Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
juice99

Serwer w za granicą

Polecane posty

Czy jest coś co przebija ofertę ovh.pl ?

 

mam u nich:

 

- Celeron 2.6 GHz

- 1024 MB RAM

- 160 GB HDD

- 15 Mbps przepustowość łącza (po roku 30Mbps)

- nieograniczony transfer

 

za 3 miesiące minie rok współpracy z OVH i będe miał 30Mbps.. to wszystko za 480 zł brutto

 

Tylko są rzeczy które mi się nie podobają - słaby sprzęt, BARDZO niewydajne dyski, wolny kontroler dysków...

 

mam ruch około 1 200 GB ale rośnie powoli, za 3-4 miesiące bedzie pewnie około 2 000 GB, a przynajmniej chce byc na to gotowy.

 

Jest firma z lepszą ofertą, dająca np. 2 czy 3 tysiące GB i lepszy sprzęt za niższą kasę w Europie/Polsce? w Polsce to raczej na pewno nie, ale może gdzieś w Europie ?

 

do ovh z tepsy i innych sieci pingi są około 50ms, także działa na ogół szybciej niżby to w Polsce stało.

 

P.S. oczywiście marzyłbym o kolokacji w Polsce za niewiele większą cenę, ale to oczywiście niemożliwe...

 

P.S.2. w zasadzie to nie interesuje mnie niższa kasa, mogę płacić więcej ale za o wiele lepszy sprzęt. OVH po prostu zaczyna być drogie przy lepszych serwerach, tylko słabe serwery są u nich bardzo tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LeaseWeb. Za porównywalna z OVH cene złożysz sprzęt troszkę lepszy np. jakieś P4 2.4 Della z remote rebootem na unmetered 5 mbps, które tak naprawde wcale nie jest przycięte (albo ja tak jakoś trafiam) i wyciąga np. z ftp ICMu grubo ponad trzykrotnie większe prędkości niż powinno. Niestety support jest tam średniawy. Czas oczekiwania na maszynę to 5-7 dni roboczych, ale wszystko jest tam do dogadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co support? Znaczy nie wiem o co dokładnie chodzi...

 

w OVH support jest automatyczny, jak sobie źle skonfiguruje kernela i mi linux nie wstaje to tylko zmieniam opcje w panelu i mi sie komputer bootuje z dyskiem podpiętym pod ich system.

 

A jak mam dostęp to sobie w koncu pewnie poradzę

 

remote rebooty też oczywiście są..

 

Więc nie wiem po co dokładnie support, chyba że u nich np. o rebooty trzeba prosić, albo jak coś popsuję to czekam ileś tam czasu na reakcję technika, bo nie mają tego zautomatyzowanego...

 

Ale jeśli support w postaci pomocy przy konfiguracji linuxa, to w zasadzie zależy mi żeby tego w ogole nie było, bo mi to zupełnie niepotrzebne i nie chciałbym za to płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Support po to, że czasami np. padają dyski, zasilacze, albo takie tam rzeczy, a wtedy czekasz 2-3 dni na jakąkolwiek reakcje, nawet jak jesteś Superhost.pl i masz tam 40 serwerów ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to nieźle. ovh.pl support trwa 10 minut od awarii :) naprawdę

 

jak nie odpowiada ping przez minutę, to przychodzi powiadomienie na maila ze jesli w przeciągu 10 minut system nie wstanie, to technik się tym zajmie

 

w ciągu 10-20 minut technik się zajmuje i np. jak mi padł zasilacz to za niecałe 30 minut mialem już nowy. Dodam że jest to całodobowe. Także dobre jest pod tym względem OVH.

 

a jak jest w kwestiach administracyjnych, mają jakiś panel i np. jak sobie pospuje linuxa to muszę kogoś prosić o pomoc i za to placic, czy moze mam to zadarmo, czy moze po prostu jest to w panelu ?

