Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad Z.

Hosting z SourceGuardian

Polecane posty

Szukam hostingu z modulem SourceGuardian (ixed) lub z mozliwoscia samodzielnego wgrania loaderow. Mile widziany bylby tez dostep do ssh. Cena do 20 zl miesiecznie. Da sie cos takiego osiagnac w Polsce? ;) Jedyna firma z SG jaka znalazlem to linuxpl.com. Szkoda, ze Polskie firmy nie maja tak waznego dodatku w swojej ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sensowna firma nawet jak nie ma, to na prośbę klienta natychmiast doinstaluje na serwerze. Ja z takimi rzeczami nigdy nie miałem problemu w żadnej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sensowna firma to IMO właśnie nie będzie modyfikować środowiska shared, bo klient ma widzimisię jakiegoś modułu. Tak jak MPK nie będzie modernizować całej floty autobusów, bo klient ma widzimisię niebieskiego oświetlenia w środku.

Raz, że ze względów typowo technicznych (większość utrzymuje homogeniczne środowiska i powstała by wtedy niezła choinka), dwa - w trosce o innych klientów (nie wiadomo, jak ten moduł by wpływał na inne strony).

 

Porządna firma to zaproponowała by serwer VPS Managed, na którym takie kwiatki od biedy można by robić.

Tak jak owe MPK zaproponowało by dzierżawę własnego minibusa, którego konfigurację lekko mogli by zmodyfikować.

 

A SourceGuardian będzie w większości cpanelowych hostingów, bo w sumie to cpanel jest właśnie nim zakodowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee... co to za problem wrzucić klientowi do php.ini dla konkretnej domeny taki moduł?

Gdzie to się kłóci z ideą homogeniczności środowiska?

Toż tu nie trzeba nic kompilować. Klient wrzuca sobie sam bibliotekę do public_html.

Zgadzam się w pełni, że instalowanie wszelkiego rodzaju modułów do PHP globalnie może

bardzo źle wpłynąć na środowisko, ale w tym wypadku to nie ma miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A chociażby z późniejszą aktualizacją PHP.

Zrobisz globalny update, no i ci klient z mordą wyjeżdża, że ma same 500tki, bo doincludowany w php.ini loader akurat z tym się gryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A chociażby z późniejszą aktualizacją PHP.

Zrobisz globalny update, no i ci klient z mordą wyjeżdża, że ma same 500tki, bo doincludowany w php.ini loader akurat z tym się gryzie.

To już jest ryzyko klienta. Administrator obsługujący ticket powinien poinformować w przypadku

wykonywania tego typu operacji, że firma nie gwarantuje 100% poprawności instalowanego na życzenie

modułu z następnymi wersjami PHP, bo nie ma tego oficjalnie w ofercie.

W związku z tym, klient jest zobowiązany we własnym zakresie aktualizować zawartość swojego public_html.

Tyczy się to tak samo PHPbb, Jomla, Drupal etc.

Co klient sam wgrywa do public_html, sam jest zobowiązany zaktualizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pierwsza linia to zawsze będzie atak - zje...liście bo działało i NIE DZIAŁA a ja nic nie ruszałem.

 

A naprawdę po roku można mieć sklerozę, że takiemu delikwentowi jednemu coś się tam grzebało na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pierwsza linia to zawsze będzie atak - zje...liście bo działało i NIE DZIAŁA a ja nic nie ruszałem.

Zawsze tak jest z miliona powodów... klient zawsze op....ala support za wszystko. Taka branża.

To jest wpisane w kosztorys. ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Na sklerozę, jest notepad++.exe ;)

 

cpanel nie korzysta z tego samego php co zainstalowany na nim serwer WWW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×