Skocz do zawartości
JohnyBBB

[Pytanie] Rozmiar folderów na FTP

Polecane posty

Hej!

Szukam sposobu na sprawdzenie, który folder na dysku hostingu dzielonego posiada największy rozmiar. Mój klient FTP potrafi pokazać rozmiar tylko jednego folderu na raz i to nie od razu, tylko po operacji kalkulowania jego powierzchni. Zajmuje to sporo czasu, a na dodatek, gdy przykładowo na serwerze posiadam kilkadziesiąt folderów i chcę sprawdzić, który jest "najcięższy", takie rozwiązanie okazuje się całkowicie bezużyteczne. Czy znacie więc jakieś sposoby (skrypty, klienci FTP), by pokazać rozmiar wszystkich folderów i najlepiej uszeregować je od tego zajmującego najwięcej miejsca? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wrzuć normalnego klienta FTP i po sprawie, będziesz miał wszystko podane na tacy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@crazyluki. Akurat na tym koncie, na którym najbardziej mi zależy - NIE, ale na innych tak. Możesz podać jakąś instrukcję?

@Pawel_15.Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Posiadam "normalnego" klienta FTP. Mam wykupioną licencję na SmartFTP uważanego za najlepszego klienta FTP (wg mojego rozeznania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Po co bulić kasę jak można mieć darmowego Total Commandera albo FileZillę które uchodzą za najlepsze ? Szczególnie ten drugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co bulić kasę jak można mieć darmowego Total Commandera (...)

Total Commander nie jest darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dostęp do powłoki, to najlepiej zainstaluj MC, w którym wystarczy wcisnąć CTRL + Spacja i pokazuje Ci wielkość folderu (katalogu). Prościej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ramach swojego hostingu możesz skorzystać z funkcji shell_exec w php to przygotowałem dla Ciebie prosty skrypt. Uruchamiasz go w przeglądarce po wcześniejszym wrzuceniu na FTP.

 

1. Tworzysz plik np. quota.php z zawartością jak poniżej i wrzucasz na FTP.

 

<?php
$output = shell_exec('du -m |sort -g -r |awk "NR<=11"');
echo "<pre>$output</pre>";
?>

 

2. Uruchamiasz przez przeglądarkę (twoja_domena.pl/quota.php).

 

Powinien wyświetlić top10 katalogów/podkatalogów. Możesz zmienić wartość NR na większą. Wartości podawane w MB.

Mam nadzieje, że się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Hoste.pl

Akurat tam, gdzie potrzebuję tego najbardziej (Masternet), skrypt nie działa, ale za to na innych hostingach (Unixstorm, Rochen) już tak. Na pewno przyda się w przyszłości. Wielkie dzięki!

@samu

Jak będzie potrzeba, to na pewno przetestuję.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×