Skocz do zawartości
mahomet91

Nie wykonanie umowy o dzieło.

Polecane posty

Witam serdecznie, podpisałem umowę o dzieło ja jak i zleceniodawca. Dziś miałem dostać modyfikację strony. Podałem wszystkie pliki strony zleceniodawcy i cisza. Co w takim wypadku mogę zrobić? Prosto iść do sądu o zaskarżenie i nie wykonanie dzieła? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy święto, trochę zrozumienia.. poczekaj do jutra i dopiero wtedy zacznij się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie ma to jak ganiać kogoś o projekt w święta... Ehh...

 

 

Poczekaj do poniedziałku.

 

Jeżeli nie zapłaciłeś to znajdź kogoś innego. Jak zapłaciłeś i brak odpowiedzi to idź na policję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Poczekaj powiedzmy do poniedziałku a nie od razu chcesz kogoś sądzić i pozywać, na spokojnie, daj na luz...

 

Skontaktuj się powiedzmy w poniedziałek, wyniuchaj co i jak, ewentualnie negocjuj i się dogaduj. Sądzenie zostaw sobie w ostateczności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zapłaciłeś to znajdź kogoś innego.

A co to za wyznacznik? Jak podpisujesz z kimś umowę to raczej wykonujesz zlecenie. No nie? Chyba, że standardem u Ciebie jest, że jeśli gość jeszcze ci nie zapłacił, to stwierdzasz, że nie chce ci sie robić i każesz mu szukać kogoś innego, kto wykona zlecenie.

 

mahomet91, jak robisz umowę, to zawierasz w niej co się stanie jeśli zleceniobiorca nie wykona zlecenia.

 

Irek, czasem spać nie miałeś iść? wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko przede wszystkim ważna jest wartość wykonywanego zlecenia. Jeżeli poniżej 200 pln to niewiele zrobisz ze względu na niską szkodliwość czynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wartość zlecenia to 130 zł. ponieważ modyfikacje nie były zbyt wielkie. Lecz martwi mnie fakt iż wykonawca, posiadania kopię całej strony wraz z bazami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A co to za wyznacznik? Jak podpisujesz z kimś umowę to raczej wykonujesz zlecenie. No nie? Chyba, że standardem u Ciebie jest, że jeśli gość jeszcze ci nie zapłacił, to stwierdzasz, że nie chce ci sie robić i każesz mu szukać kogoś innego, kto wykona zlecenie.

 

Heh jak podpisuje to wykonuje smile.png

 

Trochę mnie źle zrozumiałeś.

 

 

 

Edit: W takim razie próbuj do niego dzwonić, mailować czy jak tam ustaliliście (forme kontaktu). Jeżeli nie odezwie się to idź na policję. Moim zdaniem gdy się nie odezwie to jest próba wyłudzenia/kradzieży danych (np. skryptu).

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię nie będę miał wyjścia, zbyt dużo serca włożyłem w to wszystko aby ktoś teraz kradł skrypt.

Dobrze tak zrobię poczekam jeszcze jakiś czas, co do kontaktu to kontakt gg mailowy. Pisałem nic niestety nic cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko przede wszystkim ważna jest wartość wykonywanego zlecenia. Jeżeli poniżej 200 pln to niewiele zrobisz ze względu na niską szkodliwość czynu.

I co z tego? To nie znaczy, że można zlać srpawę i zawinąć skrypt. A w dodatku czuć sie bezkarnym.

 

Dobra umowa to podstawa wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mahomet91 nie przesadzaj.

Gość ma jeszcze pół godziny na przysłanie wykonanej pracy, a Ty już się żalisz na forum że zostałeś oszukany.

 

Po pierwsze jest święto, a po drugie nie znam dokladnych modyfikacji, ale kwota 130 zł za dodanie obsługi użytkowników jest dość niska. Wiesz przyjęło uważać sie że niska cena dość często oznacza kiepskie lub / i nieterminowe wykonanie.

 

Jeśli masz wartościowy skrypt z wartościową bazą danych to się nie zatrudnia kogoś na umowę zlecenie, ale poważniejszą firmę z zapisami w umowie o poufności powierzonych im danych.

 

Nie jestem prawnikiem, ale PKT 4 Twojej umowy jest bezsensu bo zabraniasz kopiowania skryptu. Jeśli wykonawca bedzie pracował na localhoscie to musi skopiowac dane z serwera na swój komputer. Jeśli zaś ma pracować na FTP online to przed pracą musi wykonac przecież kopię, na wypadek błędów itp.

 

 

Ed

Edytowano przez ednet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa od początku do końca bublowata.

Pierwsze - od kiedy to "wykonanie modyfikacji ..." to dzieło?

Drugie - przy tak skonstruowanej umowie, to możesz się jedynie... domagać sądownie wydania owego "dzieła".

Konstrukcja tej umowy nie przewiduje żadnych konsekwencji, czy to za niedostarczenie "dzieła" w terminie, czy to za złamanie NDA.

 

PS:

Po pierwsze jest święto

A co to kogo obchodzi, że jest święto?

Jeśli wykonujący ma ochotę świętować, to niech owe "dzieło" wyda wcześniej :)

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to kogo obchodzi, że jest święto?

Jeśli wykonujący ma ochotę świętować, to niech owe "dzieło" wyda wcześniej smile.png

Masz racje, żle to ująłem.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze - od kiedy to "wykonanie modyfikacji ..." to dzieło?

 

 

Wykonanie (a więc stworzenie ) modyfikacji to dzieło

 

Wykonywanie (a więc proces robienia) modyfikcji to umowa zlecenia

 

W pierwszym płacisz za efekt (wykonaną modyfikcję) w drugim za samo działanie, wykonywanie modyfikacji

 

Subtelna różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wartość zlecenia to 130 zł. ponieważ modyfikacje nie były zbyt wielkie. Lecz martwi mnie fakt iż wykonawca, posiadania kopię całej strony wraz z bazami.

A koszty założenia sprawy drugie tyle,wink.png zresztą nie wiem czy czasami nie jest tak, że poszkodowany musi ponieść stratę o określonej kwocie aby sprawa trafiła do sądu, ale nie jestem pewien .

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociażbym miał zapłacić 2 tyle to zapłacę! I nie dam sobie, nienawidzę takich oszustw, to szczyt chamstwa. W poniedziałek idę zgłosić sprawę na Policję, nie pomoże to idę do sądu. Ja to załatwię, nikt nie będzie grał w takie dziecinnie gierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

@mahomet91

 

Zbyt emocjonujesz się. Weź owa umowę, podejdź do pierwszej lepszej kancelarii adwokackiej a szybko zejdziesz na ziemię. Jestem pewien, że poza wyciągnięciem od ciebie kasy, nikt nic w tej sprawie nie zrobi. Ta pseudo umowa ma tyle wad, braków oraz uchybień, że nie ma praktycznie punktu zaczepienia. Mam nadzieje, że choć podpisy (oba) na niej są odręczne i w oryginale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie na pewno tego tak nie zostawię.Czy może ktoś podać poprawny wzór takiej umowy o dzieło polegającej na modyfikacji strony www? Ponieważ w dalszym ciągu muszę podpisać ową umowę z jakimś innym wykonawcą. a nie chce już podobnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że pójdziesz na policję nic ci nie da. Powtarzam jeszcze raz. Poczytaj o przepisach troszkę. Twoja umowa faktycznie jest dziurawa. Ja nie mówię żebyś nie walczył o swoje prawa, ale nikt nie założy ci sprawy o 130 zł. Są inne sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×