Skocz do zawartości
Karpaj

Hosting WWW na forum z vbulletin?

Polecane posty

Siłą rzeczy? Proszę, miałem kilka VPSów w swojej "karierze" i jeszcze nikt mi nie powiedział, że nie ma DNS.

 

 

Pytałem się obsługi, to dostałem informację, że muszę korzystać z darmowych DNS, bo oni aktualnie nie dają DNSów. Nic o instalacji samodzielnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem tam administratorem, tylko moderatorem, a temat robię głównie dla własnej wiedzy. Nie trzeba wyciągać szeroko pojętych wniosków. Nie posiadam wszystkich informacji o forum, kieruję się tym, czego dowiaduję się z rozmowy z administracją. Nie jest przedstawicielem tej strony, tylko prywatnym użytkownikiem, który po prostu się pyta o forum z vbulletin - silnik ten jest na tyle popularny, że sam chcę wiedzieć dlaczego zostało zablokowane (bo nasi h@ unikali tego tematu jak ognia).

Przede wszystkim - jeśli jesteś użytkownikiem tego forum, który jak sam piszesz nie ma pojęcia o tej sytuacji, nie wie na czym polega problem, nie brał udziału w dyskusji pomiędzy nami, a abonentem usługi to dlaczego w ogóle się wypowiadasz w taki sposób na ten temat?

 

Jeśli uważa Pan, że unixstorm jest w stanie zapewnić poprawne działanie forum z tym silnikiem na serwerze www, to proszę to jakoś poprzeć faktami.

Możemy zapewnić poprawne działanie każdej strony, o czym świadczy obecnie blisko 10 tys obsługiwanych stron WWW u nas, w tym też ogromna ilość na vBulletin, ale logicznym jest, że nie będziemy dokładać kilkuset zł/m-c tylko dlatego, że klient uważa, że "należy mu się" cała maszyna za cenę małego konta WWW. Pisałem osobiście z abonentem usługi od kilku tygodni wyjaśniając problem.

Obciążenie generowane przez *całe* konto zajmowało w godzinach szczytu blisko 3/4 maszyny, przede wszystkim przez bazy MySQL. Nie wnikam, czy było to winą forum, amxbans, czy jakiegokolwiek innego Waszego skryptu.

 

Problem tego typu aktualnie ma tylko Wasze konto i zamiast rzucać się na kogoś z nas, radzę po prostu schować emocje i wziąć się za prace na własną stroną. Odpowiadając na Twoje pytanie - NIE będziemy obsługiwać tak wysokiego obciążenia koncie WWW za kilka zł miesięcznie. Nie ma takiej możliwości.

 

Pozatym nigdzie nie wypowiedziałem się negatywnie o Pana hostingu - ja tylko pytam czy takie coś jest dozwolone, i dlaczego. Pozatym nie podałem danych Pana firmy, aby nie nie zdarzyła się taka sytuacja jak mamy obecnie - chciałem to załatwić jako osoba prywatna, bez jakiegokolwiek powiązania z jakąkolwiek firmą.

Raczej nie podałeś nazwy firmy, bo przekolorowałeś całą historię zamiast trzymać się faktów.

My nie mamy nic do ukrycie i proponuję, abyś też podał adres Waszej strony - wtedy też inni zobaczą mniej więcej na czym problem polega.

 

 

Ale jako iż ujawnił się już Pan, to pozwolę sobie zapytać - oczywiście jako ja, a nie jakieś forum - gdzie można znaleźć parametry przeznaczone na serwer www?

http://www.unixstorm.../Konta_WWW.html

Już wyżej dostałeś odpowiedź. Dodatkowo, abonent usługi otrzymywał praktycznie codziennie monity z systemu o wysokim przekraczaniu limitów, a dokładne statystyki (także z ostrzeżeniami) są dostępne w panelu DA.

 

 

Skoro tak, to dlaczego po zmianie serwera współdzielonego na VPS nadal występują problemy związane z przekraczaniem parametrów serwera (chodzi o RAM) ? Podobno po zmianie na VPS problemy miały zniknąć, a tymczasem serwer się wcale nie chce uruchamiać. I żeby było weselej, liczba UU przez ostatnie dwa dni drastycznie spadła z powodu braku możliwości uruchomienia VPSa.

Dlatego, że wybraliście najmniejszy z możliwych serwerów VPS, o czym informowałem przed zakupem i ostrzegałem, że może nie być wystarczające, zwłaszcza pamięć. Po otrzymaniu zgłoszenia, mimo, że klient odpowiada za administrację swoim serwerem - wchodziłem na Wasz system i informowałem gdzie leży problem. Wieczorami procesor na Waszym serwerze chodził na 100% bez przerwy, wisiało dużo procesów PHP zbyt długo (z powodu przeciążonego procesora) i zajmując zbyt dużo pamięci.

Po tym już też widać jak duże wymagania ma Wasze forum, skoro taka konfiguracja jest daleka od wystarczającej.

 

Panie Marku, i drogi panie z unixa.

 

Forum z 1k uników dziennie zżera 3/4 CAŁEJ MASZYNY?

Liczba unikalnych wejść nie ma nic do obciążenia. Na obciążenie wpływa budowa strony, liczba zapytań do MySQL i liczba ODSŁON w tym samym czasie. W Waszym przypadku o ile pamiętam bywało po kilkadziesiąt użytkowników online na raz, szalejących również na shoutboksie.

Zoptymalizujcie tę stronę albo wyłączcie zbędne rzeczy i z pewnością będzie lepiej.

 

Czy wy pracujecie na intel pentium 2, taktowanym poniżej 1GHz?

Bezczelnością jeszcze nikt niczego nie wywalczył. Zwłaszcza, że prosicie w między czasie o dodatkowe rabaty dla Waszego serwera.

Parametry maszyny, na której było to konto u nas:

2x Intel® Xeon® CPU E5410 @ 2.33GHz (8x 2.33 GHz)

8 GB RAM

RAID-5 z dysków SAS 15000/rpm.

 

Na serwerze VPS macie identyczny procesor - jeden rdzeń E5410 na wyłączność.

 

Forum na którym nie ma prawie żadnych wtyczek, nawet vbseo.

Przenieśliśmy nawet nasz system amxbans, który naprawdę mógł obciążać, na inny hosting, bo jednak wysyła on bardzo dużo pakietów danych...

Najwyraźniej jednak coś jest...

 

Ale przeczytajcie to jeszcze raz... Forum z 1k uników 3/4 maszyny zżera...

Kiedyś były podawane informacje o maszynie na jakiej stoi benchmark. I tam przy jakiś 25-50k uników dziennie starczała im słabsza maszyna niż Wasze...

Jak pisałem, liczba "uników" nie ma kompletnie żadnego znaczenia i nie jest żadnym wyznacznikiem.

Utrzymujemy na serwerach strony, które mają po 5-8 tys unikalnych wejść dziennie i ich obciążenie mieści nawet w niewielkich kontach WWW.

Edytowano przez UnixStorm.org (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×