Skocz do zawartości
athbus

Usuwanie postów

Polecane posty

Witam,

 

zdziwiła mnie praktyka usuwania postów z forum. Już kilka razy zdarzyło mi się czytać wątek, gdzie ktoś odwoływał się do jakiegoś posta, którego nie było w dyskusji. Ostatnio sam zaraportowałem jeden post i po jakimś czasie został on usunięty.

 

Ogólnie więc fajnie, że moderator działa, ale czy nie powinno być tak, że post usunięty powinien pozostać, a jego treść powinna w całość lub części zostać zmieniona np. na "post usunięty za naruszenie regulaminu/obrażanie użytkowników/spam etc". Na wielu forach tak właśnie to funkcjonuje - dzięki temu użytkownicy przynajmniej wiedzą, że był jakiś element w dyskusji, który został usunięty.

 

Oczywiście to tylko taka luźna propozycja ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to za dużo roboty, szczególnie że usuwane posty to najczęściej offtopic, dojazdy osobiste a te dość szybko ucięte nie rozwijają się i nie psują głównego wątku tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

j/w + w takim układzie były by tematy po kilka stron wpisów "usunięte" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuwa się posta po to, aby był usunięty. A nie po to, aby wisiał jako usunięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pracy, to wystarczy aby defaultowo po usunięciu postu wyświetlał się komunikat "usunięto z powodu niezgodności z regulaminem".

 

Ogólnie jednak widzę, że jestem w mniejszości więc nie drążę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o to aby po usuniętym poście pozostawał ślad. Np. ja odniosłem się do wypowiedzi usera + zgłosiłem jego post do moderacji. Jego post został usunięty a moja wypowiedź została, tyle że teraz nie ma sensu ;-)

Kiedyś już pamiętam, że ktoś zrobił podobnie - tj. odniósł się do postu, który potem został usunięty (była to negatywna opinia o jednym usługodawcy, która pewnie zawierała jakieś wulgaryzmy lub coś podobnego) - szukałem tej wypowiedzi, żeby zobaczyć dlaczego osoba miała negatywną opinię w poprzednich postach i dopiero po kilku minutach mnie olśniło, że posta został usunięty.

 

Wiem, że to są takie szczegóły, ale ogólnie moim zdaniem jeśli post się usuwa, to powinna zostać informacja, że jakiś element został usunięty.

 

Jest jeszcze kwestia przejrzystości forum - jeśli moderator może usunąć post bez pozostawienia śladu, to można mieć podejrzenia o jego intencje - np. po miesiącu usuwa opinie negatywne o firmie swojego kolegi. Podkreślam, że nic takiego nikomu nie zarzucam, a jedynie wskazuje, że jakieś pole do nadużyć się pojawia.

 

Niemniej jak pisałem, jeśli to jest tylko moja opinia na tym forum, to nie będę dalej nikomu wiercił dziury w brzuchu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×