Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
athbus

Rozsyłanie spam w komentarzach stron

Polecane posty

Witam,

 

od jakiegoś czasu boty upodobały sobie dodawanie spamowych komentarzy na jednej z moich stron. Ogólnie blokuje każde ip (komentarze nie są zapisywane), które wysyła spam, więc problem nie jest jakoś strasznie poważny, ale chciałbym utrudnić trochę życie spamerom.

 

Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy zgłaszanie do firm hostujących ma w ogóle sens, czy to tylko strata czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Czasem captcha bywa upierdliwa :)

 

 

 

Wprowadzić zabezpieczenie typu captcha :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona/skrypt Twojego autorstwa, czy jakiś gotowiec?

 

 

Co do captcha, to większość botów nie obsługuje javascript, więc można to łatwo ominąć - w PHP generować losowo jakieś cyferki do przepisania.

Zapisać to do zmiennej w JS. A captchę umieścić w jakimś <div>.

Potem w JS:

if ( $('div').is(':visible') ) {
$('div').hide();
$('input_captchy').val(zmiennaZliczba);
}

User nawet nie zauważy captchy, bo mu się ukryje i pole uzupełni o odpowiednią wartość. A bot i tak będzie mieć problem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Jak na wordpressie to skorzystaj z modyfikacji o nazwie Akismet, spam nie ma szans się przebicia ;)

 

W przypadku statycznej strony ze skryptem komentarzy, zainstaluj to co napisał BlueMan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam sobie obrazków do wyboru: np. "Wybierz obrazek przedstawiający samochód" i 3 obrazki do wyboru :) Bot raczej tego nie zrobi, a user problemu nie ma najmniejszego kliknąć raz :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ogólnie trochę źle mnie zrozumieliście... a właściwie nie do końca sprecyzowałem o co mi chodzi. Chodzi mi o to czy są jakieś metody aby uprzykrzyć życie takim spamerom. Czy zgłaszanie tego firmom hostingowym w ogóle ma sens - czy takie serwery są blokowane? Nie lubię po prostu jak takie szumowiny żerujące na cudzej pracy chodzą bezkarnie po tym świecie ;-)

 

Co do samego zabezpieczenia mojej strony to jest to autorskie oprogramowanie. Choć strona jest całkiem wypozycjonowana to do niedawna nie miałem w ogóle problemów ze spamem - w komentarzach po prostu wstawiałem nietypowe nazwy pól co w połączeniu z niestandardowym skryptem powodowało bardzo mało spamu - mam porównanie z wordpressami które prowadzę - przyciągają spam jak magnes ;-) Teraz też tragedii nie ma, bo moderuję stronę praktycznie codziennie i nawet jak się pojawi jakiś spamik to zaraz blokuje kolejne wpisy z tego ip, co zazwyczaj skutecznie radzi sobie z automatami. Zamierzam też zastosować coś na kształt metody opisanej przez BlueMana - jest to jedyna znana mi metoda "nieinwazyjna", która ma jakąś skuteczność.

 

No ale to wszystko piszę nawiasem. Moje pytanie brzmi, czy zgłaszanie takich spamerów to walka z wiatrakami, czy jednak przynosi to jakieś skutki? Pewnie w cywilizowanym świecie jakieś efekty są, pytanie co np. z takim IP z Arabii Saudyjskiej (przykład z dzisiaj)? Po prostu nie wiem czy warto na to czas tracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej walka z wiatrakami. Bo większość ISP nie oszukujmy się ma w nosie ruch generowany przez ich klientów, gdyż ci owi klienci płacą za to. A że to marnotrawienie zasobów, to problem klienta. W końcu kto mu zabroni generować 1Mbit uploadu śmieci, skoro pokryje tego koszta?

 

Możesz próbować sobie jeszcze wymieniać się czarną listą z bardziej kumatymi, podobnymi do ciebie // http://www.stopforumspam.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×