Skocz do zawartości
Karpaj

Hosting WWW na forum z vbulletin?

Polecane posty

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwy zwykły serwer www, dla forum opartym na silniku vbulletin?

Firma która wcześniej hostowała nasze forum, uznała że "zbyt obciążamy procesor", a przecież wybierając ofertę serwer WWW nie ma żadnych informacji o procesorze.

Średnia liczba uników waha się od 1000 do 1400, a optymalnie byt było, gdyby transfer był nieograniczony.

 

Co gdzie i jak?

Oraz czy poprzednia firma miała prawo nam wyłączać serwer www, jeśli w umowie ani ofercie nie było żadnego słowa o maksymalnym obciażeniu procesora? Obecnie jesteśmy na VPS, z tym że koszty podskoczyły przez to dwukrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Powinno dać radę, optymalizacja wtyczek i stylów wykonana ? smile.png

 

Masz w opisie że jesteś spec od VB i powinieneś wiedzieć, że sam VB to poleci prawie na wszystkim.

Problemy zaczynają się, gdy wpakowane jest masa wtyczek. Rośnie ilość zapytań do bazy, zużycie zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz w opisie że jesteś spec od VB i powinieneś wiedzieć, że sam VB to poleci prawie na wszystkim.
Szukasz problemu jakiegoś do mnie, czy coś ? Dziecinne dość zachowanie.

 

vBulletin nie jest lekkim skryptem. Przykładowo phpBB3 z 5k uu dzień bez problemu daje radę na sharedzie (czysta instalacja, phpbbseo, kilka małych modów + dodatkowo 2 zapytania per page), gdzie vBulletin z vBSEO i kilkoma wtyczkami nie wykonującymi zapytań do bazy zabija VPS'a 4-5GHz + 6GB ram z bdb konfiguracją przy takim samym ruchu.

 

Poza tym nie zapominaj że więcej czasu cpu zajmuje kod php, a nie zapytania sql.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno jest określić obciążenie tylko a podstawie danych z postu, jeśli podasz maszynę na której jest hostowany skrypt oraz wygenerowane obciążenie (taka informację powinieneś otrzymać od ich supportu) to wtedy będzie łatwiej Ci coś polecić.

 

Jeśli dana firma nie ma ustalonych limitów i ma taki zapis w regulaminie nic w tym przypadku nie zrobisz, większość firm ma ustalone limity po to aby klient wiedział kiedy jest konieczność zmiany pakietu lub serwera na większy. Z drugiej jednak strony podane wartości obciążenia wygenerowanego na ich serwerze, nie muszą wcale odwzorować się na drugim serwerze, jednak daje to jakieś światło na to zaoferowania odpowiedniego planu.

 

Czasami hosting współdzielony może być za mały na dany skrypt, jednak wydaje mi się że wartość 1000-1400 UU dziennie nie jest aż tak wzięta z kosmosu o ile wszyscy nie wchodzą na stronę w jednej godzinie, a jest to rozłożone w 24 godzinnym okresie. Czasami wystarczy optymalizacja skryptu i jak napisał HDMAGC wyłączenie niektórych wtyczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Oj źle mnie odebrałeś xorg.

 

Masz racje, nie jest lekki, ale bardziej chciałem wyrazić to, że większe znaczenie ma ilość dodatków, bajerów, niż samo stwierdzenie, zawarte jako meritum tematu

... dla forum opartym na silniku vbulletin?
Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadamy VB Seo, wejścia się rozłożone równomiernie. Wcześniej przez kilka miesięcy problemów nie było, jednak wostatnim czasie mieliśmy 3 dość nietypowe sytuacje, mianowicie były długie weekendy (uniki po 1500 przez 4-5dni), a przez dwa dni, z niejasnych powodów uniki wyniosły ponad 2000. Mieliśmy mały problem wczesniej z botami, jednak wprowadziliśjmy recapche i poblokowaliśmy większość ich kont.

 

 

vBulletin Modifications available at Mod-Mall

Advanced Header Info by

SEO Tools and SEO Forums

 

nie wiem czy coś z tego może jakoś fatalnie obciążać serwer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź zamieść dane o obciążeniu. Jak mamy coś Tobie proponować? A teoretyczne dywagacje odnośnie generowanych obciążeń i ciężaru skryptów bez danych powodują nabijanie offtopicu. Konkrety i wtedy polecą oferty. Ciężko podać przyczynę wzrostu uu bez znajomości choćby tematyki forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwy zwykły serwer www, dla forum opartym na silniku vbulletin?

