Skocz do zawartości
szakamafa

Które CPU będzie wydajniejsze?

Polecane posty

Hej,

 

Zastanawiam się nad wyborem serwera i nie wiem który z procesorów będzie wydajniejszy i o ile, do wyboru mam:

 

Intel Xeon i7 W3520 4x 2x 2.66+ GHz 8 MB L2 - QPI 4.8 GT/sec Wirtualizacja: VT Turbo Boost Technology @ 2.93GHz

 

oraz

 

Intel Bi Xeon E5504 8x 2.00+ GHz 2x4 MB L2 - QPI 2x4.8 GT/sec 45nm Wirtualizacja: VT

 

domyślam się, że ten drugi jest wydajniejszy, bo serwer jest droższy, natomiast nie wiem czy jest sens przepłacać, czy różnica będzie sporo zauważalna.

 

Serwer to LAMP i najważniejsze będą procesy PHP użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sumaryczna moc:

10,64GHz dla W3520

16,00 GHz dla 2xE5504

 

Zegar w zegar, pierwszy procesor będzie lekko wydajniejszy (8MB cache L2 kontra 4MB).

 

Dodatkowo W3520 posiada jeszcze Turbo Core.

 

Realnie moim zdaniem, konfiguracja 2xE5504 będzie wydajniejsza o 30-40% względem W3520.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sumaryczna moc:

10,64GHz dla W3520

16,00 GHz dla 2xE5504

 

Zegar w zegar, pierwszy procesor będzie lekko wydajniejszy (8MB cache L2 kontra 4MB).

 

Dodatkowo W3520 posiada jeszcze Turbo Core.

 

Realnie moim zdaniem, konfiguracja 2xE5504 będzie wydajniejsza o 30-40% względem W3520.

 

nie zauważyłeś że jest 4x2x2.66=21,28

 

raczej w3520 będzie wydajniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
nie zauważyłeś że jest 4x2x2.66=21,28

Nie zauważyłeś, że to HT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej w3520 będzie wydajniejszy

Po raz kolejny muszę zwrócić uwagę, że wypisujesz głupoty, eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebak piszesz, że pierwszy będzie wydajniejszy, czyli Intel Xeon i7 W3520, natomiast później piszesz, że jednak Intel Bi Xeon E5504. Więc już sam nie wiem.. :) Turbo Core pewnie też coś daje więc jak to będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny muszę zwrócić uwagę, że wypisujesz głupoty, eh..

a ja Ci napiszę że pod to pod co ja bym ich używał niestety tamten byłby wydajniejszy :)

 

ps,

to są z serwer z oferty OVH jak sie nie mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisalem że zegar w zegar(gdyby mialy tyle samo GHz) i7 bedzie wydajniejszy lekko.

 

Zas jeśli patrzymy na cala konfiguracje, szybszy o x procent bedzie E5504.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeśli tak, to 30-40% różnicy w wydajności to bardzo dużo, tylko w jaki sposób to oszacowałeś czy z własnego doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet, gdyby jeden procesor W3520 byłby wydajniejszy o 40-50% od tego E5504, to nie zapominaj, że tych drugich są 2 sztuki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Passmark jako test do wszystkiego jest do niczego :/ to juz lepiej unixbencha dać wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież w instalacjach hostingowych, a to właśnie takie utrzymuje autor, 2.66 z TB do 2.93 znacznie szybciej przeparsuje skrypty

aniżeli 2.0. Obecność drugiego procesora jest pomijalna. Trzeba mieć dużą wiedzę i dobry sprzęt, aby to sensownie dociążyć.

Cache L2 nie ma w tym wypadku znaczenia. L2 lubią serwery SQL sortujące duże ilości danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież w instalacjach hostingowych, a to właśnie takie utrzymuje autor, 2.66 z TB do 2.93 znacznie szybciej przeparsuje skrypty

 

TB w tym przypadku nie ma w tym zastosowaniu znaczenia, chyba że serwer będzie totalnie nie obciążony. Jeśli w użyciu będą przynajmniej 3 rdzenie, TB nie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×