Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość biznesmen

Ostrzegam przed użytkownikiem hdmagc

Polecane posty

Gość biznesmen

Witam, piszę ten temat jako ostrzeżenie, niestety współpracowałem z użytkownikiem tego forum o nicku hdmagc i czuję się zobowiązany do ostrzeżenia przed nim innych użytkowników.

 

Użyczał mi on serwera VPS w zamian za reklamę. Pewnego dnia bez żadnego ostrzeżenia wyłączył mi tego VPSa, zabrał całkowicie dostęp i zaspamował moje forum na którym znajdowała się jego reklama. Następnie na moją prośbę aby oddał mi pliki powiedział, że nie ma takiej możliwości a kiedy zapytałem o dostęp w celu samodzielnego skopiowania plików także odmówił. tak więc zostałem pozbawiony plików, plików dla których poświęciłem masę czasu a on mi je po prostu odebrał... kiedy próbowałem z nim rozmawiać jak człowiek na gg to dostałem wiadomość, że zostaję zablokowany...

 

a powód wyłączenia VPS? po miesiącu współpracy nie spodobała mu się opcja, że ktoś może mi wysłać dobrowolnego SMSa przez dotpay i bez ŻADNEGO ostrzeżenia oraz bez wcześniejszego podkreślenia tego, że sobie nie życzy opcji SMS postąpił jak postąpił...

Edytowano przez biznesmen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesmen

Może jakieś dowody? Bo napisać to każdy potrafi sobie bajkę.

 

dowody, nie wiem jakie mogę dać... jedynie mój niedziałający serwer i zawiedzeni użytkownicy oraz blok na gg

 

zresztą on tutaj zapewne sam zaglądnie, i jest do tego stopnia bezczelny że to potwierdzi...

Edytowano przez biznesmen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Zacznę od tego, ze kieruje sprawę do Sądu Cywilnego za publiczne oszczerstwa i pomówienia.

 

Co do całosci sprawy, to za mój komentarz wystarczy, że zdecydowałem sie sponsorować serwer minecraft w zamian za dobrowolne umieszczenie małego bannerka.

Niestety kolega zrobił sobie z tego biznes, pobierajac od ludzi płaty za dpstep, dodatki itp. dodatkowo motywujac to kosztami serwera.

Zgodnie z moimi zasadami oraz ogólnymi zasadami daleko nie mieści sie to w zakresie słowa "sponsoring". Serwer wyłaczyłem natychmiast, przekazałem pliki.

Jeśli w moim postepowaniu dostrzegacie jakies błedy, cóż.

Pozdrawiam.

 

/edit/

Działania tego biznes(mena) są rekacja na bulwersacje ludzi, od których pobrał kase a dostepu nie maja.

Nie zamierzam dalej uczestniczyć w tej chorej dyskusji.

Mam swoje zasady i poczucie godnosci, które nie pozwala mi po tym co napisał mi na gg, na kontynuowanie jakiejkolwiek wymiany zdań z tym osobnikiem.

Dodam jeszcze, ze sponsoruje jeszcze jeden serwer minecraft, dzieki ogłoszeniu na wht innego uzytkownika i nie ma zadnych problemów.

 

aaa (JaJoJaJoJaJoJaJo) sponsor12:55:51

nie wiem co napisałeś bo mam kaca, ale moje pliki chyba mi się należą?

12:55:55

daj mi je pobrać

jaja

12:56:35

"jeśli podejmujesz się opieki nad druga osoba w ramach darmowej pomocy to nie możesz brać kasy za gotowość do niesienia pomocy

12:48:36

nie, temat jest zamkniety

12:49:01

stworze c paczke z twoimi plikami na serwerze i dostaniesz link do pobrania"

aaa (JaJoJaJoJaJoJaJo) sponsor

12:56:50

o kurde

12:56:54

tego nie przeczytałem

jaja

12:56:55

jeszcze raz: "12:49:01

stworze c paczke z twoimi plikami na serwerze i dostaniesz link do pobrania""

aaa (JaJoJaJoJaJoJaJo) sponsor

12:57:17

skacowany jestem brutalnie to dlatego

12:57:37

zarobiłem tyle kasy to zaszalałem

12:57:40

xD

aaa (JaJoJaJoJaJoJaJo) sponsor

13:11:03

halo, i jak z tą paczuszką?

13:11:12

potrzebuje postawić ten serwer

 

aaa (JaJoJaJoJaJoJaJo) sponsor

13:27:33

haaaalo

13:34:50

haalo, może daj mi dostep do tego VPS na chwile ja sobie zgram swoje

13:34:54

tak będzie prościej

jaja

13:35:59

https://rapidshare.com/files/461290953/home.tgz

 

Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesmen

Przede wszystkim to nie są oszczerstwa tylko szczera prawda, napisałem dokładnie to, co zrobiłeś beż żadnych pomówień.

