Skocz do zawartości
23kulpamens

VPS w rzetelnej firmie o konkretnych parametrach

Polecane posty

Witam,

 

tak jak w temacie poszukuję hostingu z konkretnymi parametrami.

 

Procesor: ok 4GHz (może być 2x2GHz)

Pamięć: co najmniej 2GB gwarantowanej pamięci

Dysk: co najmniej 50GB

Adresy IP: wystarczy 1

Transfer: co najmniej 400GB miesięcznie:

Łącze: co najmniej 1.5 Mbps

 

budżet to ok 400PLN, może ulegać zmianom

 

Obecnie używam hostingu ProVPS.pl, jednak brakuje mi tam możliwości zmiany tylko jednego parametru serwera. Widziałem coś takiego w ofercie exone.pl Jednak nie znam tej firmy ani jej pozycji na rynku. Piszą o jakichś gwarancjach, ale nie wiem na ile są wiarygodni. Obejrzałem jeszcze ofertę ovh.pl jednak ich Cloud to jak dla mnie za dużo mocy, a innych firm nie znam. A wiarygodność gwarancji SLA jest dla mnie bardzo ważna. Czy da się przy takim budżecie jak podałem znaleźć coś z takimi parametrami, czy też powinienem przemyśleć to jeszcze raz? Proszę o pomoc.

 

PS Ktoś polecał mi hosting w K2, ale obawiam się ceny. W końcu hostują naprawdę duże serwisy

 

PS2 zapomniałem dodać że serwer musi być zarządzany, no i żeby była to obsługa na przyzwoitym poziomie dostępem do shella, nie koniecznie konta root.

Edytowano przez 23kulpamens (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz www.takecloud.pl

W panelu jest spory wybór różnych już prekonfigurowanych dystrybucji, jak i tych "czystych".

Gdybyś napisał tak za tydzień to dałoby się zaproponować coś ze zwykłych VPSów z oferty specjalnej.

Dokup do tego pakiet support premium i będziesz miał wypas :)

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co mu przy tych wymaganiach dedyk? Nie lepiej brać tańsze rozwiązanie, które spełni swoje zadania i zaoszczędzi kasę?

Jasne, że najlepiej od razu na wszelki wypadek brać wielki klaster, bo może się kiedyś przydać... Tylko po co, jak będzie wykorzystywany w 1%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4Ghz procka i 2GB RAM to niby niewiele?

Przynajmniej ja gdybym miał wybierać między fizycznym dedykiem w SuperHoście (2x2,4Ghz, 2GB RAM, 2x250GB HDD) za 89 zł, który sam sobie obciążam, a VPS'em o podobnych parametrach (tyle że z dyskiem np. 30GB) który zawsze może mi obciążyć inny user, to nie miałbym dylematu co wybrać :)

VPS przy obecnych cenach dedyków mają sens do kwot < ~60 zł (ewentualnie są jakieś wyjątki, np. gdy VPS jest managed).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja doskonale rozumiem podejście z vps'em. VPS za 400zł o tych parametrach to fajna maszyna z dobrej jakości sprzętem i z dobrą obsługą techniczną w firmie, która nie obciąża maszyny na maksa. Pewnie, że możesz mieć w podobnej cenie jakiegoś dedyka, ale ta różnica z czegoś się bierze - np. kiepskie SLA/długi okresy oczekiwania na naprawę w razie awarii, kiepskie komponenty (np. nie markowy sprzęt, stary przechodzony sprzęt etc).

Jeśli ktoś nie chce bawić się w administrację, a jest w stanie położyć na stół większą kwotę to vps zarządzany w dobrej, renomowanej firmie mz jest dobrym wyjściem.

 

Do autora wątku mam dwa pytania:

1. Pytałeś na BOK w provps? Z tego co pamiętam na stronie mają informację, że mogą przygotować ofertę na indywidualne życzenie - nigdy z tego nie korzystałem, ale odniosłem wrażenie, że w tej firmie można się dogadać bo poważnie podchodzą do klienta.

