Skocz do zawartości
Shk

Nowa oferta serwerów VPS

Polecane posty

Witam,

dzisiaj na komunikator Gadu-Gadu otrzymałem informację z ofertą od chyba nowo powstającej firmy.

Ich ceny są zaskakująco atrakcyjne i niskie.

Oto wycinek naszej rozmowy :

 

Serwery fizycznie znajdują się w Niemczech (Hetzner).

Przygotowaliśmy trzy pakiety główne, z możliwością rozbudowy lub ustaleniem własnego zapotrzebowania na ram, dysk etc. (oferta indywidualna).

39, 69, 99 zł netto

HDD: 100 GB | 200 GB | 400 GB

MAX RAM: 2 GB | 4 GB | 8 GB

RAM: 1 GB | 2 GB | 4 GB

Transfer: 4 TB | 7,5 TB | 10 TB

Maksymalny procesor: 4 x 3.07 Ghz

Łącze: 100 Mbit/s

1 IP (v4)

Bezpośredni dostęp do konta roota

Gdzie | to kolejny pakiet :angry:

Procesor, łącze, ilość IP i dodatkowe info są dla wszystkich pakietów.

Serwery te nie są zarządzane. Podajemy dostęp do panelu etc. i należy go samodzielnie skonfigurować etc. W przygotowaniu mamy ofertę dla serwerów dedykowanych oraz XEN.

Możliwość wykupienia dodatkowo systemy płatne jak Windows (50 zł netto). Domyślnie dostępny CentOS, Debian, Ubuntu, Fedora, openSuse.

Serwery stawiane są w ciągu 48h od daty złożenia i opłacenia zamówienia.

To chyba oczywiste, że jesteśmy firmą.

Siedziba znajduje się w Będzinie (woj. śląskie) - 42-500 przy ulicy Kościuszki 76.

NIP: 625-240-76-61

Regon: 241377896

P.H.U. KOWR :)

Strona? W przygotowaniu :)

Dzisiaj zostanie odpalona. Mamy ją już przygotowaną.

Coś nie chce mi się w to wierzyć. Przecież to lepsze niż niejeden dedyk.

 

Żeby nie było jakichś podtekstów - nie mam z tą ofertą nic wspólnego.

Nie próbuję tutaj reklamować tej oferty, a chcę uzyskać na jej temat wasze opinie.

 

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam

Edytowano przez Shk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz koledze żeby zainwestował w marketing ;-) Kupujesz najdroższego hetznera i stawiasz serwery... ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś nie chce mi się w to wierzyć. Przecież to lepsze niż niejeden dedyk.

 

Pewnie, że lepsze, szczególnie, że stawiane na zapewne bezmyślnie skonfigurowanej matce i z procesorem współdzielonym między wszystkich, ergo - badziew ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

potrzebowałeś aż google żeby zobaczyć że to oferta a nie jakiś kolega i oferta od niego?

 

 

Do czego pijesz?

 

Skoro masz jakieś zastrzeżenia do mojej wypowiedzi to je napisz a nie aluzje, no chyba że tylko w ten sposób potrafisz uzewnętrzniac swoje zdanie.

 

/edit

Shk mój post nie był w żadnym wypadku atakiem na Ciebie, a jedynie właśnie pokazaniem, ze coś chyba jest nie tak i jako przestroga.

Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To forum ostatnim czasem zmienia się nie do poznania.

Dzielę się z Wami informacją którą uzyskałem. Według mnie ta oferta jest za bardzo atrakcyjna

i wiele osób może się na niej przejechać. Może ktoś, kto będzie chciał skorzystać z tej oferty

sprawdzi to forum i natrafi na ten temat, w którym mógłby się czegoś dowiedzieć.

Ludzie mogę po inwestować pieniądze i je stracić,

ale wy oczywiście standardowo swoje detektywistyczne cechy musicie pokazać.

Że mam coś z nim wspólnego, że reklamuję jego firmę, że ten post to oferta.

 

Pisząc dobre opinie o firmie unixstorm.org z której korzystam i jestem bardzo zadowolony

też oznacza to że jestem ich spamerem, reklamą czy jeszcze Bóg wie czym? A może to jest mój krzak?

 

Edit : Mój post akurat miał się tyczyć użytkownika theONE.

Edytowano przez Shk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ufał nowo wchodzącej firmie na rynek, prawdopodobnie nakupił dedyków - łączy je razem a później ładuje vpsów na maxxa (overselling) - bo inaczej to by mu sie w ogóle nie opłacało...

 

Takie jest moje zdanie... Jeśli chodzi o sprzęt to wolałbym za to 99 zł kupić vpsa w vihost lub innej POLSKIEJ firmie ze sprzętem w niemczech lub Francji ale SPRAWDZONYM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Dokładnie, osoba, która myśli że kupi dedyka w HE z 24G ram i nastawia tam VPSów bardzo się przeliczy

 

Tamte maszyny jeżeli są ze standardowej oferty nie nadaja się na to zastosowanie, głownie chodzi od dyski, które są strasznie wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy też że nastawia vpsów, bo ograniczy go ilość pamięci RAM, jaką będzie mógł przydzielić wirtualnym maszynom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HDD: 100 GB | 200 GB | 400 GB

MAX RAM: 2 GB | 4 GB | 8 GB

RAM: 1 GB | 2 GB | 4 GB

Transfer: 4 TB | 7,5 TB | 10 TB

 

 

Tylko że oni jak z tym transferem do niego będą dopłacać bo hetzner.de limituje transfer a terabajtów dają w cenie niskiej ;)

 

Serwery stawiane są w ciągu 48h od daty złożenia i opłacenia zamówienia - Brakuje API amatorka

To chyba oczywiste, że jesteśmy firmą - a jak oni sobie to wyobrażają sprzedaż usług bez firmy.