 

Plików mi nie przekazałeś chociaż prosiłem przez długi czas (jak byś mi je oddał to bym nawet tego posta nie napisał bo te pliki to jedyne na czym mi zależy) a to, że wprowadziłem opcję SMS po pierwsze nie powinno Ciebie całkowicie interesować, bo nie działałem na Twoją szkodę a po drugie powinieneś mnie uprzedzić, ostrzec, dać czas na zamknięcie serwera i zabranie plików, dogadać się lub uprzedzić wcześniej, żenie chcesz abym wprowadzał opcję SMS.

Edytowano przez biznesmen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę nie fair, jak się ma sponsora na minecraft i dodatkowo zbiera opłaty rzekomo na "serwer" :rolleyes:

Sam bym się trochę zbulwersował, że ktoś jedzie na lewo.

Edytowano przez headShot1 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesmen

Ok zbulwersować się można, można dać ostrzeżenie, a nawet wymówienie ale w normalny sposób.

 

Nie było mnie w domu, wróciłem w nocy i zastałem ZASPAMOWANE forum, wyłączony serwer i brak plików nad którymi pracowałem na prawdę długo.

 

Powodem dla którego piszę to nie jest bulwersacja moich użytkowników, tylko właśnie utrata tych plików. Użytkownicy zostali poinformowani przed wysłaniem SMS, że jest to dobrowolne i mam prawo wyłączyć serwer kiedy chce. Poza tym, ja ten serwer postawię spowrotem nawet jeśli będzie to wymagało robienia plików od nowa, ale mam nadzieję, że już nigdy nie spotkam się z kimś takim.

 

Poza tym te SMS to nie był żaden zarobiek bo 2zł od gracza to nie pieniądz, chodziło bardziej o selekcję, bo ktoś kto wysyła SMS jest lepszym użytkownikiem niż plebs który wchodzi na serwer na 5 minut i ucieka pozostawiając bajzel...

 

Edit:

 

widzę, że hdmagc wyedytował posta i umieścił moją prywatną poranną rozmowę ale niech mu będzie... nie zaprzeczam, wysłał mi paczkę tyle, że to nie są pliki nad którymi pracowałem... pliki które znajdowały się w tej paczce są całkowicie bezużyteczne. A kiedy mu napisałem, że chcę te właściwe wtedy się zaczeło wykręcanie aż dochodzimy do obecnej wymiany postów.

Edytowano przez biznesmen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Jak się pracuje, to się wyniki swojej pracy archiwizuje

2) Jak się sępi sponsoring, bo na serwer nie stać, to miłym gestem jest informować sponsora o tym, że na jego darmowych usługach się chce tyci zarobić, no i czy nie ma on nic przeciwko. Nie odwrotnie.

Bo wyraźnie z twojego postu wynika, że użytkownicy płacili smsem za dostęp do serwera i dlatego są nieco źli, że nie działa...

3) To nauczka, także dla hdmagc - szczególnie takie rzeczy, jak sponsorowanie, powinny być zwieńczone pisemną umową obu stron. Bo inaczej to właśnie takie kwiatki powstają, że sponsor jest zajefajny, ale jak nie da oprócz palca całej ręki, to odbywa się zbędny lament i śmiecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

że wprowadziłem opcję SMS po pierwsze nie powinno Ciebie całkowicie interesować, bo nie działałem na Twoją szkodę.

 

 

Jak nie? On kase tracił, a ty zyskiwałes to nie szkoda?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesmen

1) Jak się pracuje, to się wyniki swojej pracy archiwizuje

2) Jak się sępi sponsoring, bo na serwer nie stać, to miłym gestem jest informować sponsora o tym, że na jego darmowych usługach się chce tyci zarobić, no i czy nie ma on nic przeciwko. Nie odwrotnie.

Bo wyraźnie z twojego postu wynika, że użytkownicy płacili smsem za dostęp do serwera i dlatego są nieco źli, że nie działa...

3) To nauczka, także dla hdmagc - szczególnie takie rzeczy, jak sponsorowanie, powinny być zwieńczone pisemną umową obu stron. Bo inaczej to właśnie takie kwiatki powstają, że sponsor jest zajefajny, ale jak nie da oprócz palca całej ręki, to odbywa się zbędny lament i śmiecenie.

 

Wiesz, miałem świadomość, że rozmawiam z dorosłym doświadczonym człowiekiem, nie spodziewałem się takiego zachowania. Nie sepiłem tego sponsoringu tylko po prostu zapytałem czy za reklamę mi go użyczy, nie mielismy nawet umowy więc samo określanie tego sponsoringiem było po prostu luźnym określeniem pewnej "wymiany" coś za coś. A co do umowy to może i by się przydała, ale wystarczyło by, gdyby mi wczesniej na GG przedstawił zastrzeżenia "nie życzę sobie tego i tego"...

