Skocz do zawartości

Polecane posty

tylko wiesz, 400W zasilacz to tak na 100%. Dyski SCSI albo dokupić musiałbyś kontroler SATA, tylko nie wiem czy bez problemu udało by Ci się system zbootować z takiego kontrolera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Co sadzicie o tej plycie: http://allegro.pl/pl...1416020576.html

 

Do tego dokupic z 2 GB razmu i mozna chyba zrobic cos, tak dla nauki a w razie czego postawic cos na tym(tylko ze stare xeony to pradozercy :/ )

 

 

 

A potrzebujesz sprzętu bardziej do nauki (w domu), czy do postawienia w DC (i do nauki / pracy zdalnie?).

Jeśli chcesz po prostu uczyć się systemów w domu, to dużo lepszym rozwiązaniem byłoby dokupienie RAMu do domowego peceta (jeśli masz mniej niż 4GB) i zainstalowanie darmowego wirtualizatora, np vmware server 2.x/virtualbox (tego akurat mniej polecam), ewentualnie kupno vmware workstation - wprawdzie kosztuje pareset pln, ale jeśli planujesz więcej zabawy z różnymi systemami to naprawdę się opłaca. Przy pomocy dowolnego wirtualizatora możesz tworzyć skomplikowane scenariusze testowe, snapshotować / odzyskiwać systemy i tak dalej. Komfort pracy i elastyczność w zastosowaniach poznawczo/testowych jest nieporównywalnie większa niż w przypadku kawałka szumiącego złomu ;].

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jak napisał przedmówca. Ucząc się systemów na wirtualizacji dostajesz szereg możliwości, których nie masz na fizycznym sprzęcie. Takich chociażby jak tworzenie snapshotów, możliwość testowania większych środowisk stworzonych z kilku "serwerów" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do zastosowań domowych polecam darmowy VMware Player :)

A jeśli potrzebujesz fizycznej zabawki, to może złóż sobie jakiegoś minipeceta z Atomem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vmware server bym się raczej nie interesował, gdyż jest to produkt już nie rozwijany. Lepiej się uczyć czegoś, co na większe perspektywy przed sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Od kiedy vmware jest nierozwijane?

Nie vmware, tylko dany produkt.

Vmware server. W jego miejsce weszło ESXi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Nie vmware, tylko dany produkt.

Vmware server. W jego miejsce weszło ESXi

 

Pod ESXi trzeba mieć dedykowana maszynę.

 

@Sebak, początkowo sobie zachwalałem vmware server (ma kilka drażniących wad). Obecnie korzystam z workstation.

Myślę że warto było wydać parę stówek. Ale również też są darmowe jak Virtual PC czy to od ibma (zapomniałem nazwę - jeszcze porannej kawy nie dopiłem ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod ESXi trzeba mieć dedykowana maszynę.

 

@Sebak, początkowo sobie zachwalałem vmware server (ma kilka drażniących wad). Obecnie korzystam z workstation.

Myślę że warto było wydać parę stówek. Ale również też są darmowe jak Virtual PC czy to od ibma (zapomniałem nazwę - jeszcze porannej kawy nie dopiłem ;) )

 

Czy też Sun/Oracle VM VirtualBox - do zastosowań "na biurko" dobrze się nadaje.

 

http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy też Sun/Oracle VM VirtualBox - do zastosowań "na biurko" dobrze się nadaje.

 

http://www.virtualbo.../wiki/Downloads

Ja osobiście nie korzystałem z VirtualBox (zawsze z VMware server/workstation), ale znam parę osób które po przejściu z VirtualBox na VMware workstation były b. zadowolone ze swojej decyzji - o ile dobrze kojarzę z VMware zawsze było dużo mniej problemów stabilnościowo-wydajnościowych, z tym że VirtualBox jest zupełnie za darmo i to jego największy plus.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

VB jest bardzo dobry dla początkujących ze względu na prostotę i darmową licencję jak użytkownik wyżej napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do serwweku domowym raczej nic nie postawie(procek AMD 1.6, 512 ram) a dokladac raczej nie bede.

 

Wole uzbierac kase i kupic laptopa za 2 lata aby miec na studia.

 

 

 

 

A dlaczego to co podalem to nie? Parametry raczej nie sa zle w stosunku do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×