Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueMan

Antena dookólna do wifi

Polecane posty

http://allegro.pl/dookolna-antena-wifi-rp-tnc-37cm-12dbi-tania-wysy-i1660616530.html

 

Czy ktoś używa takiego cuda?

Chciałem wymienić swoje standardowe anteny w moim Linksys WRT54GL, ale trochę mam wątpliwości, czy takie anteny za 10 zł się sprawdzą, a są tańsze na Allegro! Choć ogólnie w takiej cenie się kształtują ceny takich anten... .

 

Przeraża mnie ich długość :P Standardowe mają 14.5 cm, a te są ponad 2x dłuższe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mam taką (ale już nie używam bo zmieniłem router ze stałą antenką niestety)

 

Sprawdza się i jak na najtańszą duuużo poprawia :)

 

 

Kupiłem właśnie taką za grosze i jestem zadowolony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/dookolna-antena-wifi-rp-tnc-37cm-12dbi-tania-wysy-i1660616530.html

 

Czy ktoś używa takiego cuda?

Chciałem wymienić swoje standardowe anteny w moim Linksys WRT54GL, ale trochę mam wątpliwości, czy takie anteny za 10 zł się sprawdzą, a są tańsze na Allegro! Choć ogólnie w takiej cenie się kształtują ceny takich anten... .

 

Przeraża mnie ich długość :P Standardowe mają 14.5 cm, a te są ponad 2x dłuższe :D

 

Ja używam coś takiego i dobrze się sprawdza:

http://allegro.pl/antena-wifi-wlan-rp-sma-tp-link-edimax-wi-fi-5dbi-i1662144928.html

 

Antenka ma magnetyczną podstawę i przegub, więc w wielu miejscach można ją przyczepić a APeka schować gdzieś żeby nie straszył.

 

W ten zysk 12 dBi antenek za 9 złotych trochę trudno mi uwierzyć. :)

 

 

 

O, proszę co właśnie znalazłem, ciekawostka:

http://www.wykop.pl/ramka/252919/anteny-wifi-12dbi-38cm-dlugosci-puste-w-srodku/

:)

Edytowano przez guziec (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak guziec odradzam badziewie za kilka/naście złotych. Sam stosuję sprzęt TP-Link, w tym ich anteny i mogę zaświadczyć, że jedna antena dookólna 8 dBi od tej firmy daje wystarczający zasięg, żeby korzystać wygodnie z netu w każdym miejscu sporego piętrowego domu jednorodzinnego oraz w promieniu min. 20 metrów wokół (oczywiście przy zastosowaniu protokołu N).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do internetu TP-LINK TD-W901G ze standardową anteną i jestem miło zaskoczony zasięgiem - sprzęt stoi na piętrze ale na całym podwórku telefon łapie wifi i da się przeglądac internet i sprawdzać pocztę.

Zasięg ma do 30m ,tyle że piętro niżej zasięg jest, ale już w piwnicy brak - ale takie rzeczy to nawet w erze nie będą już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez
ale takie rzeczy to nawet w erze nie będą już :)

 

 

W T-Mobile chyba, nie :D ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja przy nowym TP-LINK TL-WR340G mam sporawy zasięg.

 

Postawiłem go w piwnicy to miałem zasięg na podwórku, piętro wyżej, dwa piętra wyżej (z czego na samej górze miałem 4/5 5/5 kresek w laptopie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę do tego tematu bo mam podobne pytanie.

Aktualnie ma komputer służący za router na płycie głównej INTEL D510MO + router Belkin robiący za AP. Płyta posiada złącze PCIe mini i w ramach zmniejszania ilośc stojących pudełek z migającymi diodami chciałbym wrzucić do tego komputera kartę sieciową Intel® Ultimate N WiFi Link 5300 i żeby komputer pracował jako AP.

 

Z racji, że z tematyki sprzętowej WiFi nie jestem jakimś orłem a na stronie intela nie mogę znaleźć jakiejś sensowej dokumentacji odnośnie tej karty mam pytania.

Karta ma trzy złącza do anten czyli rozumiem, że optymalnie jest podłączyć 3 anteny - jakie ?

