Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

Przemo niestety zawsze pozostanie Przemem.. A w Progreso dodatkowo masz PHP po CGI, które ma pewne wady (zresztą było już o tej sprawie w tym temacie wraz z rozwiązaniem - wystarczy przeczytać..).

 

No właśnie jakie? Szukałem i nie znalazłem? Czy to prawda, że zmienia się nazwa kilku zmiennych środowiskowych i nie ma możliwości ustawiania flag w .htaccess ??

 

Czy w progresso działa ob_start("ob_gzhandler"); ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jakie? Szukałem i nie znalazłem?

 

Zasadnicza wada jest taka, że PHP po CGI jest mniej wydajne od tego działającego jako moduł Apache'a. Dodatkowo taka konfiguracja uniemożliwa łatwe użycie wszelkiego rodzaju akceleratorów PHP itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Zasadnicza wada jest taka, że PHP po CGI jest mniej wydajne od tego działającego jako moduł Apache'a.

 

Ale juz jako FastCGI zachowuje wszystkie dobre strony wersji CGI, a wydajnoscia zbliza sie mocno do wersji mod_php :) Dlatego na stronach czesciej odwiedzanych automatycznie uruchamiamy wersje FastCGI.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak niezrozumiałym jest dla mnie jest fakt uzależnienia zmiany techinicznej od pracy księgowości. Tym bardziej, że chodzi o konto testowe i jeszcze nie ma mowy o jakichkolwiek płatnościach i cenach. Jaka będzie cena to zależy od tego które konto wybiorę, a nie od tego jaką dostanę fakturę proforma od księgowości.

Nie pilem stricte do Ciebie. Ogolnie mowilem. Dla nas to przeciez dobrze, watek jest popularny i przekonuje klientow, ale nie chcemy wykorzystywac goscinnosci tego forum do zalatwiania spraw zawodowych.

 

Czemu? Bo zlecen zmiany, poprawek etc. mamy duzo, staramy sie w tym trzymac porzadek. Zdarzylo sie, ze po downgradzie na telefon nie zmienilismy FV (kiedys dawno) i bylo nam wstyd po prostu, bo wyszlo na to, ze kasujemy klienta wiecej niz bylo ustalone. Z tego (i paru innych) powodow dbamy o wymiane informacji m-dzy dzialami jak sie tylko da.

 

@patryk - ale ma mase zalet -> wieksze inwestycje w moc serwerow, ale przy supporcie php@cgi jest znacznie wygodniejsze - od razu widac co i gdzie powoduje problem (a jak nie od razu, to na pewno latwiej niz w przypadku mod_php). fcgi zbliza sie wydajnoscia do mod_php, ale owszem - dziala inaczej co juz bylo tu poruszane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety fastcgi niweluje jedną z zalet wersji cgi... nie działa przy nim własny plik php.ini

 

zapewniano mnie, że prace nad tym trwają, mam nadzieję, że coś z nich wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
niestety fastcgi niweluje jedną z zalet wersji cgi... nie działa przy nim własny plik php.ini
SOA#1 ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ,

czy ktokolwiek z was opiniodawców kupił keidykolwiek serwer na home.pl . Ja miałem serwer na home.pl w latach 2001-2002 kiedy jeszcze kosztowały kupe pieniędzy za 100 MB ( tak!) polecam to szczególnie neptykom którym potrzebny jest intuicyjny panel zarządzania bo z dodawaniem domen dalej wiem , że jest kasza... ale serwerki niczego sobie i w dobrej , oddającej ich wartość rynkową cenie ... chociaż nad MYSQLami mogliby popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktokolwiek z was opiniodawców kupił keidykolwiek serwer na home.pl

Obsługiwałem klienta, który ni cholery nie mógł sobie dać rady z owym intuicyjnym panelem zarządzania. Sam zresztą też nie byłem tym panelem zachwycony i gdy klient chciał nową wersję serwisu, to postawiona została gdzie indziej (IIRC na Kei.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w dalszym ciągu nie wiem czy to prawda, że jak się używa CGI to zmienia się nazwa kilku zmiennych środowiskowych i nie ma możliwości ustawiania flag w .htaccess

oraz czy w progresso działa ob_start("ob_gzhandler"); ??

