Skocz do zawartości

majkelfirst

Użytkownicy
 • Zawartość

  45
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

majkelfirst wygrał w ostatnim dniu 24 Listopad 2014

majkelfirst ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

34 Normalna

1 obserwujący

O majkelfirst

 • Ranga
  Czasami na forum

Informacje osobiste

 • Firma
  Pierwszywgoogle.pl

Metody kontaktu

 • Strona WWW
  http://pierwszywgoogle.pl

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 1. [dyskusje] Logout.pl / biznes-host.pl

  Korzystam z usług co najmniej od 2014 roku, w 2018 jakość supportu jest z każdym dniem bardziej kiepska. Polecałem ich usługi VPS sklepom internetowym, teraz H88 wchłonęło wiele ciekawych ofert. Niby mam najniższy pakiet ze starej oferty, ale nie wyczerpałem parametrów a poza tym jak kupić droższą jak tej nie potrafią dobrze ogarnąć ;( Nie polemizuje z odczuciami, ale lepiej zorientuj się w jakim zakresie usługodawca ma prawo do pisania Ci maili - np. jeżeli nie powiadomią o przerwie technicznej, a ty miałbyś z tego powodu roszczenie to oni mają prawnie uzasadniony cel kontaktu.
 2. nnd_newbie - dzięki za odpowiedź, testuje to. Mam problem z wyciąganięciem plików po OpenStack Swift. Może to klient, którego użyłem Cyberduck. Rzuca too many requests - może trzeba poczekać? Cena za przechowywanie danych rzeczywiście konkurencyjna. -- PS. To co mi przypadło do gustu to montowanie storage jako partycja w systemie z użyciem cloudfuse Trochę wolno ale uau
 3. Witam, potrzebuję wrzucić gdzieś backupy, których zrobiło się coraz więcej - jeszcze liczę w GB, ale wyprzedzając przyszłość szukam rozwiązania typu ile wrzucę tyle siedzi. Dane o charakterze biznesowym. Obsługa autorskim rozwiązaniem backup (sftp, rsync, Swift). Proszę o opinię osób, które korzystają na co dzień - czy rozwiązania OVH Public Cloud w tym zakresie są odpowiednie? Czy w regulaminie usługi cloud-storage zawsze jest napisane, że nie ma żadnej gwarancji utrzymania danych? Patrzę również na Aruba, Tiktalik.
 4. Dodaj witrynę do narzędzia Google - Search Console i zobacz raport pokazujący błędy 404, z listy trzeba zrobić przekierowania typu 301 stary-adres -> nowy-adres. Najlepiej w PHP, opcjonalnie w pliku .htaccess. Generalnie zrobi się to samo po dłuższym czasie, ale można to przyspieszyć. Trochę roboty, ale warto - szczególnie jeżeli stare adresy miały pozycje w Google i generowały ruch. Czas wykonania takiej operacji jest zależny od Twojej sprawności oraz tego jak szybko Google uwzględni zmiany (licz w tygodniach raczej niż w dniach).
 5. biznes-host leży

  VPS nadal leży, na infolinii automat informuje o awarii systemu zasilania. Przenieśli by sobie chociaż stronę główną na serwer w NetArt albo Home Komuś wróciło?
 6. Są dowody na to, że długość teksty ma znaczenie - długie teksty są lepsze, dłuższe niż konkurencji są jeszcze lepsze a najdłuższe są najlepsze Oczywiście warto skorzystać z dostępnych zasad SEO co do optymalizacji treści aby w pełni wykorzystać potencjał długiego artykułu
 7. sklep branzowy - pozycjonowanie

  Zróbcie dobre lokalne SEO jako podstawę, rozwinięcie wysyłki i sprzedaży na cały kraj to osobny temat. Jestem z KRK - jak macie pytania to możecie na PRV się odezwać. Chętnie coś podpowiem.
 8. Netdc.pl padł

  Zapomniałeś o tym, że nie mieli internetu A tak btw to ta sama serwerownia czy jak, że dwie firmy padły jednocześnie (NETDC i BH) ?
 9. Rosomak - popieram Twoją wypowiedź i fajny wpis o profilach Do autora posta informacja, że automaty to nie jest dobra droga jeżeli nie znasz zweryfikowanej metody ich wykorzystania - na ślepo można w najlepszym przypadku nic nie osiągnąć, albo w najgorszym zafiltrować domenę i po pozycjonowaniu Już lepiej mieć 3 profile i zlecać ich aktualizowanie i bieżące publikowanie nowych treści niż na masę tworzyć nowe puste.
 10. konradex - wiesz już jak to jest z tym linkiem ? Pytam z ciekawości jakie jest rozwiązanie tej zagadki.
 11. konradex, weź adres URL do takiego "linka" na forum, który wyleciał w GWT i wklej do wyszukiwarki Google, zobaczysz w ten sposób czy dana podstrona gdzie go umieściłeś znajduje się nadal w wynikach wyszukiwarki. Jeśli link jest nadal na stronie forum, to możliwe, że Google go wywalił z wyszukiwarki i to spowodowało, że nie pojawia się już w GWT. Atrybut nofollow nie powinien mieć takiego wpływu na znikanie.
 12. Powiadomienie analistic

  To musisz się zastanowić czy Ci przeszkadza zafałszowanie wyników w GA, jeśli nie to olej sprawę, w innym wypadku możesz jeszcze sobie dorzucić jakiś warunek w kodzie aplikacji, który sprawdzi, że to ty i nie wywoła kodu zliczającego odwiedziny. Bo filtrowanie po stronie GA jest możliwe tylko w formie zakresu/klasy IP, co i tak zafałszuje wskazania wycinając innych od tego samego providera.
 13. Powiadomienie analistic

  RafoX, wygląda na to, że Google Analytics informuję ciebie o fakcie, że w statystykach nabijasz sam sobie ilości odwiedzin - skutek jest taki, że zawyżasz sobie wyniki. Google Analytics umożliwia dodanie filtrowania, tak aby nie zliczał odwiedzin z Twojego IP i innych np. programisty lub pracownika, który obsługuje panel CMS i nabija liczniki odwiedzin. Chyba o to chodzi https://support.google.com/analytics/answer/1034840?hl=pltutaj jest krótki opis jak technicznie dodaje się własne IP do ignorowania.
 14. Opcje: a) źle robisz dumpa - sprawdź czy przełączniki w eksporcie phpmyadmin do dumpa .sql pozwolą ci wykonać zrzut z prawidłowymi znakami (widziane prawidłowo w notepad) b) dane w bazie są błędnie zapisane (trzeba poprawić krzaki, aby je dalej gdzieś wrzucić bo nie wykonasz prawidłowego dumpa) - sprawdź czy ten programik http://www.gzegzolka.com/?m=down pozwoli ci poprawić błędny dump aby pojawiły się w pliku SQL prawidłowe pl znaki, powinien wykonać to automagicznie w całym pliku
 15. Pytanie czy aplikacja (strona), która korzysta z tej starej bazy wyświetla na stronie prawidłowo tą zawartość ? Bo mi to wygląda na błędnie zapisane dane do starej bazy i jak już wspomniał I3szcz, może to wymagać konwersji jej zawartości (czyli zamiany krzaków na prawidłowe znaki diakrytyczne) aby dump w utf8 prawidłowo dał się wyeksportować. Powinien na to rzucić okiem ktoś kto kojarzy temat aby więcej powiedzieć.
×