Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Astron

Z: [opinie] home.pl

Polecane posty

Gość Astron

Czy hostingi, które wymieniłem są z allegro? Nie. A piszesz jakby były- wiadomo że ci co się nie znają kupią z allegro, a ci poziom wyżej z home, ja przedstawiłem firmy o raczej dobrej opinii. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Zależy gdzie chcesz polecać home. Na forach raczej nie przejdzie- home jest zbyt drogi i zbyt słaby jakościowo wg różnych forumowiczów. :)

Lepiej polecać mniej znane, ale sprawdzone firmy typu (wymienię 3, jest ich znacznie więcej) linuxpl (10% prowizji), glowanet (30% prowizji), hekko (15% prowizji).

 

Swoją drogą home.pl kiedyś miało dobry hosting współdzielony, sam byłem u nich klientem blisko rok. A później glowanet znalazłem w google oczywiście dzięki Twojemu spamowi - gdzie nawet przy przereklamowanych serwerach w Polsce (Devon Studio - kolokacja) nie grzeszy prędkością, ale to temat do opinii na temat glowanet.

 

Czy hostingi, które wymieniłem są z allegro?
Sam znasz doskonale odpowiedź na swoje pytanie, aczkolwiek nie obrażam tutaj jakichś innych Firm, bynajmniej tych które ciągle zarabiały w legalny sposób. Wiesz na allegro dużo można ciekawych rzeczy kupić i można się też ładnie naciąć. Jednak home nie umieszcza niczego na allegro, bo mają pieniądze na uczciwą reklamę.

Czy ja wiem czy home jest zbyt drogi, mieści się w standardach. Zresztą sam przejrzałem oferty prowizji i wniosek jest taki, że prędzej przejdzie hosting z takim polecaj.home.pl niż oferty lądujące na allegro.

Podzielam to zdanie bo wiadomo, że nie kupuje się kota w worku, albo czegoś co jest nielegalne.

 

Podsumowanie:

Home.pl to dobra Firma pomimo tego, że ludzie na nią narzekają, ma dosłownie "armię" klientów indywidualnych i biznesowych, którzy stawiają na niestety "reklamę" nie oszukujmy się. Pomimo tego, że nie mają najlepszych maszyn i ceny są stosunkowo wyśrubowane to dziękować mogą tylko sobie, bo tak jak większość Firm też zaczynali od jednego dedyka w OVH. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą home.pl kiedyś miało dobry hosting współdzielony, sam byłem u nich klientem blisko rok. A później glowanet znalazłem w google oczywiście dzięki Twojemu spamowi - gdzie nawet przy przereklamowanych (red.: ad.1) serwerach w Polsce (Devon Studio - kolokacja (red.: ad.2)) nie grzeszy prędkością (red.: ad.3), ale to temat do opinii na temat glowanet.

ad. 1- czyli Devon Studio (onevps/dedyk/colco), świadczy gorszą usługę, w stosunku do tego, jak się reklamuje i co przedstawia w swojej ofercie?

ad. 2- Głowanet chyba nie kolokuje sprzętu

ad. 3- czyli serwery lub łącza są beznadziejne, mało wydajne?

Przepraszam za OT, ale chętnie uzyskam odpowiedź, choćby na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad. 1- czyli Devon Studio (onevps/dedyk/colco), świadczy gorszą usługę, w stosunku do tego, jak się reklamuje i co przedstawia w swojej ofercie?

 

Też jestem bardzo ciekawy co w naszych usługach jest gorsze od tego co jest w reklamie? Klienci otrzymują dokładnie to co zamawiają i na co otrzymują umowę. Każdy serwer w standardzie ma podpięte łącze zgodnie z umową (i ofertą ale umowa ważniejsza) i może z niego korzystać bez jakichkolwiek problemów ani ograniczeń z naszej strony, wysyłając ruch do każdego dostawcy w Polsce w tym ma do dyspozycji pełną prędkość do TPSA. Na wszelkie informacje o jakichkolwiek opóźnieniach (mamy 3 szafy serwerów gier, statystyki reklam itd) reagujemy bardzo szybko i podchodzimy do nich niezwykle poważnie.