Czy wszystkie anteny takie same czy jest podział złącz do obsługi 2,4 GHz i 5 GHz więc anteny różne ?

 

Anteny nie mają kosztować majątku i maja zasięgiem objąć zwykłe mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak guziec odradzam badziewie za kilka/naście złotych. Sam stosuję sprzęt TP-Link, w tym ich anteny i mogę zaświadczyć, że jedna antena dookólna 8 dBi od tej firmy daje wystarczający zasięg, żeby korzystać wygodnie z netu w każdym miejscu sporego piętrowego domu jednorodzinnego oraz w promieniu min. 20 metrów wokół (oczywiście przy zastosowaniu protokołu N).

 

Mógłbyś podać może model tej antenki ?

Wiem tyle, że prawdziwe 8dBi swoje waży, mierzy i kosztuje, przykładem 7dBi Horizon od Interline: http://www.cyberteam.pl/produkt/show/933.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać może model tej antenki ?

Wiem tyle, że prawdziwe 8dBi swoje waży, mierzy i kosztuje, przykładem 7dBi Horizon od Interline: http://www.cyberteam.pl/produkt/show/933.html

O ile dobrze pamiętam jest to model ANT2408C lub ANT2408CL. Na Alledrogo po 30-40 zł. Wygląda niepozornie, ale swoje robi, szczególnie postawiona w odpowiednim miejscu (dlatego zawsze kiedy się da wybieram model na kabelku, nawet w swoim stacjonarnym kompie mam antenkę z kablem).

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te tanie anteny to niestety badziew :( Mam w domu taką +12dBi i zasięg jest porównywalny do standardowej z tp-linka (3dBi)...

 

Osobiście planuje zakup anteny dookólnej oryginalnej tp-linka lub z pentagramu. Myślę że na te tanie anteny nie ma sensu tracić czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.p...0_0_0_0_0_0_0_0

Te z Pentagramu nawet niezłe opinie mają :) Tylko co z tego, jak mają inne gniazdo, niż w moim Linksysie :/ więc i tak nie mogę ich kupić.

 

Oryginał Linksys HGA7T jest dość drogi http://allegro.pl/2x...1676538022.html

Edytowano przez BlueMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@stream - było ;) zobacz 3 post w tym temacie.

 

 

Ja póki co wstrzymuję się z kupnem anteny, bo nie znalazłem dobrej, "taniej" i na TNC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Także odradzam tą antenę, widziałem jej sekcję, dyskutowano o niej na wififorum i trzepaku :)

Jak coś potrzebujesz to zapytaj w dziale Giełda na www.trzepak.pl to ktoś może odsprzeda coś za przysłowiowe piwo, sam zakupiłem sporo sprzętu sieciowego po cenach niższych niż sklepowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja trochę odświeże temat bo rozebrałem swoją antenę którą kupiłem chyba za 8zł na allegro (3-4 razy dłuższa od standardowej) i oto co się pojawiło:

 

@stream zupełnie coś innego co na Twoim zdjęciu (z zewnątrz to samo)

 

Zdjęcie robione przed 2 w nocy także trochę ciemno :D

 

antenazz.jpg

 

Wstawiam bo byłem zdziwiony wstawką powyższą gdyż moja poprawiała rzeczywiście zasięg i to o sporo.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nie pentagram? Ile dBI? Ja kupilem taka, za 40 zl, 7 dBi, ale i tak malo wzmacniala (3kreski/5 ale czesto zrywalo) wiec kupilem japonska antenke nakierowujaca 20 dBi ;-)

 

Edit// Widze ze przeplacilem xD Ale kupilem w MediaMarkt :P

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie pamiętam bo to kupiłem ze 2 lata temu na allegro więc nie pamiętam nawet ceny niestety. :)

 

Powiem ci tak. Na starej antenie miałem zasięg w całym domu, po zainstalowaniu tej anteny zasięg zwiększył się o jeszcze ogród.

 

Wstawiłem to jako ciekawostkę że antena była cała wypełniona "drutami" :D

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×