 

poza tym byłem tam i ceny to np. 100 EURO za http://www.leaseweb.com/index.php?p=linux2

 

i mają "Connectivity: Standard 50GB "

 

50GB transferu? to raczej trochę za mało, bo ja potrzebuję 2000 GB :) chyba że coś źle rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze raczej nie chodzi o transfer - przez chwile pomyslalem ze chodzi o przepustowosc lacza ale odrazu puknolem sie w glowe przeciez 50 Gigowych łącznie ma hehe. Kto wie o co chodzi z tymi "CONNECTIVITY" bo moze przyda mi sie w przyszlosci ;]

 

a jesli chodzi o ovh.pl to z opinii znajomych wlasnie slysze tylko pozytywy, wiec moze warto zostac i zaryzykowac :-) moze nie bedzie tak zle jak przewidujesz :-)

 

ps. zobacz: http://www.leaseweb.com/index.php?p=choose...serverdedicated

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nieźle. ovh.pl support trwa 10 minut od awarii :) naprawdę

 

Zadzwonilem i zapytalem OVH z ciekawosci :) Wszystko wyglada calkiem niezle...nawet w weekendy podobno sa technicy w serwerowni i reaguja, choc telefoniczny support nie dziala.

 

Jedynie co mnie tak wkurza to jakies dziwne opcje backupu, ktore sa rozliczane rocznie. Czyli na wstepie wypadaloby zaplacic np. ponad 1tysiac za backup na rok. Nie da sie tego rozliczac miesiecznie..

 

Dla zainteresowanych zapytalem tez co to jest za twór "Linux Plesk" no bo przeciez nie ma takiej dystrybucji :) Jest to Fedorka z Pleskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto wie o co chodzi z tymi "CONNECTIVITY" bo moze przyda mi sie w przyszlosci ;]

Juz to pare dni temu gdzies tutaj na forum pisalem.

Generalnie 'Connectivity: Standard' ma wyzszy priorytet podczas ruchu w sieci LeaseWeb, przez co mniej pakietow sie glubi, wedruja szybciej, itp. A cena mniejwiecej dorownuje cenie takiego lacza w polskich serwerowniach.

 

http://www.leaseweb.com/index.php?p=connectivity.type

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"p", dziękuje za ten komentarz. Porownujac offerte na zasadnie "like-for-like" LeaseWeb z Polska (np.: wdc.pl) to wychodzi bardzo podobnie, a moze nawet taniej.

 

Przyklady:

 

LW: Linux Server 6

P4 2,8GHz, 1GB, 2x80GB (raid-1)

ruch: 200GB

abonament: 190$ =~ 660zl

 

wdc.pl: serwer #10

P4 3GHz, 1GB, 2x120GB (raid-1)

ruch: 250GB

abonament: 760zl

 

-----------------------------------------------------

 

LW: Linux Server 9

2 x XEON 2.8GHz, 1GB, 2x73GB (raid-1) scsi

ruch: 20GB jedynie !!!

abonament: 339$ =~ 1190 zl

 

wdc.pl: serwer #31

2 x XEON 3GHz, 2GB, 2x73GB (raid-1) scsi

ruch: 250GB

abonament: 1130 zl

 

-------------------------------------------------------

 

Jesli popelnilem blad prosze o informacje, dane bazowalem na stronach:

 

lw:

http://www.leaseweb.com/index.php?p=dedicatedlinux

 

wdc.pl:

http://www.wdc.pl/dedykowane.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, tylko a) ceny w lw są w euro, a podałeś dolary :) 190e =~ 730zł, a nie 660, a 339e = 1300zł, a nie 1190.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie 'Connectivity: Standard' ma wyzszy priorytet podczas ruchu w sieci LeaseWeb, przez co mniej pakietow sie glubi, wedruja szybciej, itp. A cena mniejwiecej dorownuje cenie takiego lacza w polskich serwerowniach.
Dorownuje, a support niestety nadal jest cienki. Dlatego najbardziej opłaca brać się serwery w wersji flatfree, gdzie mimo wszystko poziom pingów (Aster/GTS/Polpak <40 ms).jak i transferów do Polski jest bardzo sensowny.

