Skocz do zawartości
draker

Tanie serwery w DE

Polecane posty

Witam

 

Mam zamiar kupić serwer VPS w DE. Zawsze zadziwiało mnie, że większość firm ma tam świetne pakiety za zazwyczaj 9,99EUR miesięcznie. Konkretnie chodzi mi głównie o webtropię, server4you, hetznera, hosteurope. Teraz mam kilka pytań:

 

1. jak to możliwe, że w większości tych hostingów dają gwarantowaną ogromną ilość CPU (2500mhz, 3000mhz za 10 eur? przeciez to pewnie caly rdzen)

2. jak to mozliwe, ze w większości jest "traffic-inklusive" (wg google translatora to nieograniczony transfer)? jak wygląda predkosc lacza wtedy? i mniej więcej po zuzyciu ilu GB / TB wywalają / kaza kupic lepszy pakiet?

3. dlaczego zazwyczaj mają tam minimalne okresy umowy (6 mc / rok)? zabezpieczenia przed uzytkownikami ktorzy po miesiacu sie wypisuja? lepiej w takim razie kupic na miesiac z oplata instalacyjna, czy od razu na 6 mc? konkretnie chodzi mi o to, czy na przyklad w tym drugim wariancie nie będę gorzej traktowany, bo i tak juz nie bede mogl sie wycofac

4. i ostatnie pytanie - z jakiej firmy najlepiej wziac tego vpsa? zalezy mi wlasnie na duzej mocy CPU i duzym limicie transferu w DE, niby najlepiej wyglada oferta webtropii i s4y, ale kto wie.

 

Wiem, ze te pytania powinny poleciec do supportu tych stron, ale raczej wolalbym poznac opinie, a nie automatyczna odpowiedz automatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to możliwe, że w większości tych hostingów dają gwarantowaną ogromną ilość CPU (2500mhz, 3000mhz za 10 eur? przeciez to pewnie caly rdzen)

Tylko to taka sztuczka, że nie masz całego rdzenia tylko po kawałku z np. z 16 rdzeni co daje łącznie te 3GHz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zła strone idziecie, to są oferty w których kupiono i zrobiono wszystko jak najtaniej się da

 

zwiedzałem kiedyś taka serwerownie, wszystko na kątownikach, taśma klejąca jako główne spoiwo macierzy dyskowych, zero obudów, najtańsze komponenty kupione hurtem, klimatyzacja na zasadzie byle działało, oczywiście duża awaryjność... sprzęt który jest zamknięty w obudowach to stare używane podzespoły

 

w cenie jest praktycznie prąd i łącze w wersji budżetowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BOSS

Ale łącznie daje te 3GHz, a chyba taki Apache / lighttpd da sobie radę i wykorzysta sporo mocy z takiego czegoś? Czy realna wydajność między 3GHz na jednym rdzeniu a takimi "rozłożonymi" jest bardzo rozna?

 

@theONE

Wiadomo, ale dla witryn hobbistycznych to świetna sprawa: backupuje czesto dane na innym serwerze w innej firmie, a póki działa jest ok, a za strasznie świetną kasę. Głównie to mi chodzi o transfer, bo rozne opinie slyszalem o "unlimitedach" i wiadomo, ze nie są to nieograniczone, ale jak jest u nich? Ile mniej wiecej TB da sie wyciagnac zanim nas wyrzucą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwiedzałem kiedyś taka serwerownie, wszystko na kątownikach, taśma klejąca jako główne spoiwo macierzy dyskowych, zero obudów, najtańsze komponenty kupione hurtem, klimatyzacja na zasadzie byle działało, oczywiście duża awaryjność... sprzęt który jest zamknięty w obudowach to stare używane podzespoły

 

HostEurope chwali się, że stawia serwery na markowym sprzęcie Della i HP. Ogólnie wydają mi się dobrą serwerowanią, ja jestem z ich usług bardzo zadowolony.

