Skocz do zawartości
Jerry

Własna domena w Gmail a nowe usługi Google

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

jakiś czas temu podpiąłem swoją domenę do Gmaila, a tym samym utworzyłem nowe konto na Google, którym zastąpiłem dotychczasowe. Zauważyłem jednak, iż straciłem przez to pewne możliwości.

 

Pierwszą z nich jest dostęp do Google+. Mimo otrzymania zaproszenia nie mogę się zarejestrować, ponieważ wyskakuje mi komunikat "Oops... you need a Google Profile to use this feature. Google Profiles is not available for your organisation."

 

Ponadto ostatnimi czasy Google udostępniło nowy wygląd Gmail'a, do którego również nie mam dostępu.

 

Stąd moje pytanie: Czy posiadając konto z podpiętą własną domeną, Google traktuje mnie jako organizację i nie udostępnia wszystkich swoich rozwiązań? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nowe usługi Googla nie są dostępne dla uzytkowników Google Apps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Teoretycznie po jakimś czasie (są na końcu) ale były już usługi, które nigdy nie doczekały się wprowadzenia w appsach (np. buzz). Jak chwyci to pewnie przeniosą, jak będzie klapa to j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek mówił, że G+ na Google Apps to kwestia czasu, sam podobno już ma jedno konto w ten sposób skonfigurowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, część osób załapała się przypadkiem do grupy i akurat mi się udało i mam GA z G+ bez problemu. Wszystko działa, jednak dość szybko wycofano tę możliwość i teraz będą powoli włączać wszystkim, przy czym zapowiadają iż proces "potrwa parę miesięcy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to dobrze, że uzyskam dostęp dopiero w sprawdzonej i przetestowanej wersji finalnej. Z drugiej jednak wiele osób korzystających z Google Apps siedzi w biznesie nowych technologii i tracą przez to możliwość testów wszelkich nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×