 

Przykładowe transfery na najtańszym łączu volume o teoretycznej przepustowości 5 Mbps z ICM:

 

--18:13:16-- ftp://ftp.icm.edu.pl/ls-lR.gz

=> `ls-lR.gz.1'

Resolving ftp.icm.edu.pl... 193.219.28.2

Connecting to ftp.icm.edu.pl|193.219.28.2|:21... connected.

Logging in as anonymous ... Logged in!

==> SYST ... done. ==> PWD ... done.

==> TYPE I ... done. ==> CWD not needed.

==> PASV ... done. ==> RETR ls-lR.gz ... done.

Length: 96,803,519 (92M) (unauthoritative)

 

100%[====================================>] 96,803,519 2.41M/s ETA 00:00

 

18:13:52 (2.61 MB/s) - `ls-lR.gz.1' saved [96803519]

 

Myślę, że 100 euro miesięcznie za przepustowość rzędu 20 Mbps to bardzo dobra oferta ;-). Nie zmienia to tego, że jakoś nie mogę się przekonać aby postawić na LW "komercyjnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety, ale bazowanie na jednorazowym ściągnięciu pliku to wielki błąd. Oni chyba chcą żebyś uwierzył że tak jest, ajak przeniesiesz swoj serwer który takie obciążenie rzędu np. 10Mbps powoduje stale, to obniżą Ci prędkość do 5Mbps i powołają się to, za co zapłaciłeś i będą mieli rację :)

 

To nie jest żaden dowód - jednorazowe ściąganie pliku.

 

Ja mam 5MB/s w ovh transfery z niemiec/francji i to nic nie znaczy, bo wiem że gdybym miał obciążenie rzędu 5MB/s na stałe to by po kilku dniach mi wszystko przycieli. W ten sposób działają.

 

Jest ktoś, kto ma konto w leaseweb i notorycznie przekracza ich limit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety, ale bazowanie na jednorazowym ściągnięciu pliku to wielki błąd. Oni chyba chcą żebyś uwierzył że tak jest, ajak przeniesiesz swoj serwer który takie obciążenie rzędu np. 10Mbps powoduje stale, to obniżą Ci prędkość do 5Mbps i powołają się to, za co zapłaciłeś i będą mieli rację.

 

Akurat to niczego nie zmienia bo żadna budżetowa maszyna z dyskami IDE i tak nie wytrzymałaby 24 godziny na dobę ruchu rzędu 20-30 Mbps. Oczywiście jeśli będą chcieli sie przyczepić to mają do tego pełne prawo - ja chciałem tylko nakreślić pewne zjawisko :).

 

Inną ważna rzeczą jest to, że przy obecnej infrastrukturze i przepustowości łącz dużych zagranicznych datacenter róznica pomiędzy 10 Mbps a 20 Mbps jest ... powiedzmy, że "nieznacząca" :). Nawet lokalny stołeczny WIX co prawda ze średnim powodzeniem, ale radzi sobie od dłuższego czasu z przewalaniem danych ze średnią dobową bliską 2 Gbps..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LW: Linux Server 9

2 x XEON 2.8GHz, 1GB, 2x73GB (raid-1) scsi

ruch: 20GB jedynie !!!

abonament: 339$ =~ 1190 zl

Mala uwaga: 20GB ale juz nie 'Standard' tylko 'Premium' z gwarantowanym QoS'em i redudancja. Mysle, ze ani WDC, ani nawet GTS/Atman nie oferuja lacz takiej jakosci w standardzie. Chociaz moge sie mylic :)

A co do kiepskiego supportu, to jestem swiecie przekonany, ze wszyscy Ci, ktorzy marudza jaki tam jest kiepski support maja serwery Value + SLA 0 czyli praktyczny brak supportu. Wydaje mi sie, ze jezeli ma sie jakies lepsze SLA to support tam jest calkiem przyzwoity.

I nie, zebym przez wychwalanie LW chcial komus klientow zabierac, bo i tak uwazam, ze ludzie albo chca miec serwery w kraju (wtedy nawet na LW nie spojrza) albo gdzies w Eruopie (a wtedy LW wydaje mi sie naprawde ciekawa oferta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

p: Obojętnie jaki poziom SLA nie zmienia niestety tego, że serwer instaluja w czasie do 7 dni roboczych a w weekendy.. praktycznie nikt tam nie pracuje.