2. Mógłbyś podzielić się opinią co do Twojej współpracy z provps - ja działam u nich od miesiąca i na razie jestem bardzo zadowolony. Odchodzisz tylko z tego powodu, że nie mają dla Ciebie oferty czy były jeszcze jakieś problemy? Mam podobne podejście jak Ty - zależy mi na rzetelnej firmie nawet kosztem wyższej ceny, ale też nie udam się z moim serwisem do firm typu Beyond czy K2 bo nie te progi ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że możesz mieć w podobnej cenie jakiegoś dedyka, ale ta różnica z czegoś się bierze - np. kiepskie SLA/długi okresy oczekiwania na naprawę w razie awarii, kiepskie komponenty (np. nie markowy sprzęt, stary przechodzony sprzęt etc).

 

Heh, uważasz że w takim Atmanie, IQ czy Nephaxie dostaniesz niemarkowy, przechodzony sprzęt a support będzie gorszy jak w firmie X czy Y (żeby nie wymieniać z nazwy), która oferuje VPS...?

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh no właśnie uważam wręcz odwrotnie ;-). Tzn lepszy będzie vps o gorszych parametrach w takim IQ czy Atmanie niż dedyk z lepszymi parametrami na papierze upchnięty np. OVH.

Dedyk za 400zł z zarządzaniem to raczej nic ciekawego i w żadnej sensownej serwerowni się takiego nie uświadczy. Pewnie można wykupić jakiś "low end" + administracja kolegi z forum, ale ewidentnie widać, że pytającemu nie chodzi o coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mela culpa, nie doczytałem że ma być zarządzany ;)

Choć biorąc dedyka z promocji SH (89 zł), za te 200-300 zł można znaleźć dobrego administratora (na taki sam zakres prac jak przy vps managed) i to jednak jest dalej dedyk, a nie maszyna z xx userami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz is_wm, ale nikt mi nie wmówi, że za 89 zika dostanę dedyka na markowych podzespołach, podpiętego pod solidne łącze, z dobrym i przede wszystkim wzorowo przestrzeganym SLA. To se ne da, Pane Havranek. Zawsze będą to albo tandetne składaki, albo sprzęt przechodzony, który w każdej chwili może się najzwyczajniej rozkraczyć. Poza tym wszystkie dedyki z promocji SH już sobie poszły.

Dodatkowo, VPS ma tę przewagę nad dedykiem, że jest łatwiejszy w zarządzaniu, a do tego najczęściej firma hostingowa bardziej monitoruje matkę z kilkoma VPSami, niż samodzielnego dedyka (uwaga przykładana do danej usługi jest zazwyczaj wprost proporcjonalna do ilości klientów, których można stracić w razie awarii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogę zaproponować Panu serwer VPS z nowej nadchodzące u nas platformy najsilniejszych serwów vps.

 

VPS - wirtualizacja XEN lub XEN HVM

 

Pamięć ram: 2048MB

pamięć swap: 4096MB

CPU: XEON E3 -1240 gwarantowane 2 x 3.3GHz

Dysk: 70GB

Transfer: 500GB

Polska lokalizacja

2 adresy ipv4

 

159zł miesięcznie

 

Pozdrawiam,

Marek Bajerski

www.hitme.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Oferty tekcloud i ultimahost wyglądają ciekawie, choć w ultima host nie mogę znaleźć informacji o administrowaniu serwerem. Jest to dla mnie pryjorytet i poziom tej usługi jest czynnikiem decydującym.

 

Co do dedyka, to taka opcja odpada. Dużo więcej na głowie, a korzyści niewiele większe.

