Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Shk

Wordpress vs. Joomla - kilku administratorów, galeria, dobre wsparcie

Polecane posty

Witam,

chciałbym poznać Wasze opinie, który skrypt jest lepszy - Wordpress czy Joomla?

 

Prowadzę mały serwis internetowy - kilka stałych podstron, dwa-trzy razy w miesiącu pojawia

się jakiś news + galeria. Całość wykonana w HTML i CSS - drobne elementy PHP.

Newsy działają na cutenews, a galerię robię ręcznie (program - obróbka, ręczne wpisywanie kodu + lightbox).

 

Teraz chciałbym to wszystko ubrać w jakiś skrypt - "kombajn", ponieważ ekipa administratorów

powiększa się do liczby trzech osób i planujemy rozbudowanie serwisu.

Nie chcę możliwości komentowania jakichkolwiek elementów strony.

 

Głównie chciałbym, aby skupiono się w tym temacie na zagadnieniach :

 

1. Który skrypt posiada większą bazę dodatków np. Galerie? Który lepsze polskie wsparcie użytkownika?

2. Do którego skryptu łatwiej zrobić własny szablon? Który ma lepszą dokumentację, przejrzystszy kod?

3. Który zajmuje więcej miejsca, bardziej obciąża zasoby serwera?

4. Który skrypt bardziej nadaje się pod serwis prowadzony przez kilka osób?

 

Oba są dobrze rozbudowane, często aktualizowane.

Wiele osób korzysta z Joomli, zachwala ją pod niebiosa - jest na stronach szkół, urzędów, firm -

ale szczerze powiem, że widziałem też kilka stron opartych na Wordpressie i są bardzo dobre.

 

Osobiście skłaniam się ku skryptowi Wordpress. Czy to dobry wybór?

 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

1. Zdecydowanie Joomla ma większą ilość komponentów, modułów czy pluginów, jest tego dosłownie cała masa.

2 Tutaj przewagę ma WordPress, do Joomli tworzenie szablonów to niezły wycisk.

3. Joomla, WP jest o wiele lżejszy, Joomla to naprawdę wielki kombajn, ma pełno bajerów z których być może nie będziecie w ogóle korzystali.

4. Moim zdaniem nie ma różnicy czy Joomla czy WP.

 

Na twoim miejscu bym brał WordPress, Joomla to raczej na większe serwisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Moim zdaniem Joomla ma lepszy polski suport, ale dodatki do wordpressa mimo, że jest ich mniej są lepiej dopracowane.

2. Zdecydowanie WP, tworzenie szablonów tam to bajeczka.

3. WP, ale jak napchasz go masą dodatków to potrafi przymulić. Jak serwis ma być rozbudowany bardzo to zdecydowanie joomla, jeżeli nie to WP wystarczy.

4. Oba, w każdym z nich możesz tworzyć konta uzytkowników z różnymi uprawnieniami. W joomli możesz tylko od razu nadawać różne skomplikowane uprawnienia a w wp jak mają być inne niż standardowe (w kilku zestawieniach) to trzeba trochę poklikać.

 

Do tego opisałeś lepszy będzie moim zdaniem wordpress (szybciej i prosciej), ale jak masz zamiar rozbudowywać serwis w przyszłości o nowe moduły bierz joomle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Joomla to dramat, zwłaszcza jeśli chcesz wdrażać jakieś własne rozwiązania, poza tymi z pluginów, lub cokolwiek zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Sponsi: Mówię o przeżyciach związanych z dostosowywaniem joomli do upodobań klienta, zwłaszcza dla istniejących już serwisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kurczę, ja mam strasznie pozytywne przeżycia z tym związane, heh. Podobno też Joomla w ogóle od 1.7 jest o wiele lepszym produktem do ociosania w tę, czy inną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy na co trafisz. Ja trafiłem na kombajn z 20+ jakichś komponentów, cudów - żeby dodać tagi title do pozycji w menu się musiałem namęczyć sporo czasu i przeszukać pół internetu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Jezeli to cos malego. To wordpress jak i Joomla bedzie ok.

Tylko pytanie co jest dla ciebie latwiejsze w obsłudze i wtedy taki system wybierz.

 

Z mojego punktu widzenia, prowadziłem bloga wordpress byl ok. Teraz robie strone firmowa i zdecydowałem sie na Joomla z racji kilku komponentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą osoby powyżej, jeśli strona nie będzie mocno rozbudowana to na WP jeśli zaś planujesz rozbudowywać stronę o nowe i zaawansowane funkcjonalności to lepsza do tego będzie Joomla. Ja osobiście pracuję na Joomla i jest ok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z ostatnimi wydarzeniami w firmie Grand-Host.pl, chciałbym powrócić do tematu.

Zdecydowałem się na skrypt Wordpress. Powoli zaczynam budować swój szablon, poznawać zasadę działania i jego konfigurację.

Czy sam w sobie jest on bezpieczny? Czy ataki były związane tylko i wyłącznie z serwerem?

Dodam, że strona ma działać na serwerze shared firmy unixstorm.org.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

żaden skrypt darmowy nie jest darmowy dopóki się go nie "załata" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graftek

W związku z ostatnimi wydarzeniami w firmie Grand-Host.pl, chciałbym powrócić do tematu.

Zdecydowałem się na skrypt Wordpress. Powoli zaczynam budować swój szablon, poznawać zasadę działania i jego konfigurację.

Czy sam w sobie jest on bezpieczny?

 

Wordpress jest w miarę bezpieczny. Jedyne co to musisz pamiętać o regularnych aktualizacjach do najnowszych wersji. No i odpowiednim dobieraniu wtyczek, ponieważ przeważnie ataki następują przez luki właśnie w nich, a nie w skrypcie samym w sobie.

Edytowano przez graftek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Trzeba też pamiętać o tym że nawet najlepiej zabezpieczony skrypt/ CMS nic nie da jak hosting będzie dziurawy niczym ser szwajcarski. Włamujący się wejdzie inną drogą, coś jak Niemcy w 1940 do żabojadów weszli/ wjechali przez Ardeny. Takie porównanie :) Porządny hosting + dobry skrypt/ CMS i nie powinieneś mieć problemów, chociaż wszystko jest możliwe, jednakże przy aktualizowaniu poziom bezpieczeństwa wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jakby kogoś to interesowało dla pozycjonowania lepszy moim zdaniem jest WordPress, z Joomla mam raczej traumatyczne doświadczenia w tym zakresie. Tak więc WP jest kapitalnym wyborem na serwisy wszelkiej maści i jego optymalizacja SEO to kilka klików ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja tez preferuję WordPress, bardzo wygodnie i bezpieczne. Polecic więc śmiało mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×