Skocz do zawartości
Groszek

[witrualny]hosting dla wordpressa

Polecane posty

Witam,

 

Od kilku dni coś stało się z moją strona internetowa opartą o wordpressa. Po prostu zniknęła. wyskakuje taki napis:"This account has been suspended.

Either the domain has been overused, or the reseller ran out of resources". To nie wróży nic dobrego.

Zatem postanowiłem wykupić nowe konto hostingowe już nie u firmy krzak jakim była Imago Pana Jacka Dudzica, ale bardziej zaufaną.

Czego potrzebuje? Hostingu, na którym bedę mógł postawić wordpressa. Wrzucić pliki ze zdjęciami oraz co dla mnie ważne pliki dla studentów, aby mogli się logować na stronce i pobierać je do rozwiązania, jako pracę domową. Strona miała kilkaset wejść dziennie.

Ogólnie nie wiem jakie parametry mi wystarczą dlatego opisuję czego potrzebuje.

I ostatnia sprawa, czy z takiego padniętego serwera da się jakoś przenieść pliki? Jeśli nie, to czy wrzucanie na serwer plików które wcześniej skopiowałem na kompa będzie trudne? To znaczy chcę odzyskać dawną stronę.

Dlatego proszę o pomoc i polecenie firmy hostingowej.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do swojego usługodawcy z jakich przyczyn twoje konto zostało zablokowane podejrzewam że tu chodzi o brak wpłaty za usługę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie 2010 wpłaciłem całą kwotę na następny rok.

A mój usługodawca milczy. To znaczy telefonu nie odbiera, maile nie dochodzą, a stronka ich leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag odnośnie WP.

 

Jak chcesz bezproblemowo się przenieść z jednej firmy do drugiej to polecam wtyczkę http://pluginbuddy.com/purchase/backupbuddy/ robi backup w 1 pliku, kopiujesz na nowy serwer i klik klik i masz wszystko po staremu ;)

 

Co do ogólnej wydajności to musisz mieć wtyczkę WP Super Cache http://wordpress.org/extend/plugins/wp-super-cache/ w takiej konfiguracji http://awesomescreenshot.com/0ee8ssq6b - da Ci to pewność, że nie przekroczysz zasobów w hostingu przez długi długi czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro u nich każda stronka leży, nawet ta główna, to pewnie firma się zwinęła. Dla przypomnienia podam, że to firma iHost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie o nich. Miałem niecałe dwa lata u nich serwer wykupiony.

Jak napisałem na początku, że tak przypuszczałem.

Fajne forum macie i na pewno znajdę na nim jakąś firmę, która będzie mi odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

ABONENT:

firma:

IMAGO Jacek Dudzic

ulica:

ul. Równoległa 59 B

miasto:

42-200 Częstochowa

lokalizacja:

PL

telefon:

+48.602341245

 

 

To w whois.

 

A takze

serwery nazw:

 

ns1.neteasy.pl. [79.133.193.66]

 

 

ns2.neteasy.pl. [91.121.91.176]

 

Czyli ma resellera w Neteasy. Wiec napisz do neteasy o kopie twojego konta i moze ci dadza kopie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie maja prawa ich dać, to w ich postrzeganiu nie są jego dane, powinni skasować wszystko jeżeli firma padła definitywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Polecam glowanet.pl - ugruntowana pozycja na rynku, wzorowy support, stabilne serwery, niskie pingi, dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ostatnia sprawa, czy z takiego padniętego serwera da się jakoś przenieść pliki?

 

Raczej nie będzie takiej możliwości, konto nieopłacone przez Twojego usługodawcę oraz backup pewnie będzie lub może już jest usunięte.

Wtedy musisz zacząć od nowa lub wgrać swój domowy backup na serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Wtedy musisz zacząć od nowa lub wgrać swój domowy backup na serwer.

 

Chyba że nie ma backupu to wtedy ma kolega plecy. Moim zdaniem powinien do skutku dobijać się do właściciel krzaka. Ewentualnie pytać u usługodawcy resellera, albo załatwić sprawę po cichu o ile można by było to zrobić tak żeby nikt nie wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba że nie ma backupu to wtedy ma kolega plecy.

 

Wcale bym się nie żdziwił, chyba coś 90%wszystkich klientów nie robi swojej niezaleznej kopii bezpieczeństwa.

Firma która znika z rynku raczej już nie odpowie na maila, więc nawet jakby miała gdzieś takie pliki na domowym komputerze wątpię aby się nawet odezwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co zrobiłem, to skopiowałem wszystkie pliki poprzez FTPa kilka dni przed zamknięciem, tylko nie wiem czy to jest to właśnie.

Ale storna potrzebna na gwałt zatem szukam hosta już teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciężko to widać z bazą danych

 

czyli masz pliki ale nie masz bazy

 

chyba ze jakimś cudem był tam backup np z DA ale nie wiem czy go też skopiowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

smoku, czytaj:

 

Wszystko co zrobiłem, to skopiowałem wszystkie pliki poprzez FTPa kilka dni przed zamknięciem, tylko nie wiem czy to jest to właśnie.

 

Jeżeli nie zrobiłeś tego co jest na obrazku poniżej to powinieneś mieć pliki z katalogu: public_html więc smoku jak mógł skopiować bazę danych skoro taka kopia zapisuje się w innym katalogu najczęściej: /home/nazwa_użytkownika/ a nie w /home/nazwa_użytkownika/public_html/ to jest zasadnicza różnica.

 

34hyia8.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

smoku, czytaj:

 

 

 

Jeżeli nie zrobiłeś tego co jest na obrazku poniżej to powinieneś mieć pliki z katalogu: public_html więc smoku jak mógł skopiować bazę danych skoro taka kopia zapisuje się w innym katalogu najczęściej: /home/nazwa_użytkownika/ a nie w /home/nazwa_użytkownika/public_html/ to jest zasadnicza różnica.

 

34hyia8.jpg

 

 

Andrzej wiem :)

 

lub inaczej , domyślałem się ,że skopiował tylko public_html ale nie zamierzałem sobie marnować czasu do póki sam poszkodowany się nie wypowie :)

 

Może akurat cudowny zrządzeniem losu skopiował ALL jak leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie mam nic. Zainstalowałem wordpressa i jedyne co mi pozostało po starej stronie, to wtyczki i motywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak wszstko odzyskałem :P Znalazłem backup, który zrobiłem nie chcacy jako produkt uboczny i teraz mnie zbawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×