Firma która wcześniej hostowała nasze forum, uznała że "zbyt obciążamy procesor", a przecież wybierając ofertę serwer WWW nie ma żadnych informacji o procesorze.

Średnia liczba uników waha się od 1000 do 1400, a optymalnie byt było, gdyby transfer był nieograniczony.

 

Co gdzie i jak?

Oraz czy poprzednia firma miała prawo nam wyłączać serwer www, jeśli w umowie ani ofercie nie było żadnego słowa o maksymalnym obciażeniu procesora? Obecnie jesteśmy na VPS, z tym że koszty podskoczyły przez to dwukrotnie...

 

Czy tutaj czasami nie chodzi o naszą firmę i pewne forum o "Counter Strike'u", które w ostatnim czasie zostało przeniesione na VPSa? Wszystko wskazuje, że jest to albo identyczna sytuacja, albo dotyczy dokładnie tego klienta, o którym myślę. Pokrywa się z tym również opis niżej:

 

 

vBulletin Modifications available at Mod-Mall

 

Advanced Header Info by

SEO Tools and SEO Forums

 

 

nie wiem czy coś z tego może jakoś fatalnie obciążać serwer...

 

Jeśli tutaj mowa jest rzeczywiście o naszej firmie to wypada sprostować...

W Regulaminie posiadamy zapisy, które dotyczą nadmiernego obciążenia serwerów i co więcej, również na stronie podane są dokładne limity obciążenia przysługujące każdej usłudze. Te limity klient zna, znał i dokładnie je rozumie bo próbowaliśmy sytuację rozwiązywać tak liberalnie, jak tylko się dało, przeciągając działanie tej strony o kilka tygodni.

 

W ramach zobrazowania - ta strona (o ile o tej piszemy, a mam wrażenie, że tak), zajmowała w godzinach szczytu, samodzielnie, około 3/4 CAŁEJ maszyny hostingowej (z 8 rdzeniami procesorów), w tym w ogromnym stopniu obciążając dyski przez MySQL. Próbowaliśmy pomagać rozwiązać problem, trzymać stronę online przez kilka tygodni mimo, że doprowadzała do wielu problemów. Ostatecznie, aby pomóc klientowi - uruchomiliśmy mu serwer VPS w cenie o około 20-30 zł/m-c taniej niż standardowa oferta i przenosząc całe jego konto bezpłatnie, pomagając w rozwiązywaniu problemów przez kolejne kilka dni.

 

Biorąc to wszystko pod uwagę wydaje mi się, że opisywanie w taki sposób całej sytuacji jest delikatnie mówiąc nie fair w stosunku do nas i jawnym wprowadzaniem w błąd potencjalnego nowego usługodawcę, który na obsłużenie tej strony będzie musiał poświęcić prawie całą maszynę.

 

EDIT: Teraz mam pewność, że chodzi o nas. Autor tego postu jest administratorem na forum, o którym pisałem.

Edytowano przez UnixStorm.org (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem tam administratorem, tylko moderatorem, a temat robię głównie dla własnej wiedzy. Nie trzeba wyciągać szeroko pojętych wniosków. Nie posiadam wszystkich informacji o forum, kieruję się tym, czego dowiaduję się z rozmowy z administracją. Nie jest przedstawicielem tej strony, tylko prywatnym użytkownikiem, który po prostu się pyta o forum z vbulletin - silnik ten jest na tyle popularny, że sam chcę wiedzieć dlaczego zostało zablokowane (bo nasi h@ unikali tego tematu jak ognia).

 

Jeśli uważa Pan, że unixstorm jest w stanie zapewnić poprawne działanie forum z tym silnikiem na serwerze www, to proszę to jakoś poprzeć faktami.

 

Pozatym nigdzie nie wypowiedziałem się negatywnie o Pana hostingu - ja tylko pytam czy takie coś jest dozwolone, i dlaczego. Pozatym nie podałem danych Pana firmy, aby nie nie zdarzyła się taka sytuacja jak mamy obecnie - chciałem to załatwić jako osoba prywatna, bez jakiegokolwiek powiązania z jakąkolwiek firmą.

 

 

Ale jako iż ujawnił się już Pan, to pozwolę sobie zapytać - oczywiście jako ja, a nie jakieś forum - gdzie można znaleźć parametry przeznaczone na serwer www?

http://www.unixstorm.../Konta_WWW.html

 

 

Pozdrawiam

Karol [Karpaj]

Edytowano przez Karpaj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to dlaczego po zmianie serwera współdzielonego na VPS nadal występują problemy związane z przekraczaniem parametrów serwera (chodzi o RAM) ? Podobno po zmianie na VPS problemy miały zniknąć, a tymczasem serwer się wcale nie chce uruchamiać. I żeby było weselej, liczba UU przez ostatnie dwa dni drastycznie spadła z powodu braku możliwości uruchomienia VPSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać twój łebsajt i na VPSa jest za słaby i wymaga serwera stricte dedykowanego.

