Skocz do zawartości
cezary188

Przypisywanie adresow ip do vpsow

Polecane posty

Otóż zamierzam sie na stworzenie kilka-kilkunastu vpsow na jednym dedyku(OpenVZ). Potrzebuje zeby kazdy vps komunikowal sie ze swiatem zewnętrznym na wybranym ip. Do dedyka dokupie troche ipkow zeby bylo w czym wybierac. I teraz pytanie jak odbywa sie przydzielanie ip dla vpsa? Czy z np panelu zarzadzania wirtualizacja przypisuje sie adres ip z przydzielonej do dedyka puli czy jak to sie odbywa? I drugie pytanie czy darady zamieniac adresy vpsow miedzy soba ,w sensie jak mam obecnie postawionych 10 vpsow a mam wykupione 16 ip to czy moge paru vpsom zmienic ip na te nie przypisane jeszcze? Jak ciezko takie cos zrobic?

Edytowano przez cezary188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te zadania wykonasz bez problemów w panelu zarządzania, w tym samym, w którym tworzysz nowe VPSy, nadajesz im pozostałe parametry typu pamięć, dysk itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż zamierzam sie na stworzenie kilka-kilkunastu vpsow na jednym dedyku(OpenVZ). Potrzebuje zeby kazdy vps komunikowal sie ze swiatem zewnętrznym na wybranym ip. Do dedyka dokupie troche ipkow zeby bylo w czym wybierac. I teraz pytanie jak odbywa sie przydzielanie ip dla vpsa? Czy z np panelu zarzadzania wirtualizacja przypisuje sie adres ip z przydzielonej do dedyka puli czy jak to sie odbywa? I drugie pytanie czy darady zamieniac adresy vpsow miedzy soba ,w sensie jak mam obecnie postawionych 10 vpsow a mam wykupione 16 ip to czy moge paru vpsom zmienic ip na te nie przypisane jeszcze? Jak ciezko takie cos zrobic?

 

A po co ci panel do tego? Wszystko zrobisz przez vzctl.

http://www.cyberciti.biz/faq/centos-rhel-redhat-create-openvz-virtual-machines-vps/

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz po instalacji widze ze chyba nikt mnie nie zrozumial.Mam panel OpenVZ web panel i tam niedarady przypisac fizycznych adresow do vpsa mozna jedynie ustawiac sobie adresy w lanie co mi do nieczego nie jest potrzebne. Dowiedzialem sie juz ze zeby danemu vpsowi przypisac fizyczny adres ip to trzeba zmienic mu konfiguracje w /etc/network/interfaces cos tam czytam o bridge i VE ze w taki sposob dziala przypisywanie adresow ale narazie jeszcze nie rozgryzłem co i jak. Może ktoś wytlumaczy jak wejsc na vpsa i to skonfigurowac. I ponowiam swoje pytanie czy mozna z jakiegos panelu zmieniac fizyczne adresy ip vpsom ?

Edytowano przez cezary188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Wszystkie te zadania wykonasz bez problemów w panelu zarządzania, w tym samym, w którym tworzysz nowe VPSy, nadajesz im pozostałe parametry typu pamięć, dysk itd.

 

 

W tym poście masz zawartą odpowiedź.

Ale pomimo to postaram się krótko wyjaśnić.

Najpierw dodajesz pojedyncze IP lub zakres IP w panelu.

Potem przy tworzeniu VPS-a masz wybór ile ma przypisać adresów, z dodanej wcześniej puli, do vm lub tez możesz podać konkretne IP, które ma być przypisane. Przechodzisz dalej, aż do zakończenia tworzenia vm. W ten sposób stworzyłeś vm z przypisanym lub przypisanymi adresami IP.

Tak samo możesz potem dodać kolejne adresy do istniejącej już maszyny. Wchodzisz w panelu na nazwę maszyny i tam już możesz dodać IP.

Jeśli chcesz zmienić IP, musisz usunąć adres IP z vm, dodać nowy, zrestartować vm.

Wszystko robi się naprawdę intuicyjnie i nie trzeba do tego 7 fakultetów.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale mi zupelnie nie oto chodzi. To o czym mowisz dotyczy adresow w LANIE i tylko takie adresy można ustawić z poziomu panelu. Gdyby bylo inaczej to juz by wszystko działało a tak nawet przyopisalme sobie faktyczny adres ip ktorym dysponuje dedyk nimniej nie ma mowy o polaczeniu sie przez ssh bo (poraz kolejny) w panelu moge ustawic tylko ip w lanie a mi potrzeba przydzielic zewentrzny ip do vpsa.

Edytowano przez cezary188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Ja pisałem o fizycznych adresach IP przypisanych do każdego vps-a osobno, nie o adresie wewnatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim LANie? Jeśli posiadasz przypisane przez DC do serwera dodatkowe adresy IP, chociażby to były /32, to bez problemu dodasz je przez vzctl jako interfejsy venet. A jeśli nie posiadasz routowalnych przez siebie adresów, to i tworzenie interfejsów veth ci nie pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×