 

Utrzymujemy polską lokalizację Głowanetu i na prędkość działania czy też małą wydajność złego słowa nigdy nie słyszeliśmy, opinie na necie są raczej przeciwne (pozytywne) w stosunku do polskiego serwera Głowy i nie widziałem jeszcze negatywnych opinii a sam mam pewność że świadczone jest dokładnie to do czego się zobowiązaliśmy i co oferowaliśmy.

 

Oczywiście nie jesteśmy idealni skoro dużo robimy zdarzają nam się także wpadki ale jako zasadę przyjmujemy nie zostawianie klienta w takim przypadku samemu sobie lecz oferujemy pełną pomoc w wymiarze nieraz przekraczającym nasze zobowiązania. Jedyne uwagi jakie otrzymujemy od klientów to ceny wyższe niż w OVH... oraz świadczenie _darmowego_ wsparcia w modelu best effort w momencie kiedy przekracza ono pakiet wykupionych usług. Jako zasadę przyjmujemy też pełną szczerość w relacjach z klientami i informowanie ich o problemach.

 

Nie słyszałem jeszcze opinii że serwery są beznadziejne (w tym roku odpukać na wszystkie maszyny jedyna awaria to jeden padnięty dysk w jakimś RAID który jako że zawsze wmuszamy dyski w Raid1 lub wyżej nie spowodował żadnych strat). Są dokładnie takie jak w ofercie, wydajne kosztują, gorsze kosztują mniej, zawsze można się porozumieć i dogadać w bardzo wielu sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Panowie rozmawiamy tutaj o home.pl a nie o innych Firmach.

 

Nie róbcie bałaganu. Wspomniałem, że Devon Studio ma problem z łączami bo takowy występuje i nie da się ukryć. Faktem jest to, że nie wspomniałem o tym, więc teraz sobie pozwolę powiedzieć, że przy TPSA jest słabo. Nie mówię, że tragicznie, podczas gdy jestem na uczelni i gdy korzystam z hostingu głowy to jest wszystko w porządku.

 

Przybijając temat home.pl mogę postawić + i - a więc finalnie wychodzi na zero. Jeżeli stawiacie na ładną Panią z serverado i muzykę rodem z Desperado to oczywiście kupujcie. Ale jeśli chcecie mieć jakość stabilność, szybkość i dobrą obsługę techniczną to od tego są mniejsze "firemki" które naprawdę dbają o klienta a nie napychają sobie kieszenie - to również jest do przeanalizowania, nie wtrącają w to kolejnych numerków w WHMCS, vmware, inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę cię podaj jakikolwiek dowód na to co mówisz, bardzo chciałbym zobaczyć ten problem i w jaki sposób się on objawia (w tym otrzymać przynajmniej traceroute z miejsca gdzie są problemy). Jeżeli nie przedstawisz dowodów proszę cię usuń wypowiedź. Także jeżeli jakikolwiek z naszych klientów ma problem z łączem do TPSA proszę o podanie tutaj tej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@theOne

Na początku przepraszam, bo ktoś mógł odebrać moją wypowiedź na opak. Oczywiście moje pytania, są tak na prawdę pytaniami retorycznymi, zakrawającymi o ironię, w stosunku do GrandBB. Nie bez powodu ukryłem reflink w poprzednim poście.

Sam jestem klientem głowanet i korzystam dość intensywnie z tego hostingu. Nie mogę się doczepić niczego, a już na pewno łączy. Jestem użytkownikiem TP i bardzo szybko odczuwam wszelkie problemy dotyczące łączy, szczególnie zagranicznych. Tutaj na prawdę nie można wam nic zarzucić. Zresztą na forum wiadomo, że świadczycie usługi w bardzo dobrej jakości, co na pewno może potwierdzić również Adam.

 

Wspomniałem, że Devon Studio ma problem z łączami bo takowy występuje i nie da się ukryć. Faktem jest to, że nie wspomniałem o tym, więc teraz sobie pozwolę powiedzieć, że przy TPSA jest słabo.
korzystam z łącza TP w dwóch lokalizacjach. W żadnym przypadku nie dostrzegłem jakichkolwiek problemów, "przymuleń", opóźnień. Wszystko śmiga jak ta lala. Monitoruje swoje strony z dwóch niezależnych lokalizacji. Nikt nigdy nie żalił mi się na problemy z dostępem, opóźnienia. Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
i nie da się ukryć.