 

Z mojego serwera wychodzi do 2 TB miesięcznie i nie miałem z tego tytułu żadnych problemów. Problemem może być jedynie ograniczenie prędkości wysyłania, czasami widzę, że limit przydzielony do kontenera został przekroczony, wtedy pewnie przycinany jest transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BOSS

Ale łącznie daje te 3GHz, a chyba taki Apache / lighttpd da sobie radę i wykorzysta sporo mocy z takiego czegoś? Czy realna wydajność między 3GHz na jednym rdzeniu a takimi "rozłożonymi" jest bardzo rozna?

Tu by musieli się wypowiedzieć specjaliści. Mi się wydawało że na jednym VPSie gdzie miałem gwarantowane 1 CPU 2Ghz wszystko chodziło zdecydowanie szybciej od innego gdzie miałem 3,6GHz ale z 16 rdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3GHz a 3GHz może mieć ogromną różnicę, wydajność zależy od zastosowanej architektury np. P4 3,6GHz będzie wolniejsze od i7 2,66GHz. To tak jak niektórzy patrzą na ilość pamięci na karcie graficznej i myślą, że jak będzie jej więcej to karta będzie szybsza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

w zła strone idziecie, to są oferty w których kupiono i zrobiono wszystko jak najtaniej się da

 

zwiedzałem kiedyś taka serwerownie, wszystko na kątownikach, taśma klejąca jako główne spoiwo macierzy dyskowych, zero obudów, najtańsze komponenty kupione hurtem, klimatyzacja na zasadzie byle działało, oczywiście duża awaryjność... sprzęt który jest zamknięty w obudowach to stare używane podzespoły

 

w cenie jest praktycznie prąd i łącze w wersji budżetowej

 

Nie bardzo rozumiem po co nam informacja co zwiedzałeś a co nie.

Ja zwiedzałem kopalnie Guido.

 

Tak czytam Twoje posty i mam wrażenie, że wszystkie firmy są do bani, najlepiej wszystko brać u Ciebie a informacji szukać w Twojej skromnej sygnaturce.

 

Szkalujesz w oczach użytkowników konkurencje a nie wiem czy masz pojęcie o wszystkich czterech serwerowniach.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pink

Tylko to taka sztuczka, że nie masz całego rdzenia tylko po kawałku z np. z 16 rdzeni co daje łącznie te 3GHz :D

 

Jaka różnica czy dasz komuś 100 PLN w jednym banknocie czy w 20 monetach po 5 PLN?

Czy po którejś operacji ubędzie Ci mniej?

 

 

Szkalujesz w oczach użytkowników konkurencje a nie wiem czy masz pojęcie o wszystkich czterech serwerowniach.

 

Przeczytaj swoje głupie posty z ostatniego roku, zobaczysz ile razy robiłeś tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pink proszę...

 

pierwsza sprawa to wielowątkowość niektórych aplikacji a raczej jej brak, niektóre procesy muszą być na jednym rdzeniu i nie da się ich skleić na 16, powstają przez to wąskie gardła

 

druga sprawa to opóźnienia podczas przeskakiwania procesów między rdzeniami która przy tej ilości słabych rdzeni zaczyna być problemem

 

trzecia sprawa że w 80% przypadków maszyna główna ma 8 rdzeni a kolejne 8 to HT a nie fizyczne rdzenie czyli faktycznie dostajesz 8 rdzeni po 200 Mhz a nie 16...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pink

pink proszę...

 

pierwsza sprawa to wielowątkowość niektórych aplikacji a raczej jej brak, niektóre procesy muszą być na jednym rdzeniu i nie da się ich skleić na 16, powstają przez to wąskie gardła

 

druga sprawa to opóźnienia podczas przeskakiwania procesów między rdzeniami która przy tej ilości słabych rdzeni zaczyna być problemem

 

trzecia sprawa że w 80% przypadków maszyna główna ma 8 rdzeni a kolejne 8 to HT a nie fizyczne rdzenie czyli faktycznie dostajesz 8 rdzeni po 200 Mhz a nie 16...