 

@athbus Zarządzany VPS to naprawdę wygodna opcja, moje doświadczenia w tej kwestii z ProVPS są bardzo pozytywne. Niestety nie godzą się na żadne odchyły od proponowanych pakietów. Chcę odejść właśnie z powodu sztywności pakietów. Obciążenie serwera w tej chwili jest na takim poziomie, że tylko czasem potrzebuje dużo więcej mocy, ale właśnie przez te braki "czasem" sporo tracę. A kolejny, lepszy VPS to ok 160 PLN miesięcznie więcej. Oczywiście spróbuję wynegocjować jeszcze raz jakieś rozwiązanie, ale ich poprzednia odpowiedź nie zostawia zbyt wiele nadziei. Uprzejma, ale stanowcza. Idealnym rozwiązaniem było by tutaj DevCloud z ovh.pl, jakby dało się ustawić tam jeszcze szybkość procesora, i nie było takich ograniczeń jak np. z emailami. A poza tym co do OVH to też mi się wydaje że robią tzw. "masówkę".

 

@marekxbx Bardzo tania oferta. Czy jest to opcja z zarządzaniem serwerem? Tak jak napisałem wcześniej jest to dla mnie bardzo ważne. I jakiej firmy serwerów używacie, nie chodzi mi o wirtualizację, tylko w fizyczne maszyny.

 

I jeszcze pytanie do wszystkich. Firma hostersi.pl . Nie promują się zbyt mocno, a jednak mają wiele poważnych serwisów u siebie. Piszą też, że każdą ofertę rozpatrują indywidualnie w zależności od potrzeb. Poza tym optymalizacja za darmo. Większość opinii jakie znalazłem jest stare, więc może nie aktualne. Ma ktoś aktualne doświadczenia z tą firmą?

Edytowano przez 23kulpamens (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy zostałem dobrze zrozumiany. Administracja, serwer administrowany - mam tutaj na myśli zarządzanie za mnie serwerem, żebym nie musiał tracić czasu na naukę poszczególnych funkcji, ani wynajmować specjalisty na etat. Wystarczy mi dostęp do ograniczonego konta shell, żebym mógł przeprowadzić niektóre proste operacje, na których się znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka usługa nazywa się, VPS Managed. Czyli masz administrację serwera w limitowanej liczbie godzin, które się resetują co miesiąc. U nas jest to akurat 4H miesięcznie, w innych firma może być inaczej.

 

U nas jest to taka oferta: http://mzone-net.eu/index.php?d=vpsmanaged

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal poszukujesz serwera zapraszamy do kontaktu z nami w celu ustalenia ceny i dostosowania konfiguracji podanej wyżej

Oferta VPS http://www.freecast....eecast-vps.html

 

Koszt Administracji to 80 zł brutto miesiąc cena wliczona w koszty usługi

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23kulpamens - dzięki za odpowiedź. Ja jestem właśnie po przeszukiwaniu rynku pod podobnym kryterium jak Ty. Szczerze mówiąc to jest biedna na naszym rynku z firmami, które oferują usługi wysokiej jakości w nieco wyższych cenach - można powiedzieć, że tzw oferta biznesowa jest ogólnie niszą. Są albo oferty budżetowe albo od razu z cenami z kosmosu. Te drugie zresztą nawet pewnie nie rozmawiają z osobami poniżej dedyka.

 

Ja ostatecznie zdecydowałem się na provps i na razie jestem bardzo zadowolony (tym bardziej się cieszę, że potwierdzasz ich profesjonalizm po dłuższej współpracy). Z podobnych usług możesz jeszcze rzucić okiem na kei.pl (luna). Ja odrzuciłem ofertę, bo jest tylko 1 ip. Nie wiem jednak jak ocenić ich wydajność w stosunku do standardowych vps'ów. Na pewno jest to usługa droga, ale z najwyższej półki.

 

Niestety prawda jest taka, że wiele firm obieca gruszki na wierzbie aby zdobyć klienta. Da Ci nawet te SLA 99,9% z założeniem, że wydłużenie abonamentu jest wliczone w cenę, a przecież nie chodzi o to by dostać rekompensatę tylko aby usługa działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×