Skocz do zawartości
draker

[Zlecę] Instalacja serwera maili

Polecane posty

Witam.

 

Zlecę coś, co najprawdopodobniej zajmie kilka minut. Chodzi mi o zainstalowanie "jakiegoś" serwera mailowego na serwerze pod Ubuntu i skonfigurowanie go, by działał pod Litespeedem (czyli pewnie podstawowa zabawa z php.ini). Nie zależy mi na żadnej zaawansowanej konfiguracji, tylko żeby "jakoś" działał i współpracował z Joomlą, w której dostępne opcje to: Sendmail, Funkcja Pocztowa PHP i Serwer SMTP - standardowo na czystej kopii Litespeeda i PHP żadna funkcja nie chce wysyłać maili, a mi brak czasu na grzebanie w tym.

 

Budżet: jako, że jest to raczej bardzo proste, mój budżet to maksymalnie 15zł. Wezmę najtańszą ofertę, a nie najdroższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dokładnie tego samego chcę od osoby, która podejmie się zlecenia - niech usiądzie do komputera, zaloguje się, skorzysta z poradnika, a ja zapłacę 15zł. Przykro mi, ale nie zapłacę 100zł firmie / osobie, która uważa się za profesjonalistę za coś, co zajmuje 5 minut roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz 5 minut, no co ty ;)

 

Takie ceny to były dwa lata temu, dodaj 50 złotych to znajdziesz może jakiegoś wolnego strzelca, dodaj 135 i zrobi Ci to jakaś firma na rachunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dokładnie tego samego chcę od osoby, która podejmie się zlecenia - niech usiądzie do komputera, zaloguje się, skorzysta z poradnika, a ja zapłacę 15zł. Przykro mi, ale nie zapłacę 100zł firmie / osobie, która uważa się za profesjonalistę za coś, co zajmuje 5 minut roboty.

 

Skoro uważasz, że to zajmie 5 minut roboty, to zrób to sam - no 5 minut, to na pewno znajdziesz. Sorry, ale takie ceny, to nawet gimnazjalistę obrażają.

 

Nie znajdziesz 5 minut, no co ty ;)

 

Takie ceny to były dwa lata temu, dodaj 50 złotych to znajdziesz może jakiegoś wolnego strzelca, dodaj 135 i zrobi Ci to jakaś firma na rachunek.

 

Ja jako wolny strzelec mogę to zrobić na umowę o dzieło - będzie nawet rachunek dla skarbówki. Ale co najmniej 80PLN na rękę - za dużo zarabiam tutaj:

 

http://www.freelancer.com/users/2480840.html

 

By poświęcać swój czas za niższą kwotę. No ale niestety, założyciel tematu żyje w alternatywnej rzeczywistości, gdzie nie docenia się czyjejś wiedzy, kwalifikacji i tego, że porządnie zrealizowane zlecenie ma chociaż minimalną gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat wolałem zapłacić te 15zł, by ktoś zrobił to za mnie, bo jakoś nigdy nie lubiłem się z serwerami mailowymi, no ale niestety ceny są przerażające. Oferta już nieaktualna - zmiana jednej linijki w php.ini wystarczyła, bym był zadowolony z efektu, a o zabezpieczenia będę martwił się kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat wolałem zapłacić te 15zł, by ktoś zrobił to za mnie, bo jakoś nigdy nie lubiłem się z serwerami mailowymi, no ale niestety ceny są przerażające. Oferta już nieaktualna - zmiana jednej linijki w php.ini wystarczyła, bym był zadowolony z efektu, a o zabezpieczenia będę martwił się kiedyś.

 

Cholera, aż poszukam Twoich klientów i im to pokażę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ceny są przerażające.

Dlaczego uważasz, że ceny przerażające?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo on bierze 20zł za logo, 10zł za wyklikanie konta mejlowego w cPanelu, oferuje hosting za doładowania 5zł na "orange" (czytać tak, jak napisane) i w ogóle ostro kręci biznes : )

Joomla za darmo, Fotoszopa zaraz będzie miał (bo właśnie kończy zasysać), więc stronki za stówę to też nie problem. Już "se" załatwił hostink "na miecha" i pokaże niedługo światu, że nie trzeba "brać takich przerażających cen" ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A potem porządni graficy i webmasterzy nie mają roboty bo jest cały wysyp ofert typu zrobię pro-layout za doładowanie do Orange. Potem i tak potrzebny jest porządny grafik żeby poprawił te cuda w paincie malowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe :) Mam wyłącznie jedną stronę hobbistyczną, na której nie zarabiam, a potrzebuje VPSa, bo zuzywa 1TB transferu / mc, gdyż jest dział download z moimi plikami. System maili potrzebny był mi wyłącznie do tego, by wysyłać automatyczne e-maile podczas rejestracji użytkowników.