"Our sales / administrative staff is always available by phone during business hours (mo-fr 08:30 - 17:30 CET) ".

 

Support 24/7 AFAIK masz dopiero w ofercie managed (>200 euro miesięcznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Support 24/7 AFAIK masz dopiero w ofercie managed (>200 euro miesięcznie).

Niezupelnie... Polecam:

http://www.leaseweb.com/index.php?p=servicelevels

http://www.leaseweb.com/index.php?p=sla.unmanaged

Ale fakt, ze SLA z realnym supportem 24/7 kosztuje ~200e przy wyborze podczas konfiguracji wlasnego serwera. Tyle, ze ten konfigurator nie wiedziec czemu ma strasznie zawyzone ceny (wystarczy porownac ceny za lacza z konfiguratora i z ich oferty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala uwaga: 20GB ale juz nie 'Standard' tylko 'Premium' z gwarantowanym QoS'em i redudancja. Mysle, ze ani WDC, ani nawet GTS/Atman nie oferuja lacz takiej jakosci w standardzie. Chociaz moge sie mylic Uśmiech...
Przykro mi to stwierdzic, ale jestes w bledzie ;-) Kazdy powazniejszy polski operator jest w stanie zaoferowac pelne gwarancje oraz qos dla uslugi. Czesto opreatorzy w Polsce posiadaja lepszy sprzet i bardziej wykwalifikowana kadre anizeli operatorzy za nasza zachodnia granica.

 

Natomiast jesli piszesz o redundancji, to nalezy sie zastanowic w jakim zakresie LW gwarantuje redundancje i dla ktorych czesci infrastruktury. Osobiscie nie umialem tego znalezc na stronie, ktos zna odpowiedz ?

 

Wszystko OK, tylko a) ceny w lw są w euro, a podałeś dolary :) 190e =~ 730zł, a nie 660, a 339e = 1300zł, a nie 1190.

 

Dziekuje za poprawienie, jak widac wychodzi w Polsce lepiej anizeli myslalem. Jednoczesnie jak widac wiekszosc osob wypowiadajacych sie na tym forum nie patrzy na SLA, a jedynie na cene, poniewaz rekomendacje/porownania sa z serwerami z lini "Volume" gdzie brak jakichkolwiek gwarancji, a z opisu wynika ze odtwarzalanosc oraz dostep do pasma jest na zasadzie "jak bedzie tak bedzie, ale sie staramy".

 

Z takim podejsciem oraz brakiem SLA i supportu (moze na 0708) mozna nawet w Polsce swiadczyc uslugi w porownywalnych cenach, jednak pozostaje kwestia wielkosci rynku i realnego zapotrzebowania na uslugi.

 

awet lokalny stołeczny WIX co prawda ze średnim powodzeniem, ale radzi sobie od dłuższego czasu z przewalaniem danych ze średnią dobową bliską 2 Gbps..

 

Miales jakies problemy techniczne z WIX'em ? Wedlug mnie WIX spelnia swoje zadanie rewelacyjnie i z duzym powodzeniem przewala obecnie ponad 2Gbps ruchu dziennie.

 

Wysłany Wto Sty 03, 2006 8:15 pm:

 

Support 24/7 AFAIK masz dopiero w ofercie managed (>200 euro miesięcznie).

 

Support jest jedym z najwiekszych skladnikow kosztowych przy podstawowej ofercie infrastrukturalnej. Jednoczesnie zauwazylem zdecydowana korelacje pomiedzy cena uslug oraz wykorzystaniem supportu przez abonentow. Czym drozsze uslugi tym mniejsze wykorzystanie supportu.

 

Abonent na VPS placacy 300zl umie zadzwonic codziennie trzy razy, natomiast klient zostawiajacy 5000zl dzwoni raz na pol roku.

