Skocz do zawartości
oclus

[poczta] Jaka poczta dla ~1000 kont?

Polecane posty

Poszukuję poczty dla kilkuset, do 1000, kont do podpięcia pod domenę. Wielkość konta powinna wynosić >= 50MB i fajnie, żeby klient był choć trochę estetyczniejszy niż squirrelmail :)

 

 

Pierwsze kroki skierowałem do Google Apps, ale tam za 1 konto w ramach usługi non-profit liczą sobie 50$ a to, no cóż, dosyć sporo :)

W porównaniu do tego, taki np. "Businness Server PRO" na home.pl wychodzi drastycznie taniej.

 

Znacie jakieś inne warte polecenia alternatywy?

 

 

PS. Przy okazji zastanawiam się, jak to np. zrobiła gazeta.pl - przecież oni oferują skrzynki Gmail dla swoich userów - w takim razie płacą 50$ od głowy? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rootnode.net - są to konto shellowe, ale pocztę też zapewniają. Nigdy nie używałem u nich poczty, ale możesz spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rootnode.net - są to konto shellowe, ale pocztę też zapewniają. Nigdy nie używałem u nich poczty, ale możesz spróbować

 

 

a wy się już przenieśliście do nowej serwerowni czy dalej jest padu padu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

oclus gazeta pewnie przez swoje powiązania cholera-wie-jakie (ale mają, bo to jedna szaja z tvnem i innymi )&%@)($*@# w tym kraju) ma zapewne w Google (który w swoim pędzie kradzieży prywatności pewnie aż się oblizał widząc szansę współpracy z gazetą) dobry kanał do dobrych deali, także nie patrz na te chore cenniki...

 

Jaki budżet? Bo chyba nie mówisz o darmowym rozwiązaniu?

 

Jest jeszcze Windows Live - ja np. wolę od GównoMAIL'a. Ale dla 1000 skrzynek... żeby to potem też szło przenosić albo opieprzać kogoś w razie awarii, jakby co... to ja nie znam darmowego, naprawdę sensownego rozwiązania.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wy się już przenieśliście do nowej serwerowni czy dalej jest padu padu ??

 

Dalej Ecatel, ale była jedna zmiana i padów od niej nie było. 25.03 będzie downtime ponieważ kompletna zmiana serwerowni będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć to skonfigurowane pod siebie to może VPS + oprogramowanie? : )

Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać, jakie ma mieć to funkcjonalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

BOSS, miałem na myśli Windows Live... wiesz co ja myślę o Google, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

BOSS, miałem na myśli Windows Live... wiesz co ja myślę o Google, heh

Nooooo A microsoft, to tak pewnie dba o wszystkie dane ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

N3T5kY ale nie pożera na chama wszystkich informacji, jakie się da... od wyszukiwarki, przez pocztę po maps i streetview... acha i dziadostwo Chrome i nowy twór - Chrome OS. Takie New World Order twory, że już totalnie co nie robisz, to oni to mają w sekundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedzi. Przyjrzę się temu WIndows Live, chociaż brak IMAP jest faktycznie minusem.

Odnośnie budżetu - oczywiście, nie liczę na darmowe konta ;) dlatego też wspominałem o home.pl, gdzie takie rozwiązanie kształtuje się w okolicach 1000-1500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@neteasy też wygląda sensownie.

 

A jak wygląda możliwość modyfikacji wyglądu webmaila, chociaż np. obrandowania formularza logowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, M$ na prawdę się postarał... Wszystkimi domenami zarządzam z jednego miejsca - nie jak w G - osobny login na zarządzanie każda domeną, dużo prostsza konfiguracją MXów - tylko 1 wpis + TXT.

 

Webmail jak dla mnie bardzo przyjazny, prosty i funkcjonalny, niema dziesiątek reklam + Messenger.

 

Przetestuję trochę dłużej - ale już mi się podoba ;)

 

Zobaczę jak ze spamem, bo to ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

oclus jeśli jednak idziesz w 'normalnego' DA + webmail, to to jest kolejny, duży temat.

Z jednej strony łatwiej zarządzać technicznie, wysyłać mailingi itd. przy normalnych rozwiązaniach, ale ja np. teraz rozwijam pewien serwis, gdzie po prostu nie ma kasy na pocztę osobno, bo przy 200-300 kontach nawet po 50MB to już się robi kolos na VPSa, dla mnie to jeszcze stanowczo za wcześnie, bo tworzę ten serwis tak no bardziej zaawansowanie amatorsko niż na maksa profi... no i poczta idzie na Windows Live Domains.

Under konstrakszyn: http://www.trojmiasto.me/poczta.html

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows Live for Domains... W sumie testuję to tak skokowo, ale od samego początku uruchomienia tej usługi.

Na początku wadą było to, że doklejana była stopka do maili, co kategorycznie dyskredytowało to w moich oczach (bo mail w swojej domenie i jeszcze jakieś stopki reklamowe?), ale od jakiegoś czasu już nie, więc gdzieś tak od początku roku przepiąłem tam rodzinną domenę.

 

Jeśli chodzi o samą usługę: w porównaniu do Gmaila ładniejszy interfejs (choć to sprawa dyskusyjna, co kto lubi).

Do tego owy adres e-mail staje się identyfikatorem live.id, który to pozwala na skorzystanie ze SkyDrive i Office.Live (a jak się jeszcze ma "stacjonarnego" Office 2010 to już zupełnie miodzio).

Dostęp do samej poczty do oczywiście webmail, do tego jeszcze ewentualny via POP3. Lubianego IMAP nie ma i raczej szybko nie będzie. Jednak jeśli ktoś posiada Outlooka, to po doinstalowaniu pluginu Live Connector możliwa jest synchronizacja wszystkiego (poczty, kalendarza, zadań) niczym Exchange.

 

Żeby nie było tak kolorowo - zasadniczą wadą tego rozwiązania jest dosyć upierdliwy sposób "aktywacji" nowo założonego konta mailowego. Otóż po pierwszym zalogowaniu trzeba podać swoje dane i zaakceptować regulamin. Pocztę odbierać już będzie można. Ale próba pierwszego wysłania wiadomości [kliknięcie przycisku WYŚLIJ] wyświetla u góry ekranu dymek, że trzeba przeprowadzić weryfikację captcha konta. Po kliknięciu w ten dymek, autoryzacji kapciem, trzeba jeszcze raz kliknąć przycisk Wyślij. Procedura ta jest mało intuicyjna i może spowodować u części osób lekkie zniechęcenie do korzystania z poczty.

 

 

A odnośnie meritum - czyli pytania autora.

Jeśli potrzebujesz darmowego rozwiązania, to owy Live będzie chyba najlepszy.

Odnośnie o2/prokonto - to oni lubią dosyć często trafiać na listy rbl (szczególnie uceprotect), więc poczta od nich może nie docierać do części odbiorców.

 

Natomiast jeśli poszukujesz czegoś płatnego, to może Exchange Online ( http://www.microsoft.com/online/exchange-online.aspx )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×