Skocz do zawartości
Sysadmin

Zmiana datacenter

Polecane posty

Witam,

 

Przymierzam się do zmiany mojej obecnej sterwerowni w superhost.pl na inną. Zmianę swą chcę wykonać ze względu na dużą cenę jaką tam płacę bo jest to 700zl brutto. Wiem że za tą cene dostanę 2 dedyki o zbliżonej konfiguracji. Np w OVH mam 2 lepsze maszyny z dyskami SSD i większą ilością RAM. Chciałbym aby jeden z tych serwerów był mocniejszy niż mój obecny (Intel QuadCore Q9550 @ 2.83GHz, 8GB RAM, 2x750 SATA), a drugi może być ciut słabszy.. Zalezy mi na bezawaryjności Datacenter (zasilanie, łącze, serwer). Chciałbym w jednej maszynie zrobić dyski SSD, ze względu na fakt iż testowałem i wydajność jest znacznie większa przy ładowaniu się www. Niestety nie mogę się jeszcze zdecydować... Kiedyś miałem serwery w home.pl oraz Baltic Data Center i byłem z nich niezmiernie zadowolony, zarówno kontakt techniczny, marketnigowy jak i SLA. Jednak coś za coś. Cena w tamych firmach była dość spora... Testowałem OVH i niestety ale w drugim miesiącu użytkowania dotkneła mnie awaria moich VPS, co zniechęciło mnie do tej firmy.

 

Bardzo bym prosił o polecenie mi jakiejś dobrej serwerowni, do której mógłbym przenieść swoją maszynkę i w cenie 700 zl zmieścić się z drugą..

 

z góry śliczne dzięki za opinie i wypowiedzi..

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę się zainteresować ofertą:

http://hosteam.pl/de...wane-prime.html

 

za kwotę 397PLN netto można mieć maszynę opartą o Core i7 (architektura Sandy Bridge), 16G RAM

oraz 2x 1TB Dysk Raid Edition.

Serwery znajdują się w centrum danych w Warszawie (LIM).

 

Posiadamy bezpośrednie styki z PLIX jak i z innymi operatorami krajowymi i zagranicznymi.

 

HosTeam to przede wszystkim:

- Ponad 20Gbps dostępnego pasma w świat.

- Dwa datacenter, Poznań i Warszawa. (połączone ze sobą linkiem 10Gbps).

- Bezpieczeństwo.

 

w przypadku pytań prosze o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

headShot1: cuddihosting to firma czy krzak ? Nie widzę danych, regulaminu, TOS. Pusto.

 

Widzę tylko że linki do nich są ze stron związanych z OTSami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

headShot1: cuddihosting to firma czy krzak ? Nie widzę danych, regulaminu, TOS. Pusto.

 

Widzę tylko że linki do nich są ze stron związanych z OTSami.

 

InfoPlus Joanna Operacz s.c.

ul. Lubelska 37

26-600 Radom

NIP: 796-269-23-29

REGON: 140248792

Wpis do ewidencji działalności gospodarczej nr 058071,023299

prowadzonej przez Prezydenta Miasta Radomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oferują dyski SSD ? bo klient tego chce...

Akurat w InfoPlus może sam sobie złożyć sprzęt, łącznie z SSD jaki będzie chciał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH omijaj szerokim lukiem. bron Cie panie boze...

 

jezeli zagraniczne serwerownie nie odstraszaja Cie cenami - dobre sla i dobre wsparcie tez kosztuje...

 

Podobnie dobra jakosc w podobnej cenie bedzie juz w tej chwili dostepna w Polsce. a dodatkowo masz pewnosc ze sie z wszystkimi dogadasz na poziomie technicznym.

 

Moje typy bazujac na doswiadczeniu z firmami:

- softlayer z wykupiona opcja supportu

- equinix...

- global switch

- atman

- sdc sprint, nowka sztuka

 

pytanie czy faktycznie budzet 700zl ma byc przeznaczony na 2 maszyny?

 

pytanie 2. ile zaplacisz w przerwach w dostepie,czasie poswieconym na kontakt z supportem itp itd... nikt.nigdy o takich kosztach nie mysli:)

 

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH omijaj szerokim lukiem. bron Cie panie boze...