 

Po dokladniejszym zapoznaniu sie z oferta LW moge jedynie stwierdzic, ze posiadaja bardzo dobrze przemyslana strukture oferty oraz dobrze dobrane parametry uslug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi to stwierdzic, ale jestes w bledzie ;-) Kazdy powazniejszy polski operator jest w stanie zaoferowac pelne gwarancje oraz qos dla uslugi.

Spoko, wiem, ze jest w stanie zaoferowac, ale wyraznie napisalem, ze watpie czy oferuje to w standardzie.

Bo chyba kupujac 15mbitow w WDC za 3750zl miesiecznie nie bede mial takich bajerkow? Czy beda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miales jakies problemy techniczne z WIX'em ? Wedlug mnie WIX spelnia swoje zadanie rewelacyjnie i z duzym powodzeniem przewala obecnie ponad 2Gbps ruchu dziennie.
Oprócz tego, że zapycha się drastycznie w godzinach szczytu (i np. próbując wtedy dojść z GTSu np. do Astera w WIXie mam opóźnienia rzędu 400 ms) to działa bardzo dobrze ;-).

 

3 taro5-ge0-3-50.net.ipartners.pl (157.25.3.134) 9.775 ms 5.647 ms 9.937 ms

_ 4 acc-mian.wix.net.pl (195.85.195.32) 318.471 ms 465.153 ms 229.429 ms _

 

Poniżej wykresik na którym dobrze widać, że o pewnych porach, kiedy ruch przekracza "krytyczny poziom" urządzenia się nie wyrabiają: http://www.wix.net.pl/vxb/w/stats/stats_all.asp?hist=1

 

Co ciekawe przez prawie cały ostatni tydzień był spokój (pewnie w święta ludzie mniej siedzieli w domu) - teraz znów się zaczęło.

 

Jednoczesnie jak widac wiekszosc osob wypowiadajacych sie na tym forum nie patrzy na SLA, a jedynie na cene, poniewaz rekomendacje/porownania sa z serwerami z lini "Volume" gdzie brak jakichkolwiek gwarancji, a z opisu wynika ze odtwarzalanosc oraz dostep do pasma jest na zasadzie "jak bedzie tak bedzie, ale sie staramy".
Na tej samej zasadzie większość ludzi kupuje do domu Neostradę bez żadnych gwarancji przepływu - taka usługa w wersji podstawowej jest potrzebna, a w Polsce świadczy coś w tym stylu jedynie NCGroup.pl i to z marnym powodzeniem. Co to za rynek w którym 90% DC jest ustawionych na "klienta korporacyjnego", który w wielu przypadkach stworzył własną "serwerownie", podpiął 2megowego Polpaka i zatrudnił administratora jeszcze przed tym jak powstały datacenter z prawdziwego zdarzenia z normalnymi cenami.

 

Czym drozsze uslugi tym mniejsze wykorzystanie supportu. Abonent na VPS placacy 300zl umie zadzwonic codziennie trzy razy, natomiast klient zostawiajacy 5000zl dzwoni raz na pol roku.

 

Owszem. Niestety to dość bolesna prawda.. I dlatego oferując tańszą usługę musisz zmusić klienta do większej samodzielności - tak jak robi to np. LW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo chyba kupujac 15mbitow w WDC za 3750zl miesiecznie nie bede mial takich bajerkow? Czy beda?
Gwarancje pasma oczywiscie otrzymujesz, qos w tym przypadku jest niepotrzebny poniewaz nie posiadamy uslug typu "volume", jednak dla klienta bardziej wymagajacego istnieje techniczna mozliwosci takiej uslugi. Routing dynamiczny z wykorzystaniem BGP oraz redundancje takze otrzymujesz.

 

Poniżej wykresik na którym dobrze widać, że o pewnych porach, kiedy ruch przekracza "krytyczny poziom" urządzenia się nie wyrabiają: http://www.wix.net.pl/vxb/w/stats/stats_all.asp?hist=1

 

Co ciekawe przez prawie cały ostatni tydzień był spokój (pewnie w święta ludzie mniej siedzieli w domu) - teraz znów się zaczęło.

 

Nie jest to winna samego WIX'a stawiam na interfejs w urzadzeniach ktoregos z tych dwoch operatorow ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×