Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie , aktualnie jestem w kimsufi , procek i7 , 8 rdzeni. Planuję przejść na polską lokalizacja Kraków , serwer HP z prockiem Xeon 3430 . Serwer do obsługi stron www (phpbb etc) Ceny dość podobne. Zostać przy kimsufi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie masz 8 rdzeni, masz 4 rdzenie i HT (po 2 watki na rdzen) to jest DUZA roznica

 

- czy poniesiesz koszty zmian jakies?

- czy do Xeona bedizesz mial pameici ECC lub inne bonusy (ipmi?)

- czy masz lepsze warunki w polsce (pewnie tak ale warto zapytac)

- jakie gwarancje daje ci polska serwerownia

 

itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i7 jest prawie dwa razy szybszy ten z kimsufi od xeona

 

na postawie czego wnosisz ?

 

to konstrukcje o calkiem innym przeznaczeniu i o innych mozliwosciach

 

pozatym pokaz prosze serwer (nie pc) produkowany na serii iX

 

nie ma ? czyzby wstretni producenci nie chcieli dawac klientom szybkich maszyn ?

 

p.s.

HT to nie 2 razy wiecej rdzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omg sorry jakiś dzisiaj przymulony jestem... I7 będzie na pewno wydajniejsze spokojnie było E5520 wydajnościowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php

Sprawdź dokładnie jaki masz model w kimsufi teraz. Jeśli debian masz to

cat /proc/cpuinfo

 

i7 jest z serii procesorów deskopowych. A Xeon jest typowo pod zastosowania dedykowane, przeznaczone do ciągłej pracy 24/7.

Edytowano przez Arkoso (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i7 jest z serii procesorów deskopowych. A Xeon jest typowo pod zastosowania dedykowane, przeznaczone do ciągłej pracy 24/7.

 

Jeśli nie masz żadnego pojęcia o tym co piszesz, lepiej się nie wypowiadaj w tych tematach. To tak na przyszłość.

 

Seria Xeonów jednoprocesorowych x34XX pod względem konstrukcyjnym niczym się nie różni od ich deskoptowych odpowiedników. Zarówno jedne jak i drugie, mogą chodzić zarówno w płytach serwerowych, jak też zwykłych domowych. Jedne i drugie obsługują pamięci non-ECC, ECC jak i Reg.

 

Widziałem już ofertę, gdzie Xeon był oferowany z budżetową domową płytą główną, pewnie tylko dla tego by wyglądało profesjonalniej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się mądrzyć ale większe znaczenie ma płyta główna niż procesor jeśli chodzi o zastosowania "serwerowe" praca 24/7 itp. konkretniej mówiąc podzespoły w niej wykorzystane (kondensatory, laminat itp. itd.) Tak więc czy i7 czy Xenon który bardziej "serwerowy" bym pominą i patrzył na ich osiągi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Ja u siebie w komputerze służbowym mam Intel Xeon W3530 @ 2.80 GHz.

Czy to dobry procek ? Jakie są opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I7 = 1 procesor

Xeon = 1 lub więcej procesorów

 

Xeon to serwery wieloprocesorowe. Więc też bardziej profesjonalne i zwykle o większej mocy, lepsze jakościowo, lepszy support, itd.

 

I7 to zastosowania domowe albo tanie serwery których inne komponenty nie mają też wiele wspólnego z serwerami (wolne dyski, brak redundancji, brak kart zdalnego zarządzania, brak supportu producenta bo to zwykle skladaki, itd.). Mogą się pewnie trafić jakieś wyjątki ale to jakby używać silnika malucha w mercedesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I7 = 1 procesor

Xeon = 1 lub więcej procesorów

 

Xeon to serwery wieloprocesorowe. Więc też bardziej profesjonalne i zwykle o większej mocy, lepsze jakościowo, lepszy support, itd.

 

I7 to zastosowania domowe albo tanie serwery których inne komponenty nie mają też wiele wspólnego z serwerami (wolne dyski, brak redundancji, brak kart zdalnego zarządzania, brak supportu producenta bo to zwykle skladaki, itd.). Mogą się pewnie trafić jakieś wyjątki ale to jakby używać silnika malucha w mercedesie.

 

Prohost, proszę Cię ;). Przeczytaj jeszcze raz wątek i zastanów się nad tym co napisałeś.

 

W Xeonach do konfiguracji 1 procesorowych, jakim cudem wrzucisz 2 procesor, jeśli procesor tego nie obsłuży jak i brak drugiej podstawki?

 

Jakim cudem masz lepszy support dla procesora?

Jakim cudem, coś jest lepsze jakościowo skoro jest to tym samym co procek domowy, tylko pod inną nazwą?

Jakim cudem masz większą moc, skoro jest to dokładnie to samo(procki 1 procesorowe)?

 

No i na końcu, od kiedy to procesor wymusza zastosowanie innych komponetów?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prohost, proszę Cię ;). Przeczytaj jeszcze raz wątek i zastanów się nad tym co napisałeś.

 

W Xeonach do konfiguracji 1 procesorowych, jakim cudem wrzucisz 2 procesor, jeśli procesor tego nie obsłuży jak i brak drugiej podstawki?

 

Jakim cudem masz lepszy support dla procesora?

Jakim cudem, coś jest lepsze jakościowo skoro jest to tym samym co procek domowy, tylko pod inną nazwą?

Jakim cudem masz większą moc, skoro jest to dokładnie to samo(procki 1 procesorowe)?

 

No i na końcu, od kiedy to procesor wymusza zastosowanie innych komponetów?