Dlaczego?

 

Ostatnio w OVH stawiałem SP SSD i chodzi naprawdę dobrze. Są też dostępne hybrydy sata + ssd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak a ja czekałem tydzień na dodatkowe ip i skończyło się w końcu tym, że oddali mi pieniądze.

 

? Przeciez tam jest automat i po paru minutach mozna miec nowy blok ripe albo dodac sobie z puli dla serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak a ja czekałem tydzień na dodatkowe ip i skończyło się w końcu tym, że oddali mi pieniądze.

 

IP Failover jest z automatu. To samo z blokami RIPE.

 

Co do OVH, to mam trochę serwerów u nich i mogę Ci polecić, ale raczej pod zastosowanie nieprofesjonalne które nie wymaga dobrego SLA. Po ostatnich problemach z klimatyzacją w jednej z ich DC można stwierdzić, że dosyć często są jakieś problemy. Jak nie z słabym serwisantem to z czymś innym są. Polecam Ci od siebie coś z polski, zawsze można się dogadać itp. Chociaż z zagranicznymi to samo, ale trzeba umieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płaci się online to wszystko robione jest od ręki. Z płatnościami kartą i przelewami różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja polecam SDC www.sprintdatacenter.pl - z serwerowni jestem zadowolony, mam kilka maszyn tam i jak na razie jest ok, a ceny bardzo konkurencyjne.

szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
No ja polecam SDC www.sprintdatacenter.pl - z serwerowni jestem zadowolony, mam kilka maszyn tam i jak na razie jest ok, a ceny bardzo konkurencyjne.

szczerze polecam.

Mógłbyś chociaż nie pisać z klasy adresowej ip tej serwerowni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

headShot1: gdzie macie datacenter? Jak z zasilaniem i łączem? Zależy mi bardzo na SLA dużym. Przykłądowo w ciągu roku ile mieliście awari i przerw w dostępie?

 

Bartosz Waszak: LIM - brzmi fajnie, jak wygląda kwestia KVM albo LLO? Jak w przypadku awari? Jest ktoś kto w razie problemu odbierze odemnie telefon i od raz zajmie się moją sprawą? Jak z dyskami SSD? Czy jest np opcja sprzętowego zestawienia RAID1 SSD Z SATA? No i jak z backupami, ile miejsca jaka cena?

 

OVH faktycznie nie przypada mi to gustu i myślę, że sobie daruje. Interesują mnie poważniejsze serwerownie jak LIM, czy ATM..

 

Z tego co widzę, to raczej nie stać mnie będzie na 2serwery w dobrym Datacenter za cenę 700zl brutto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

headShot1: gdzie macie datacenter? Jak z zasilaniem i łączem? Zależy mi bardzo na SLA dużym. Przykłądowo w ciągu roku ile mieliście awari i przerw w dostępie?

 

Bartosz Waszak: LIM - brzmi fajnie, jak wygląda kwestia KVM albo LLO? Jak w przypadku awari? Jest ktoś kto w razie problemu odbierze odemnie telefon i od raz zajmie się moją sprawą? Jak z dyskami SSD? Czy jest np opcja sprzętowego zestawienia RAID1 SSD Z SATA? No i jak z backupami, ile miejsca jaka cena?

 

OVH faktycznie nie przypada mi to gustu i myślę, że sobie daruje. Interesują mnie poważniejsze serwerownie jak LIM, czy ATM..

 

Z tego co widzę, to raczej nie stać mnie będzie na 2serwery w dobrym Datacenter za cenę 700zl brutto...

 

Wszystkie maszyny, które są montowane na LIM mają IPMI lub w przypadku tańszej serii dedyków Intel vPro. Istnieje także możliwość restartu/reinstalacji/uruchomienia rescue z poziomu panelu.

 

Serwery są monitorowane 24h. Dostępny jest system ticketowy, który rejestruje zgłoszenia i w przypadku krytycznych problemów jest o nich powiadamiany dyżurny administrator, który jest w stanie obsłużyć większość problemów. Posiadamy także oczywiście zapasowe maszyny, na które w sytuacji padu całkowitego serwera możemy zmigrować klienta.

