Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość thetox

Podział łącza internetowego na 2 komputery

Polecane posty

Gość thetox

Chce podzielić łącze domowe na 2 komputery obydwa komputery są podłączone przez router d-link.

Na moim laptopie mam ubuntu a drugi komputer to brata z windowsem vista.

Mam łacze domowe 2mb/s chciałbym podzielić np po połowie na 2 komputery.

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sam chciałem to zrobić ale chyba musisz jakiś serwerek postawić :(

 

Znalazłem tylko rozwiązania pod komputer 24/7

 

Mam zrobiony u siebie most i tam niby się da to zrobić ale z tego co czytałem to w ch092 roboty :)

 

 

Najlepszym rozwiązaniem jest router zarządzalny z ograniczeniem pasma internetowego.

 

Inny sposób? Instalacja aplikacji na każdym kompie ograniczająca transfer

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co serwerek? Kup małego switcha, wepnij za routerem, a do niego kompy. Sieć gra i buczy.

No i najlepiej jakby router miał funkcje QoS, ale z dlinkiem to różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Miłosz jaki np switch? bo wpisałem na allegro to mase tego tam jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Podepne to przed rotuer i potem w konfiguracji tego t-linka ustawiam ograniczenia na komputery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość nowszego sprzętu TP-Link ma taką możliwość. Zresztą pisałem już kiedyś o routerach WiFi tej firmy, są tańsze od D-Linków, a możliwościami i bezproblemowym działaniem biją je na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten switch nic nie robi. Ale proponuje zmianę D-linka na router Tp-linka ze switchem. Używam je do zastosowań domoych i sprawdzają się świetnie.

Jaki masz model tego d-linka? Wan masz na rj-45 czy 11?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tj. kolega wyżej napisał. Ten switch nic nie zrobi z podziałem łącza, to zwyczajny switch, co najwyżej może służyć jako rozszerzenie portów switcha routera.

Jak już to zainteresuj się WRT54GL lub Ovislinkiem 1600gl potem wgrywasz mu Tomato i masz wypasiony router.

 

U mnie w domu mam to tak rozwiązane, RouterBoard750 MT 5.3 i pod niego wpięty TP-Link, który robi za AP. Na RB to już można poszaleć :)

 

Jak coś to napisz na PW to coś doradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

To na co mi jak nic nie robi.

 

A mój to:

 

d-link model wbr 1310

 

Ja nie chce eksperymentować tylko podzielić łączę, ze z danego komputera można max sciagnąc internet z predkością połowy łącza.

 

 

Ogólnie chodzi o to ze brat ostatnio zaczął ogladac filmy na megavideo, i przez to nie moge nic pobierac wczoraj pobierałem sterownik do drukarki 27mb w trakcje jak brat ogladął film to pobierało mi po 22kb/s

Więc masakra tak być nie może ze on ciągle ogląda, i zabiera całą prawie ze moc łącza a jak ja chce pobrać pare mb to trwa to wieki.

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnij sobie tam pomiędzy router a komputery Mikrotika RB750 (zbankrutować raczej nie powinieneś ;) ) i ustaw kolejkowanie pasma z określoną maksymalną prędkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Proponuje aby podzielić łącze ruterem z systemem Mikrotik. Ma zaawansowane ustawienia QUS`a no i siedzi na kernelu....

Najtaniej wyjdzie RB 750 z 5portami (sam ustawiasz który port jest WAN a który daje Ci DHCP. Możesz miec 4xWAN i 1 port z DHCP) LAN wystarczy Ci w 100% dodatkowo możesz sobie zrobic markowanie Pakietów jeśli masz dostęp

 

 

do innych łącz. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli przerost formy nad treścią. On potrzebuje rozwiązania na dwa komputery, a nie na 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Chce podzielić łącze domowe na 2 komputery obydwa komputery są podłączone przez router d-link.

Na moim laptopie mam ubuntu a drugi komputer to brata z windowsem vista.

Mam łacze domowe 2mb/s chciałbym podzielić np po połowie na 2 komputery.

 

Ja powiem tak, jeżeli potrzebujesz coś do domu, to nie ma co wydawać kasy.

Kup sobir coś z rodziny Tplink ew. dlink myśle ze max 100 zł wydasz. I napewno będziesz zadowolony.

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli przerost formy nad treścią. On potrzebuje rozwiązania na dwa komputery, a nie na 200.

Czy ja wiem, czy przerost.

Może i tak, ale z drugiej strony czy znajdziesz jakiegoś inteligentnego shaperda / bandlimitera w cenie do 150zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee, RB750 - dosyć wydajna zabawka za śmieszne pieniądze to przerost formy nad treścią ? Może niedługo zaczniemy wracać do Celerona, bo i5 to już przerost formy nad treścią ?

 

PS: Współczuję Ci Miłosz, jeśli swoim klientom serwujesz rozwiązania pokroju RB750 dla NATowania z kolejkami 200 userów :D

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS: Współczuję Ci Miłosz, jeśli swoim klientom serwujesz rozwiązania pokroju RB750 dla NATowania z kolejkami 200 userów :D

A gdzie ja to napisałem? Nie wiesz nic o mojej sieci i siejesz farmazony, norma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w/w zdanie to swego rodzaju przypuszczenie, co można było wyczytać z kontekstu, jednakże prawda jest taka, że jeśli ktoś poleca/odradza daną rzecz i tłumaczy się to "przerostem formy nad treścią", oznacza to, że musiał mieć do czynienia z w/w sprzętem i używał go przy ilości klientów "200" , o czym sam pisał w poprzednim poście.

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz KaMaZZ i tyle. Sieć domowa a sieć w firmie dwie różne sprawy. To jak Miłosz na domowym komputerze będzie miał dysk 80GB bo mu więcej nie trzeba, oznacza, ze klientów upycha na sprzęt z małym dyskiem? Dostosuj sobie wymagania do potrzeb a nie siejesz bez sensu.

 

jednakże prawda jest taka, że jeśli ktoś poleca/odradza daną rzecz i tłumaczy się to "przerostem formy nad treścią", oznacza to, że musiał mieć do czynienia z w/w sprzętem i używał go przy ilości klientów "200"

 

bzdura.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie umiesz czytać czy tylko starasz się odwrócić kontekst wypowiedzi?

Jeśli polecałby montowanie w serwerze pod logi ISP dysku 80GB i mówił innym, że większy to przerost formy nad treścią to wtedy to, co napisałem, pokrywa się z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×