Jak wieziesz sobie dużą ilość kostki brukowej do zbudowania chodnika wokoło domu, to oczywistością jest to, że osobówką nie da rady. Zaproponują ci zatem jakiegoś miniaturkociężarowca. Ale jak zechcesz dołożyć przy okazji krawężniki czy inne tam dodatki, to może i on nie wyrobić i nie ujedzie. Trzeba wtedy wziąć porządnego dostawczaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Widać twój łebsajt i na VPSa jest za słaby i wymaga serwera stricte dedykowanego.

Jak wieziesz sobie dużą ilość kostki brukowej do zbudowania chodnika wokoło domu, to oczywistością jest to, że osobówką nie da rady. Zaproponują ci zatem jakiegoś miniaturkociężarowca. Ale jak zechcesz dołożyć przy okazji krawężniki czy inne tam dodatki, to może i on nie wyrobić i nie ujedzie. Trzeba wtedy wziąć porządnego dostawczaka smile.png

 

A co jeżeli chce zrobić kilka rundek :-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro tak, to dlaczego po zmianie serwera współdzielonego na VPS nadal występują problemy związane z przekraczaniem parametrów serwera (chodzi o RAM) ?

Na jakim serwerze VPS to masz, podaj parametry CPU i RAM gwarantowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor 2,33 GHz Ilość rdzeni 1 Pamięć RAM 512 MB

 

W moim mniemaniu, przy 1000 UU takie parametry są wystarczające. Ale mogę się mylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek tak. Ale ram to jak na taką liczbę uu to mało dla samego mysql(oczywiście zoptymalizowanego) z 256mb by się przydało... czyli min 1GB ramu... Na VPS....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Irek, to jest XEN 1 :

http://www.unixstorm.org/Serwery_VPS.html

 

@Leszek!!

Jakbyś dokładnie przeczytał co ci napisał Michal, tzn.:

W ramach zobrazowania - ta strona (o ile o tej piszemy, a mam wrażenie, że tak), zajmowała w godzinach szczytu, samodzielnie, około 3/4 CAŁEJ maszyny hostingowej (z 8 rdzeniami procesorów), w tym w ogromnym stopniu obciążając dyski przez MySQL.

 

To byś zrozumiał , że najmniejszy vps z ich oferty nie uciągnie ci tego - o ile dobrze kojarze to sama podstawowa konfiguracja pod strony łyknie ci w najlepszym wypadku połowe pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku, i drogi panie z unixa.

 

Mam jeszcze jedno pytanie.

Forum z 1k uników dziennie zżera 3/4 CAŁEJ MASZYNY?

Czy wy pracujecie na intel pentium 2, taktowanym poniżej 1GHz?

Forum na którym nie ma prawie żadnych wtyczek, nawet vbseo.

Przenieśliśmy nawet nasz system amxbans, który naprawdę mógł obciążać, na inny hosting, bo jednak wysyła on bardzo dużo pakietów danych...

 

Ale przeczytajcie to jeszcze raz... Forum z 1k uników 3/4 maszyny zżera...

Kiedyś były podawane informacje o maszynie na jakiej stoi benchmark. I tam przy jakiś 25-50k uników dziennie starczała im słabsza maszyna niż Wasze...

Edytowano przez Karpaj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taki duży problem, to odezwij się na PW, pomogę Ci znaleźć powód obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zanadrzu mam jeszcze jeden serwer VPS, tylko aktualnie usługodawca nie dołącza do niego DNS'ów (trochę to dziwne, ale cóż...). Spróbuję zainstalować na nim forum, zobaczymy jakie obciążenie wygeneruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest Karpaju pytanie do załogi owego forum.

I nie ma sensu wyzywać usługodawcy nie znając całkowicie tematu.

 

A to, czy można zamulić nawet głupim vbulletin? Można. Chociażby serwując załączniki z bazy danych.

 

 

tylko aktualnie usługodawca nie dołącza do niego DNS'ów (trochę to dziwne, ale cóż...)

Płacąc za wjazd na autostradę też dziwnym dla ciebie jest fakt, że jej operator nie zapewnia ci darmowego hamburgera na POIu? VPS w wersji root to siłą rzeczy jest zrób-se-sam, także i serwer DNS.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×