 

W przypadku LIM na chwilę obecną (ten rok) wystąpiły 2 przerwy, jedna z związana z upgradem Junosa na switchach i routerze oraz druga w czasie planowanych prac przez PLIX.

 

W przypadku serii PRIME - maszyny są w niezmiennej konfiguracji, jest to podyktowane restrykcyjna procedurą testową, który przeszedł obecny sprzęt (tygodniowe testy pod pełnym obciążeniem - stress linux, memtest itp). W następnej partiii serwerów planujemy zaoferować maszyny z nowymi konfiguracjami, jednak na chwilę obecną nie jestem w stanie przedstawić szczegółów gdyż różne warianty sprzętu są obecnie testowane i wszystko zależy od tego na ile stabilnie będą pracować.

 

Istnieje oczywiście także możliwość przygotowania oferty dostosowanej pod zapotrzebowania klienta jednak jest to już sprzęt oparty o platformy Supermicro i procesory Xeon. W tym wypadku istnieje możliwość montażu dysków SSD, SAS, sprzętowego RAID itp.

 

Jeśli chodzi o backup oferujemy 2 opcje:

- najprostsza w postaci przestrzeni dyskowej NFS lub FTP

- zaawansowana - agent backupu r1soft CDP - jest to backup na centralny serwer wg harmonogramu, backup jest wykonywany inkrementalnie-blokowo co rozwiązuje główny problem tego typu rozwiązań, mianowicie dużej ilości plików na dysku, ale jednocześnie zapewnia deduplikację jak i kompresję. Co w rezultacie umożliwia wykonywanie kopii

nawet co godzinę. Wszystkie nasze serwery wewnętrzne jak i platforma VPS są w ten sposób backupowane co 1h na 30 dni wstecz.

 

Jeśli ma Pan jeszcze jakieś pytania to proszę o bezpośredni kontakt, postaram się wszystko dokładnie wyjaśnić i przedstawić wycenę konkretnych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowidzi i propozycje..

 

Wybrałem jednak starą sprawdzoną ofertę Baltic Data Center. Mam tam dobry kontakt, support od ręki ( prywatny tel, dostępny o każdej porze dnia i nocy - zawsze od raz zajmą się moim problemem w ciągu sekundy), No i ofertę przygotowaną specjalnie dla mnie. Wybrałem puki co jeden serwer ale za to konkretny: HP Proliant Dl180 G6 z backupem remote dyskami SAS i zdalnym dostępem over Ethernet, także jestem usatysfakcjonowany ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzenie oferty Data Center ze Śląska 3servicesfactory.com. Jego podstawowymi zaletami jest to, że posiada 4 strefy bezpieczeństwa, rozliczanie zużycia odbywa się osobno dla każdej szafy/punktu pobory, w atrakcyjnej cenie zaoferowana jest usługa kolokacji,a przede wszystkim możemy pochwalić się 99,99% bezpieczeństwem SLA.

Dodatkowo posiadamy prawie 1000 km własnych światłowodów na terenie Śląska i Zagłębia, co gwarantuje nieprzerwany dostęp do danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to raczej nie stać mnie będzie na 2serwery w dobrym Datacenter za cenę 700zl brutto...

 

Tania i dobra to jest jedynie kapusta kiszona.

 

Musisz się pogodzić, że albo zapłacisz adekwatną cenę do swoich wymagań albo zakupisz usługę na zasadzie "jakoś to będzie". 700 złotych brutto czyli 570 złotych netto przychodu dla usługodawcy, czyli 285 złotych na maszynę wraz z bezpośrednią obsługą w wersji "premium". To się poprostu nikomu rzetelnie podchodzącemu do świadczonych usług nigdy nie będzie opłacało.

 

g.

 

http://beta.rootbox.pl'>http://beta.rootbox.pl - kod promocyjny: smerfetka

 

Polecam sprawdzenie oferty Data Center ze Śląska 3servicesfactory.com. Jego podstawowymi zaletami jest to, że posiada 4 ....

 

Czy w ofercie posiadacie opisaną w zapytaniu usługę w podanej cenie ?

 

g.

 

http://beta.rootbox.pl - kod promocyjny: smerfetka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×