 

Czy przenosząc skrytpy do serwera używającego CGI będę musiał w nich coś zmieniać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... w dalszym ciągu nie wiem czy to prawda, że jak się używa CGI to zmienia się nazwa kilku zmiennych środowiskowych i nie ma możliwości ustawiania flag w .htaccess

oraz czy w progresso działa ob_start("ob_gzhandler"); ??

co do zmiennych pewien nie jestem... tzn. coś na pewno się zmienia, ale raczej nie zmienne, które są najczęściej wykorzystywane przy tworzeniu skryptów

 

flag w .htaccess faktycznie używać nie można... to wada, ale zaletą jest, że można używać własnego pliku php.ini lokalnie dla danej domeny (lub katalogu), więc praktycznie wszystkie zmienne, których można używać jako flagi w .htaccess można zmienić w .ini (a nawet zrobić dużo więcej)

 

niestety tu jest wada, bo przy przełączeniu serwisu na fastcgi już taka możliwość znika...

Czy przenosząc skrytpy do serwera używającego CGI będę musiał w nich coś zmieniać ?

z tego co wiem, to raczej nie... jeśli skrypt jest poprawnie napisany, to spokojnie będzie działał tak samo pod wersją modułową, jak i pod cgi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flag w .htaccess faktycznie używać nie można... to wada, ale zaletą jest, że można używać własnego pliku php.ini lokalnie dla danej domeny (lub katalogu), więc praktycznie wszystkie zmienne, których można używać jako flagi w .htaccess można zmienić w .ini (a nawet zrobić dużo więcej)

 

a co z mod_rewrite ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co z mod_rewrite ?

mod_rewrite działa bez żadnych problemów

 

w .htaccess nie można tylko ustawiać flag konfiguracyjnych samego php (php_flag itp.), mod_rewrite to konfiguracja samego apacha (a właściwie modułów do niego), php nie ma na to wpływu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
imho robi sie coraz wiekszy off topic... proponowalbym oddzielic te posty do innego tematu.

 

Racja. Dyskusja o GIODO przeniesiona tutaj

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też podczas trwania okresu testowego przyszedł racunek do domu? Jeżeli nie to u mnie zaszła jakas pomyłka, ja tylko TESTOWAŁEM usługi progresso.

 

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie była to tylko "Faktura Proforma" ?

Swoje pytanie powinieneś raczej zadać BOK progresso.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wam też podczas trwania okresu testowego przyszedł racunek do domu? Jeżeli nie to u mnie zaszła jakas pomyłka, ja tylko TESTOWAŁEM usługi progresso.

Faktura pro forma to nie rachunek. Tak - wysylamy to kazdemu klientowi. Sprawa wyjasniona na GG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko wiadomo, dziękuje za szybki kontakt ze strony progreso, kazdy dostaje taka fakture pro forma zeby mial w formie pisemnej ew. dane do wplaty.

 

 

 

Dziekuje za bardzo szybki kontakt. co do usług z których kozystałem podczas trwania okresu testowego wszystko było w jak najlepszym porządku. SERDECZNIE POLECAM!!

 

 

Pozdr. Kozak kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z 1GB niezawiele byś zdziałał :>

Nie wszyscy zakladaja duze serwisy. Niektorym potrzebne jest te kilaset mega tylko na wlasne pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co za serwis... Osobiscie starcza mi 1GB i na dlugo jeszcze wystarczy bo mam wykorzystane 120mb.

 

Blueman - moze warto napisac czy nie moga ci zaproponowac czegos mniejszczego w nizszej cenie ;) Ja tak mam, cena nizsza i transfer nizszy, ale wiem ze dobry provider i nie musze sie martwic o dostepnosc strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×