 

 

Strona? W przygotowaniu - Shk reklamuj swoją firmę po ukończeniu strony bo to jak z motyką w kosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy też że nastawia vpsów, bo ograniczy go ilość pamięci RAM, jaką będzie mógł przydzielić wirtualnym maszynom.

To OpenVZ jakkolwiek to ogranicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to miały być oferowane owe vpsy na Xenie stąd moje spostrzeżenie.

W XENie też można stosować oveselling. To tylko bajka, że się nie da i że zawsze masz GWARANTOWANE zasoby w tej wirtualizacji. Wpisz w google "xen ballooning"...

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RAM zawsze masz gwarantowany, zaś sam mechanizm balloningu jest bezużyteczny w przypadku Xena, gdzie każdy otrzymuje RAM bezpośrednio wyrzucony z dostępnej pamięci hipervisora, no chyba, że bawisz się we współdzielony RAM, ale traci to wtedy sens stosowania Xena, w miejsce którego można zastosować VMWare z dużo lepszym mechanizmem balloningu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to miały być oferowane owe vpsy na Xenie stąd moje spostrzeżenie.

A od kiedy to przy VPSach Xen podaje się pamięć gwarantowaną/maksymalną?

Zazwyczaj to chyba było pamięć RAM+swap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, zacząłem po nocy czytać "ofertę" i trafiłem na słowo "Xen" i od razu pojawił mi się przed oczyma vps na Xenie, mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strona? W przygotowaniu - Shk reklamuj swoją firmę po ukończeniu strony bo to jak z motyką w kosmos.

Kolejny detektyw na forum. Nie jest to moja oferta i mam ją za przeproszeniem gdzieś. Pisać jak do ściany.

 

Prawdopodobnie klienci zakupili u niego w ciągu 24h 37 VPSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny detektyw na forum. Nie jest to moja oferta i mam ją za przeproszeniem gdzieś. Pisać jak do ściany.

 

Prawdopodobnie klienci zakupili u niego w ciągu 24h 37 VPSów.

 

Tia...a z jakiej strony zamówili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shk to skoro masz tak dobre informacje to może zaproś tego gostka na forum??

 

I nie dziw sie że Ci nie wierzymy bo w poważnych firmach to tylko zaufane osoby mają dostęp do takich danych jak liczba nowych klientów w ciągu ostatnich 24 h.

 

A odnośnie samej oferty to wystarczy jedno slowo - Allegro - i wiadomo o co biega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shk to skoro masz tak dobre informacje to może zaproś tego gostka na forum??

Link do tematu został mu wysłany.

 

I nie dziw sie że Ci nie wierzymy bo w poważnych firmach to tylko zaufane osoby mają dostęp do takich danych jak liczba nowych klientów w ciągu ostatnich 24 h.

A niby w co mi macie wierzyć? W to, że nie mam z tym nic wspólnego?

I tak każdy zgromadzony tutaj detektyw myśli, że to ja sobie biznes otworzyłem.

Przekazuję tutaj tylko informacje jakie uzyskałem na GG.

 

Tia...a z jakiej strony zamówili?

Prawdopodobnie przez GG. Przynajmniej tak zachęcał mnie do zakupu ten człowiek.

Jeżeli ktoś chce - numer GG mogę podać na PW, żeby nie było znów że reklamuję swojego krzaka.

Edytowano przez Shk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum.

 

Firma posiada konto na tym forum od:

Rejestracja 06-wrzesień 09

* http://www.webhostin...user/8921-kowr/

 

Zapewne zaraz wszyscy zaczną krzyczeć, że to pierwszy post. Łał, tak i to jest prawda.

Nigdy nie było potrzeby wypowiadania się w sprawach, które mnie, ani także mojej firmy raczej nie dotyczyły.

 

Z góry zaznaczam, że Pan @Shk nigdy nie był, nie jest i raczej nie będzie (to chyba, że jako klient) związany z firmą KOWR.

 

Teraz nastał czas na odpowiedzenie kilku zarzutów:

@hdmagc - już nie raportuje szkodliwego działania. Chwilowy drobny problem. ;)

 

@Pantheon - nie chcę nic mówić, ale firma jest już na rynku od dwóch lat i działa bez przerwy. Fakt nie w branży hostingu, ale jest ciągle związana z usługami internetowymi (w tym tworzeniem stron internetowych i oprogramowania). Brak strony internetowej? "Dobry szewc bez butów chodzi" - i to jest prawda. Na brak zleceń i klientów nie narzekamy.

 

@kissi - to nie jest standardowa oferta Hetznera.

 

@^^KaMaZZ~.^ - nie, oferta nie dotyczy "xenów". Fakt, widać spore przeoczenia.

 

Pozdrawiam wszystkich detektywów, a na przyszłość polecam zmienić profesję związaną z przetwarzaniem danych na usługi detektywistyczne (z przykrością muszę stwierdzić iż nie wróżę Wam sukcesów, słabo wypadliście wyszukując informacji i danych o samej firmie, choć dookoła ich pełno).

 

Życzę miłego dnia.

Pozdrawiam,

Robert Kowalski.

 

P.S

Nawet dobrze nie wystartowaliśmy z ofertą, a już wywołaliśmy burzę i mały skandal. :)

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@hdmagc - już nie raportuje szkodliwego działania. Chwilowy drobny problem. smile.gif

Niestety nadal raportuje:

 

The requested URL cannot be provided

 

The requested object at the URL:

 

http://www.kowr.eu/

 

Threat detected:

 

object infected HEUR:Trojan-Downloader.Script.Generic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję Panowie za zgłoszenie. Złośliwy kod został usunięty, a wszystkie hasła dostępowe zmienione, problem już nie powinien wystąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×