Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
draker

Czy da się jeszcze przetransferować domenę?

Polecane posty

Witam,

 

Moja domena kończy się 15 czerwca, czyli za mniej niż miesiąc. Czy da się ją jeszcze gdzieś przetransferować? Jeśli tak, to gdzie najlepiej? W OVH piszą, że musi być max. 60 dni do końca (z tego co zrozumiałem), ale o dziwo mogę złożyć zamówienie, jednak się boję utracić tej domeny, więc sam nie wiem, o co chodzi. Oczywiście mam auth-info.

 

 

ZGADZAM SIĘ NA OTRZYMYWANIE OFERT, SORRY :)

Edytowano przez draker (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

nie napisałeś o jaką chodzi, mamy zgadywać? więc zgaduje, że da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, racja.

Domena .pl, więcej raczej nie potrzebna, jak już mówiłem kończy się za niecały miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko szczerze mówiąc gdzie? OVH ma taki wpis:

 

Domena jest aktywna i wygasa nie później niż w ciągu 60 dni

Chyba, że źle to rozumuję. O dziwo jednak mogę przetransferować tam, więc sam już nie wiem, czy jest ok, czy też nie, a ich support odpisze mi pewnie za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trustcom

My przenosiliśmy dwie domeny z az.pl do ovh na 20 dni przed końcem ważności obu domen i bez problemów zostały przetransferowane do ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli transfer odbywa sie miedzy partnerami NASK to transfer jest mozliwy nie pozniej niz na 6 dni przed wygasnieciem domeny oraz nie wczesniej jak po 5 dniach od oplacenia domeny.

 

W przypadku gdy domena jest utrzymywana bezposrednio w NASK:

 

- najwczesniej 21 dni po dacie rejestracji domeny lub po dacie jej odnowienia

- nie pozniej niz 24 dni przed zakonczeniem okresu abonamentowego

- najwczesniej 21 dni po dacie przetransferowania domeny od partnera do NASK

 

60 dni o ktorych wspominasz dotyczy prawdopodobnie domeny globalnej - np. tucows z tego co pamietam rekomenduje transfer domeny ktora ma najmniej 60 dni do konca okresu abonamentowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i zrobiłeś doskonały interes życia bo zaoszczędziłeś dzięki tej operacji 4 zł netto. Podpowiem Ci, że nadal możesz zaoszczędzić 48 zł netto tylko jak najszybciej uciekaj z tej firmy, na rzecz, której tak nachalnie spamujesz.

 

PS. Założenie było, że dotyczy to domeny .pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja transferowałem .pl-kę z DiH do Masternetu na kilka (6 lub 7) dni przed upływem abonamentu. Na szczęście obie firmy to partnerzy jednego dostawcy, więc transfer poszedł w kwadrans. Z az.pl do OVH globalna szła 3 dni.

 

U większości rejestratorów transfer domeny .pl można zrobić na min. 5 dni po rejestracji i maks. 6 dni przed upływem okresu abonamentowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem dzisiaj transfer domeny funkcjonalnej z hekko które nie ma żadnego panelu do zarządzania domenami (prócz zmiany ns-ów - nawet ip nie było gdzie wpisać) do mzone i od maila do przeniesienia - równe 15 minut. Domena rejestrowana 10 dni temu, tyle że i hekko i mzone korzystają z tego samego dostawcy domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×