 

Nie zrozumieliśmy się - ją pisałem o platformie całej nie o konkretnym porównaniu modeli procesorów. Pisałem o prawdziwych serwerach jak dell czy HP które mają support i składkach na i7. Porównując i7 i xeona dochodzimy do tego, że Xeon jest stosowany w profesjonalnych serwerach wieloprocesorowych, a i7 w skladakach jednoprocesorowych. Taka jest różnica między Xeonem a i7. Czego większość tutaj nie wie chyba. Moje kilka groszy do różnic między platformami xeonow i i7.

 

I7 nie ma ecc.

 

P.s. kupując serwer jednoprocesorowy i tak dadzą xeona bo dawanie i7 jest bezsensu - po co 2 Linie supportowac. Zawsze można tego xeona potem użyć w serwerze na 2 procesory. A 2 podstawki to teraz raczej standard nawet z jednym procesorem. Zawsze można dokupić.

Edytowano przez Prohost (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowa tutaj była o konkretnym modelu procesora: Xeon 3430.

 

 

Śmiem się z Tobą nie zgodzić w kilku kwestiach:

 

I7 nie ma ecc.

Na jakiej podstawie to twierdzisz? Uruchomiałem i7, i5 czy i3 z pamięciami ECC i wszystko działało poprawnie. Uruchamiałem też i7 z pamięciami ECC Reg, tyle że na płycie serwerowej. Procesor ma ten sam kontroler pamięci co Xeony z analogicznej serii.

 

P.s. kupując serwer jednoprocesorowy i tak dadzą xeona bo dawanie i7 jest bezsensu - po co 2 Linie supportowac.

Xeony są zarówno tylko dla 1 lub 2 procesorowych linii. I nie wiem czy pamiętasz, ale nie są one ze sobą kompatybilne.

 

A dla czego stosować 1 procesorowe Xeony bądź ich odpowiedniki i7?

 

Dlatego że, serwery 1 procesorowe są o wiele tańsze, a przy tym w konfiguracji 1 procesorowej o wiele bardziej wydajne ;).

 

Taki Xeon E5620 (2,4GHz, 4C) do konfiguracji 2P, jest o 100% droższy od E3-1220 (3,1GHz, 4C). Przy czym ten drugi jest wydajniejszy i mniej prądożerny. Oczywiście mówie tutaj o realnym poborze prądu, a nie tym podanym na opakowaniu.

 

BTW. Różnica też jest w poborze prądu.

 

Że niby jak? Jeśli jest to ten sam odpowiednik, po stronie i7, pobór prądu jest ten sam. Oczywiście mówimy o realnych wartościach.

 

Xeony występują w wersjach LV, ale i sandy bridge widziałem w takich wersjach.

 

Kiedyś robiłem z ciekawości test procesorów intela LV + normalne. Okazało się, że w stanie IDLE, procesory pobierają dokładnie tyle samo prądu(pracowały wtedy na identycznym mnożniku ;) ).

Zaś pod pełnym obciążeniem różnica w poborze prądu wynosiła niespełna 10W(wg. specyfikajcji różnica w TPD to 35W). Tyle, ze procesor w wersji normalnej w tym trybie działał z większą częstotliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowa tutaj była o konkretnym modelu procesora: Xeon 3430.

 

 

Śmiem się z Tobą nie zgodzić w kilku kwestiach:

 

 

Na jakiej podstawie to twierdzisz? Uruchomiałem i7, i5 czy i3 z pamięciami ECC i wszystko działało poprawnie. Uruchamiałem też i7 z pamięciami ECC Reg, tyle że na płycie serwerowej. Procesor ma ten sam kontroler pamięci co Xeony z analogicznej serii.

 

 

Xeony są zarówno tylko dla 1 lub 2 procesorowych linii. I nie wiem czy pamiętasz, ale nie są one ze sobą kompatybilne.

 

A dla czego stosować 1 procesorowe Xeony bądź ich odpowiedniki i7?

 

Dlatego że, serwery 1 procesorowe są o wiele tańsze, a przy tym w konfiguracji 1 procesorowej o wiele bardziej wydajne ;).

 

Taki Xeon E5620 (2,4GHz, 4C) do konfiguracji 2P, jest o 100% droższy od E3-1220 (3,1GHz, 4C). Przy czym ten drugi jest wydajniejszy i mniej prądożerny. Oczywiście mówie tutaj o realnym poborze prądu, a nie tym podanym na opakowaniu.

 

Pamięci działają ale jako zwykle bez ecc bo bity ecc są ignorowanie. Więc tak jakby nie było ecc. I7 nie supportuje ecc.

 

Masz rację co do ceny. Ale tak już jest że coś przeznaczone dla biznesu i z większymi możliwościami niekoniecznie widocznymi czy potrzebnym przeciętnemu człowiekowi kosztuje więcej.

 

Ktoś kto potrzebuje dobrego serwera nie użyje i7. Ktoś kto potrzebuje zwykle ma na to pieniądze. Jednoprocesorowce xeony mają ecc i to są procesory serwerowe ale siła xeona to wieloprocesorowosć. Intel nie jest głupi i oddzielił serwery od desktopów. Stąd też różnica ceny.

 

Tak wiem, że są do konfiguracji jednoprocesorowej ale ja ich nie kupuje - po co się ograniczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dell montuje fabrycznie w swoich serwerach rackowych nie tylko Xeony ale też zwykłe procesory "desktopowe" - np. pentium G, albo i3.

 

Np. http://www.dell.com/uk/business/p/poweredge-r210-2/pd

 

Są wyjątki ale r210 to bardziej desktop w obudowie serwerowej niż serwer.

 

Moim celem było przedstawienie różnic między Xeon a i7. Nie bitwa co jest lepsze. Każdy ma swoje przeznaczenie i segment rynku. Kończę pisać bo mi się komórka rozładowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×