Skocz do zawartości
draker

Przenosiny serwera przez... ftp

Polecane posty

Witam.

 

Szykują się wkrótce przenosiny mojej witryny na nowego VPS'a. Teraz wszystko stoi na serwerze współdzielonym z panelem PLESK, który ma narzucone dziwne ograniczenie - szczerze mówiąc sam nie wiem, jak to działa, ale nie mogę się połączyć z serwerem poprzez FTP link w Midnight Commanderze, za to działa linuxowe polecenie ftp. Tutaj moje pytanie - jak najlepiej przenieść całą zawartość serwera poprzez cokolwiek innego niż ssh i midnightowy FTP link, aby wszystko poszło sprawnie i najlepiej z zachowanymi chmodami i chownami? Najlepiej żeby dałoby radę ustawić na screenie proces i bez zbędnych zawiech. Zawartość serwera waży około 20GB, więc ręczne przenosiny nie wchodzą w grę z powodu prędkości mego łącza. Próbowałem przez polecenie ftp, ale nie znalazłem opcji kopiowania rekursywnego, bo mam ogromną ilość katalogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

http://www.exone.pl/serwery/serwery_vps/test_serwera_vps.html

 

Mozesz np. uzyc testowego vpsa z adresu u gory, i przeniesc przez vpsa, szybkie lacza sa ;)

 

Ale to tez zbyt fajne :)

 

przez ssh moze zrob tak:

 

Spakuj wszystko co masz na wspoldzielonym np. do tar.gz lub zip.

Potem poprzez shh zrob

wget http://adres.do/pliku.tar.gz

i sciagnie plik na vpsa a potem poprostu rozpakuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie nie wchodzi w grę niestety - pliki zajmują ok. 17GB, a mam limit miejsca 20GB :>

 

Nie ma jakiegoś innego klienta FTP na linuxa, który ma opcje wysylania rekursywnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłem.

 

Nie mam dostępu do SSH na serwerze, na którym mam pliki. FTP również ograniczony, nie działa jakims cudem listowanie katalogow przez ftp, wiec tylko kilka klientów typu zwykly ftp działa. Mam juz VPS w innej firmie więc to nie jest dla mnie problem, ale zależy mi na jak najmniej inwazyjnym skopiowaniu plików, a szczerze mówiąc nie wiem czym, bo linuxowy ftp nie ma opcji kopiowania rekursywnego, więc potrzebuje klienta wlasnie z ta opcja, tyle ze nie moge go znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włącz tryb pasywny poprzez dyrektywę ftpfs_use_passive_connections w pliku ~/.mc/ini

Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie z innej beczki, nie mają dostępu przez ssh a tylko do ftp masz w nim userów którzy mają dostęp do wszystkich plików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jarek

 

Ale już powtarzam po raz kolejny: posiadam ogromny serwer VPS i nie potrzeba mi kolejnego testowego. Jedyny problem, który występuje to taki, że nie mogę przenieść plików ze starego serwera, bo mam na nim liczne ograniczenia (m.in. na open basedir, safemode i to cos z ftp).

 

@kafi

o dziwo pomogło ustawienie tej opcji na 0. Działa, ale z ftp połączył się po 10 minutach prób : > Dzięki.

 

@theONE

Tylko ja mam dostęp do FTP. Sponsor tego serwera z pewnością ma inny dostęp, ale jak już mówiłem obecnie stałem się "niechcianym gościem" i wolę o nic już nie prosić tylko samemu zrobić, bo nie chcę, by skasowali mi pliki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nada nie rozumiesz jeszcze? Eh... Darmówka i ta zdechła, Twój ból i dupa ;)

 

Wystarczyło żebyś się na niego zalogował za pomocą vnc, x11 działało świetnie, pulpit był, przeglądarka - łącze szybkie - nadal nie rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już po ptokach, ale warto wyjaśnić

Nada nie rozumiesz jeszcze? Eh... Darmówka i ta zdechła, Twój ból i dupa ;)

 

Wystarczyło żebyś się na niego zalogował za pomocą vnc, x11 działało świetnie, pulpit był, przeglądarka - łącze szybkie - nadal nie rozumiesz?

no kurde o to chodzi, że nadal nie rozumiem. I chyba ty również nie rozumiesz. Ja tylko chcę przerzucić wszystkie pliki z serwera o bardzo ograniczonych możliwościach na mój serwer VPS. Ale jak niby mam to zrobić, hm? Midnight Commander sobie początkowo nie radził, dzięki pomocy kafiego juz jest ok. Po co mi testowy serwer z windowsem, który ma HDD 6GB, a żaden klient ftp windowsowy sobie nie radził?

 

I nie rozumiem, o co konkretnie chodzi z tą darmówką i moim odbytem troszkę. Od kilku miesięcy korzystałem z serwera sponsorowanego przez jedną firmę, ale z tego powodu że moja witryna bardzo się rozrasta i otrzymany limit 25GB na HDD nie wystarcza, to chyba proste, że muszę go zmienić na coś płatnego. No i uczyniłem - tyle, że nie chcę prowokować sponsora prośbą o przenosiny, a chcę to zrobić samemu, bo i tak już ostro zajeżdżam dupę ich supportowi...

 

EOT, topic mozna zamknac, bo dzieki kafiemu pliki sie wlasnie kopiuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×