Skocz do zawartości
ToFFiK

Dobry serwer dedykowany do 800zł/mc

Polecane posty

Szukam jakiegoś serwera dedykowanego docelowo pod gry typu CS, CoD itp czyli pamięcio i transfero żerne.

Cena do 800zł/mc jednak oczekiwałbym jakiś atrakcyjnych ofert ;)

 

Czekam na oferty :)

Edytowano przez ToFFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej?

Ile łącza, ile transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podaj przynajmniej CPU / RAM / jaki HDD, a wycenę dostaniesz spokojnie pod tą cenę i to bardzo dobrą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie myślałem coś o ~8GB RAMu, procek jakiś i7, dysk właściwie obojętne.

Sam właściwie nie wiem dokładnie czego chce, ponieważ nie mam zoriętowania w praktyce ile zasobów żrą serwery typu CS etc. znam "kalkulatory" gdzie pisze ile slot na czymś można postawić ale to tylko w teorii. Podałem cenę górną jaką mogę wyłożyć, ale chyba gustowałbym w czymś ~500zł

Lokalizacja to Polska, najdalej Niemcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg. tego co napisałeś wyżej do 800zł:

 

Markowy serwer DELL PowerEdge R210 w Polskiej serwerowni w Gdańsku gdzie mamy umieszczony nasz główny serwer ViPower.pl

 

Dane techniczne:

Intel Xeon X3450 4 x 2.66 GHz

Pamięć RAM: 8 GB DDR3 1333 MHz

Dysk twardy: 2 x 146GB SAS

Kontroler dysku twardego: RAID 0, RAID 1 (to zależy jaki chcesz abyśmy zainstalowali)

Liczba IP: 8

Łącze: 100 Mbps

Transfer miesięczny: 2000 GB

Zdalny restart: Tak

Cena miesięczna: 600zł netto

Opłata instalacyjna: 1zł netto* lub 399zł netto

 

Wszystkie podane cenny, są cenami netto i należy doliczyć do nich podatek VAT 23%.

* Obniżona opłata instalacyjna w wysokości 1 zł netto obowiązuje przy podpisaniu umowy na 12 miesięcy.

 

lub zerknij sobie na naszą ofertę promocyjną:

http://vipower.pl/index.php?id=Serwery-Dedykowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak gry to raczej Polska, jednak za polowe masz w DE super serwer z trzy razy wiecej RAMu niz w PL.

 

www.server4you.net lub jak ktos napisal wyzej www.server4you.de <--- to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mogę zaproponować za 650 zł netto (800 brutto):

- serwerownia ATM Telehouse, (ip testowe 178.248.74.1) i bardzo niskie pingi (także do TPSA)

- bardzo wysoki uptime

- fajne pingi i sieć zbudowaną tak żeby gracze dobrze się czuli oraz jeżeli tylko zależy to od nas

- możliwość porozumienia się co do warunków, przy serwerach dedykowanych mimo wystawionej oferty zawsze podchodzimy indywidualnie

- adresacja /29, port 100 Mbit/s

Opłata instalacyjna Opcja 1 300 zł przy umowie na ponad 3 miesiące 1 zł, Opcje 2-3 Dwu krotność opłaty miesięcznej, przy umowie na ponad 6 miesięcy 300 zł, na ponad 12 miesięcy 1 zł

 

 

ponieważ nie napisałeś dokładnie ile czego potrzebujesz to trzy warianty:

1) 2x XEON 5335, 8 GB Ram, 2x HDD (tutaj nie ma specjalnie znaczenia jaki przy serwerach gier i tym budżecie i tak nie będzie to wąskie gardło), 3 TB transferu na porcie 100 Mbit/s

 

2)Xeon X3440, 8 GB RAM, 2x HDD 500GB NS, Dyski HS, karta IPMI (zdalne media, KVM, pełna zdalna kontrola łącznie z zamontowaniem obrazu płyty z pliku ISO ze zdalnego komputera, ogólnie można bardzo dużo kombinować i nikt w DC nawet o niczym nie wie ani nie przeszkadza, 2,5 TB transferu na porcie 100 Mbit/s

 

2x Xeon 5605 12 GB Ram, 2x HDD 500 GB NS, Dyski HS, Karta IPMI, do 1,5 TB transferu (tutaj już musimy pogadać o rodzaju umowy)

 

a teraz wielka prośba do ciebie, napisz co potrzebujesz bo się ciężko strzela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile tego chcesz postawić ale powiem tak, na serwerze z webtropii z i5 (chyba tylko jeden jest z i5) postawisz 20 serwerów cod4 po około 30 slotów, sam tak mialem wiec wiem co mówie, nawet bedziesz miał jeszcze miejsce. Co do wymagań: cs1.6 wymaga do działania połowy tego co cod4, czyli cod4 (300MB RAM, 1GHz z i5 i sporo transferu), cs1.6 (150MB RAM, 0,5 GHz z i5 i nie aż tyle transferu). Szukaj czegoś podobnego w Polsce co webtropia i5, na 100% wystarczy, chyba że robisz masowy hosting gier jak pukawka w de

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz o robieniu totalnej masówy a potem przytaczasz przykład pukawki, która rozsądniej operuje obciążeniem?

To, co przytoczyłeś może i jest prawdziwe, ale dla pustych serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy serwer pierwszy na liście gametracker d Polsce to dla ciebie pusty serwer. Może autor lub ktoś z czytających pamięta 31337 public.

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

 

Co do pukawki to w de jest masówka i są lagi

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, co przytoczyłeś może i jest prawdziwe, ale dla pustych serwerów.

Podam przykład. Serwer 31337 Promod Public SD stoi na bardzo słabym serwerze (intel celeron 2.0 o ile się nie mylę, ponad 700 MB RAM) wolne jest 400MB RAM i 35% procka, do tego przy odpalonym bocie b3, wiec nie pisz bredni że na pustym serwie bo jest 20 graczy.

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×