 

 

Jak nie? On kase tracił, a ty zyskiwałes to nie szkoda?

 

 

 

W jaki sposób on tracił kasę? użyczył mi VPS za reklamę, to że ktoś mi wysłał SMS czy też nie, nie miało żadnego znaczenia dla jego stanu portfela. Ja też nie wnikałem czy forum warezowe które dla niego reklamowałem daje mu jakieś profity finansowe lub inne.

Edytowano przez biznesmen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Ta, ale on placi za te serwery.

Sponsorujac Cie powiedzmy ma zysk=0zl. Gdy ty zarabiasz na sponsorowanym przez niego serwerze to on na tym traci... Moglbys przynajmniej mu napisac co zamierzasz i czy nie ma nic przeciwko temu jak i zaproponowac % od zyskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesmen

Ta, ale on placi za te serwery.

Sponsorujac Cie powiedzmy ma zysk=0zl. Gdy ty zarabiasz na sponsorowanym przez niego serwerze to on na tym traci... Moglbys przynajmniej mu napisac co zamierzasz i czy nie ma nic przeciwko temu jak i zaproponowac % od zyskow

 

Wiesz on mi daje VPS ja mu reklamę i tutaj powinno się zakończyć zainteresowanie tego, co ja robię na tym VPS. Reklama którą dostał była chyba wystarczającą "zapłatą" skoro się zgodził na ten "sponsoring". Jak bym wynajął samochód z wypożyczalni i dał koledze, żeby się przejechał za 5zł to też by mi auto zabrali razem z moimi rzeczami które bym w nim zostawił?

 

A jeśli chodzi o zarobek i % od zarobków to nie ma nawet czym się dzielić. W ciągu dnia na serwerze było max 20 osób, średnia to 10. Gracze aby uzyskać wyższą rangę niż podstawową, wysyłali SMS. Z każdego SMS ja mogłem wypłacić 2zł z groszem, opłata ta nie była miesięczna a jednorazowa więc ile mogłem zarobić?

 

A już innym tematem jest to, że prowadząc taki serwer trzeba się bardzo poświęcać nie tylko od strony technicznej, bo starałem się serwer utrzymać na wysokim poziomie funkcjonalności ale także obsługa graczy wymaga dużej interwencji admina, przez prawie cały dzień. Więc jeśli tymi SMSami postawili mi piwo to koniec końców na pewo wychodzą z założenia, że mi się należy.

 

No i ten spam? to jest już karygodne zachowanie... żeby zaspamować mi całe forum?

Edytowano przez biznesmen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A , że tak spytam, mieliście jakąś umowę lub chociaż jakieś warunki dogadane i ustalone czy tak po prostu wszystko na krzywy ryj na GG ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesmen

Wszystko na krzywy ryj na gg... ja już nie mam pretensji o wyłączenie, brak informacji, uprzedzenia, blokowanie na gg i ten spam... chciałem tylko moje pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się akurat składa, że widziałem to wszystko jako osoba postronna, przez jakiś czas zastanawiałem się czy to napisać, ale jednak moim zdaniem trochę przesadziłeś.

Chciałbym ci Hexu(Biznesmen) zadać jedno pytanie, mianowicie - dlaczego nie podasz adresu stronki twojego serwera, boisz się pokazać ile się dorobiłeś czyimś kosztem(Tak uważam ponieważ osoba, która udostępniała ci maszynę nic o tym nie wiedziała), oraz tego, że "twój" wysiłek włożony w "zarobienie" tych pieniędzy właściwie był tylko wysiłkiem twojego administratora który o ile mi wiadomo nic z tego nie miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesmen

Simonell, po pierwsze nie jesteś osobą postronną tylko jesteś tym 2 który ma serwer minecraft u hdmagc, i sam pobierasz opłaty za konta premium tyle, że nie masz tego oficjalnie napisanego na stronie.

 

Po 2 osoba która mi udostępniała nic o tym nie wiedziała, ja tego nie ukrywałem jawnie było napisane na stronie serwera na który hdmagc zaglądał.

 

Nie zarobiłem dużych pieniędzy i to już tłumaczyłem wyżej, a zasługa mojego admina tutaj cię zaskoczę, ja jestem adminem i nie mam nikogo innego do pomocy. Serwer będzie stał dzisiaj albo jutro na nowej o wiele lepszej maszynce i7 to mozesz wpaść i zobaczyć tego "drugiego" admina.

Edytowano przez biznesmen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na krzywy ryj na gg... ja już nie mam pretensji o wyłączenie, brak informacji, uprzedzenia, blokowanie na gg i ten spam... chciałem tylko moje pliki.

 

W takim razie wyjaśnijcie sobie to na GG a nie zaśmiecajcie forum swoimi żalami.

Kosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×