To nie ukrywaj, tylko prześlij MTRy.

 

 

Tak pozatym:

1. Devonstudio, świadczy usługę, zgodnie z umową (a nawet ponad :) ), na razie bez jakichkolwiek zastrzeżeń, oby tak dalej ;)

2. Nie ma jakichkolwiek problemów /na łączach/ w lokalizacji Polskiej. Przynajmniej, nikt nie zgłaszał takiego problemu, z moich obserwacji też nic takiego nie występuje.

3. Jest problem na łączach tranzytowych, w lokalizacji zagranicznej, zorientowani w temacie wiedzą, co, jak i dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB
Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

C:\Users\Andrzej Wywrocki>traceroute grandbb.pl

Nazwa 'traceroute' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,

program wykonywalny lub plik wsadowy.

 

C:\Users\Andrzej Wywrocki>tracert grandbb.pl

 

Śledzenie trasy do grandbb.pl [178.248.75.84]

z maksymalną liczbą 30 przeskoków:

 

1 <1 ms 1 ms 1 ms 192.168.1.1

2 * * * Upłynął limit czasu żądania.

3 74 ms 56 ms 60 ms lub-r1.tpnet.pl [80.50.156.25]

4 63 ms 82 ms 51 ms war-ar3.tpnet.pl [195.117.0.210]

5 71 ms 60 ms 61 ms 80.50.129.46

6 51 ms 50 ms 55 ms do-atman-tp.shooters.pl [77.79.222.198]

7 54 ms 54 ms 62 ms 178-248-75-84.glowanet.pl [178.248.75.84]

 

Śledzenie zakończone.

 

C:\Users\Andrzej Wywrocki>

 

I to ma być rewelacja. No ale dobrze, już nie kwestionuję Panów bo zaraz minusy polecą i nie wiem co jeszcze. Brak mi słów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś głupi czy udajesz że nie umiesz zinterpretować tego wyniku?

 

trasa od naszej strony ten kawałek co widać, żeby nie było wątpliwości:

traceroute to 80.50.156.25 (80.50.156.25), 30 hops max, 38 byte packets

1 195.42.113.1 (195.42.113.1) 0.235 ms 0.235 ms 0.246 ms

2 77.79.222.197 (77.79.222.197) 0.491 ms 0.485 ms 0.496 ms

3 80.50.129.45 (80.50.129.45) 0.758 ms 0.583 ms 0.624 ms

4 war-r3.tpnet.pl (195.205.0.209) 0.515 ms 0.539 ms 0.551 ms

5 war-r2.tpnet.pl (194.204.175.62) 1.024 ms 0.944 ms 1.066 ms

6 lub-r1.tpnet.pl (80.50.156.25) 3.924 ms 4.551 ms 6.698 ms

Edytowano przez theONE (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Może wróćmy do tematu. W home jest jeden podstawowy minus 503- http://www.blog.wort...3-wrzesien.html współpracując z Grzegorzem Wiśniewskim z idea4you.eu który zresztą napisał ten artykuł to doskonale wiem, jak to jest w praktyce z home. Przy stronach, które wcale nie mają takiego wielkiego zapotrzebowania na zasoby pokazuje się 503, zdarza się też czasem większa awaria- strona znika na kilka dni. No cóż- takie home. :)

 

PS GrandBB sam sobie zaprzeczasz piszesz "Panowie rozmawiamy tutaj o home.pl a nie o innych Firmach." ;) Poza tym podstawowy błąd- jakości łącza nie można uzależniać tylko od pingu ... no i tak jak już TheONE wspomniał nie umiesz interpretować wyniku.

Edytowano przez Astron (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to ma być rewelacja. No ale dobrze, już nie kwestionuję Panów bo zaraz minusy polecą i nie wiem co jeszcze. Brak mi słów....

 

Nie wina Devonu że masz wysoki ping do BRASa tepsy i pustkę we łbie.

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×