 

Wydaje mi się, że branie 100zł za zmianę JEDNEJ linijki w kodzie jest "lekko" przesadzone. Po cholerę mi gwarancja? Prowadzę stronę hobbistyczną, a nie jakiś portal. Miałbym oddawać 100zł? Dziękuję, poradzę sobie. Podsumowując - żałosne jest to, że dostałem propozycje zmiany jednej linijki kodu za 200zł - i skąd niby miałbym te pieniądze wziąć, skoro witryna nie zarabia? EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz kasy to trzeba było poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu (pewnie nie jeden użytkownik by Ci pomógł w dojściu do rozwiązania problemu), a nie robić z tego zlecenia. Średnio administrator ma płacone 50zł za godzinę pracy, a Ty oferujesz jakieś śmieszne pieniądze.

Tak może i trzeba było zmienić jedną linijkę ale fachowcy się cenią niestety tak to już jest. Za wiedzę trzeba płacić.

 

BTW zawsze zostaje użycie zewnętrznego serwera email, których w sieci nie brakuje albo opcja google i samodzielna instalacja.

Pamiętaj, że instalując samemu nabierzesz wprawy, nauczysz się czegoś nowego i może Ty będziesz w przyszłości kasował za takie coś kasę (pewnie nie małą).

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja sobie zadaję podobne pytanie, gdy idę dorobić klucz i gościu mi woła 12-14zł za takie coś... że przecież widzę, że on to robi 30 sekund, że umiejętności potrzebuje tak na pierwsze 5 klas podstawówki, ale w 1 minutę zarabia 12zł, czyli w godzinę 720zł... ba, zaraz wyjdzie, że jest miliarderem! Dlaczego!? Jak to tak!? Po cholerę!?

 

 

EDIT:

Dla regdosa:

;;; )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Sponsi zamiast zajmować się projektowaniem wizerunku w internecie otwórz punkt usługowy dorabiania kluczy. Potem zapłać czynsz, prąc, ZUS, kup maszyny, serwisuj te maszyny, kup klucze, zrób szyld, itp. itd. i nie wyjdzie Ci wtedy 12zł/h tylko o wiele mniej i zobaczysz czy będziesz miał przez 8h, klienta co minutę na dorobienie klucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ragdos..

Mówimy tutaj o usłudze nie o potrzebach aby to utrzymać.

Powiedzmy, że ja od 50zł muszę odliczyć 5 zł bo lubię sobie podczas pracy jeść chipsy, 5zł kolejne na prąd bo chomika w piwnicy nie mam, a czymś komputer zasilić trzeba, nie siedzę pod mostem i muszę z każdego zlecenia odjąć kolejne 5zł na opłatę mieszkania.. można tak w nieskończoność tylko tego nie bierzemy pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

@draker na początku pisałeś o "Chodzi mi o zainstalowanie "jakiegoś" serwera mailowego na serwerze pod Ubuntu i skonfigurowanie go, " więc cena jest normalna jak na taką usługę, a teraz wyjeżdzasz że odkomentowanie kosztuje 100 czy 200zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie zależy mi na żadnej zaawansowanej konfiguracji, tylko żeby "jakoś" działał i współpracował z Joomlą"

za co chciałem zapłacić 15zł? zalogowanie sie na serwer, pobranie qmaila apt-getem, skierowanei sie do katalogu z php.ini, wyszukanie mail function, zmienienie z sendmaila na katalog z qmailem, wylogowanie sie z serwera, podanie konta bankowego, gotowe. Cóż, jednak profesjonaliści wolą się wymądrzać i twierdzić, że takie pieniądze to sobie na ulicy leżą, a w 2 minuty swego wolnego czasu, np. wieczorem, gdy i tak nie mają już zlecenia mogą zarobić sobie na małą pizzę, czy coś w tym stylu. Ale koniec tematu, bo zlecenie zrealizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

No widzisz, takie to proste, to nie łatwiej było samemu zrobić? A potem się dziwić że konto zablokowali za rozsyłanie spamu (brak odpowiedniej konfiguracji dla postfixa) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Twoim zdaniem jedna linijka. Bez zabezpieczeń, bez porządnej konfiguracji.

Ludzie takich rzeczy nie robią biorąc pieniądze za to, bo potem klient co zapłacił całe 15 zł się odezwie i zapyta czemu wszedzie trafia do spamu.. ;)

A tak - będziesz wiedział czemu - ciężar 15zł w portfelu Ci przypomni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×