 

Chodzi o spojrzenie z punktu widzenia sprzedawcy, nie nabywcy

Dla sprzedawcy nie ma znaczenia czy sprzeda na dedyku 8 VPSów i każdy będzie miał 1 rdzeń czy 8 vpsów i każdy będzie mial 1/8 każdego rdzenia.

 

Czytaj z uwagą, temat jest o cenie, dlaczego mogą pozowlić sobie na takie niskie ceny a nie o korzyściach dla aplikcji i usera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka różnica czy dasz komuś 100 PLN w jednym banknocie czy w 20 monetach po 5 PLN?

 

Chłopie... co ty porównujesz? Jeżeli sie nie znasz - nie pisz. WYDAJNOŚCIOWO jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pink

Chłopie... co ty porównujesz? Jeżeli sie nie znasz - nie pisz. WYDAJNOŚCIOWO jest różnica.

 

Z punkut widzenia sprzedawcy, postaw się na miejscu jakbyś miał sprzedawać vpsy

 

Wszycy tyko widzą interes użytkownika ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z punkut widzenia sprzedawcy, postaw się na miejscu jakbyś miał sprzedawać vpsy

 

Wszycy tyko widzą interes użytkownika ...

 

Już widzę jak wszyscy przedłużają serwer z 12stoma rdzeniami po 200MHz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego, co pamiętam, to te VPSy w Niemczech mają jeden "mały" haczyk - tam jest generalnie taki shared VPS hosting - że nawrzucają VPSów i bijesz się o zasoby, chyba RAM jest gwarantowany, ale o proc się dobijasz.

 

Hosteurope podzieliło to na linię właśnie sharedową VPSów i "MAX", dopiero w tej są gwarantowane zasoby proca i jakby ktoś mnie pytał o zdanie, to bym tylko i wyłącznie na MAXy patrzył.

Ja mam dobre wspomnienia z HE, no i jak ktoś tu pisał - niby, że to markowce są... ale to wtedy pasuje ta ideologia, że od MAXa masz dopiero porządnie...

 

Acha... nie wiem, jak Wam, ale HE mi praktycznie nie odpisuje na mejle... chyba już w ogóle mają Polaków w d...

i support pon-pt... i tacy twardzi są, rzeczowi.. to takie średnio przyjazne jest.

 

Z tym dzieleniem proca między rdzenie to w sumie dziwna sprawa, też o tym słyszałem.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, mi jakaś świetna jakość serwera w sumie nie jest potrzebna, backupy robię na lepszym serwerze, więc o utratę danych nawet się nie boję, ale zachęcił mnie ten transfer, bo w innych serwerowniach trzeba płacić ogromną ilość kasy za 2-3TB.

 

pierwsza sprawa to wielowątkowość niektórych aplikacji a raczej jej brak, niektóre procesy muszą być na jednym rdzeniu i nie da się ich skleić na 16, powstają przez to wąskie gardła

czy orientujesz się może, czy apache2 + mysql + php5 radzą sobie jakoś z tym? będę korzystał wyłącznie z tego zestawu, raz na jakiś czas unzip + zip.

 

@Sponsi

Czy moglbys podesłać link (ew. gdzie szukać) do tej oferty MAX? Mój niemiecki niestety leży, a w translatorze nie za bardzo mogę znaleźć tą ofertę

o, znalazłem

Ale zastanawia mnie przykładowo, jakim cudem taka webtropia (http://www.webtropia.com/en/home/virtual-server.html) daje te 3GHz gwarantowane i to za 10 EUR w porównaniu do prawie 40EUR w HE. Pisze, że gwarantowany zasób, ale to dosyć dziwne. Wiadomo, pewnie też wiele rdzeni, ale jednak gwarantowanych.

Edytowano przez draker (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×