedziec jaka firma bedzie najlepsza do tej ceny - nie chce aby byla taka sytauacja jak z moim starym monitorem ze kolory byly slabe i ogolnie byl bardzo slaby i mdly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×