Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Igorek

Szukam VPS

Polecane posty

Potrzebuję serwer vps, do nauki i własnych testów. Nie zależy mi na lokalizacji czy super jakości. Byle by był dostępny i nie miał padów co 5 minut.

Potrzebuje następujące parametry:

dysk: 10GB-15GB

Transfer: 20 GB max

RAM: 512mb

ucp: 0,7-10 GHZ

mail, ftp, itp b/o

dostęp do konta root

możliwość zainstalowani sobie wybranego systemu tak bym mógł go również zmienić w przyszłości.

 

Serwer ma być jedynie do nauki. Chodzi mi również o jak najniższą cenę. Czas nie wiem jaki z 2-3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet przewidujesz przeznaczyć na to?

A tak w ogóle to nie lepiej zwirtualizować sobie jakiegoś Linucha na localu? Wyjdzie taniej i tego samego się nauczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zapraszam na netdc.pl, za 14zł znajdziesz to czego szukasz.

 

Pozdrawiam

 

Ramu jest 256 a z tego co się orientuj to może mi brakować i dla tego chciał bym 512MB. Nie potrzebuję 150GB transferu tylko z 20GB a nawet nie. Dla tego oczekuję na ofertę indywidualną od firm hostingowych

 

Cena 12 zł miesięcznie brutto. Za takie parametry ty nie dużo. Nie wymagam własnego IP ale jak by było było by miło, chodź nie wymagane.

 

Nie mam możliwości postawienia sobie na linux serwera bo już nad tym myślałem

Edytowano przez Igorek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu odpada wirtualizacja w takim VirtualBox? Tak to jeszcze dodatkowo podszkolisz się w samej instalacji systemu :)

No chyba że w samym kompie masz mniej niż giga ramu.

 

Brak własnego IP w przypadku VPS'a? Gdzie takie cuda?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie wiedziałem że są vps bez własnego IP. hymm VirtualBox musiał bym pomyśleć. Ale raczej wątpie. Nie w ciągu najbliższych dni. Chyba, że w końcu kupię sobie lapka na co mam zamiar. Ale narazi trzymajmy się wersji, że chcę kupić takowego VPS do testów.

 

A czy M Zone może obniżyć swoją cenę do 15 zł brutto ale zmniejszyć transfer powiedzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ramu jest 256 a z tego co się orientuj to może mi brakować i dla tego chciał bym 512MB. Nie potrzebuję 150GB transferu tylko z 20GB a nawet nie. Dla tego oczekuję na ofertę indywidualną od firm hostingowych

 

Cena 12 zł miesięcznie brutto. Za takie parametry ty nie dużo. Nie wymagam własnego IP ale jak by było było by miło, chodź nie wymagane.

 

Nie mam możliwości postawienia sobie na linux serwera bo już nad tym myślałem

 

Zauważ, że 256 MB to pamięć gwarantowana a maksymalnie można wykorzystać do 512 MB.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brak własnego IP w przypadku VPS'a? Gdzie takie cuda?:>

Technicznie do wykonania jest jak najbardziej (bo co szkodzi usunąć kartę sieciową z wirtualnej maszyny i łączyć się do niej przez konsolę nazywaną często jako "awaryjną"?). Więc jeśli klient sobie życzy, to co to za problem mu takowego wygenerować ;) ?

 

PS: Napisz, co tam zamierzasz testować. Bo do prostej zabawy z *nixami to i 64MB starczało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy M Zone może obniżyć swoją cenę do 15 zł brutto ale zmniejszyć transfer powiedzmy

Przykro mi, ale w cenie najtańszych VPS, u nas nie ma możliwości wyboru pakietu indywidualnego.

Taka możliwość jest jednak przy droższych serwerach.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, chcę się nauczyć zarządzać serwerem istalację php, itp, aktualizacja jakiś panel. i jedną stronę dla testów będę trzymał. Średni z 20 unikalnych osób na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecę Ci pakiet Lite VPS Server w 3it.pl - korzystam z takiego i jestem bardzo zadowolony. Reflink do strony w stopce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że w przypadku najtańszych VPSów, jeden drugiemu nie jest równy :) Jeśli operator stosuje duży overselling to nawet przy 1GB ramu może on chodzić gorzej niż w innej firmie przy serwerze 256mb :) Raz na nieobciążonym VPSie z 512mb ramu ProFTPD instalowało mi się blisko 20 minut poprzez zypper :) i to nie była wina odświeżania repozytoriów :)

A na lowendbox jak już ktoś tutaj podrzucił to jest całkowita loteria :)

 

A może zamiast od razu pakować się w "lepszego" VPSa instalując tam zasobożerne aplikacje pokroju Apache, kupiłbym coś z mniejszymi zasobami żeby pobawić się czymś lżejszym np. nginx czy lighttpd jednocześnie mająć motywacje do optymalizacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apache + PHP + MySQL + ProFTPd można spokojnie uruchomić na 256 MB RAMu. Mam jeden serwer (produkcyjny, chodzi na nim kilka stronek), na którym to wszystko wcina 110 MB. Wszystko jest kwestią optymalizacji (wirtualizacja też wbrew pozorom ma znaczenie, najlepiej wypadają pod tym względem serwery z Linux-VServer, ale mają niestety swoje ograniczenia w innych kwestiach). Nie ma sensu wydawać kasy na coś, czego nie będziesz używał. A do tego, jak napisał już Maq - słabszy VPS mobilizuje do zapoznania się z działaniem poszczególnych usług i ich optymalizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×