Skocz do zawartości
Gość Kamikadze

Udostęnianie połączeń wifi

Polecane posty

Gość Kamikadze

Mam pytanie do was o kartę sieciową z wifi.

 

Mam PCta który łączy się z routerem przez LANa i chciałem do niego dokupić drugą kartę sieciową o taką:

http://allegro.pl/karta-wi-fi-pci-tp-link-tl-wn350gd-atheros-20dbm-i1395427953.html

abym mógł udostępnić połączenie do laptopa. I mam pytanie czy da się zrobić właśnie coś takiego na takiej karcie.

 

Chodzi mi o mniej więcej coś takiego:

 

INTERNET <-> router <l-a-n> PC <w-i-f-i> Laptop lub drugi PC

 

 

Wiem o skutkach takiego połączenia że PC musi być ciągle włączony aby był internet a na routerze mi się antena ukręciła i jest tak na styk (połączenie siada z 56mbit/s do 2, 8, 30, 40 mbit/s i strasznie mały zasięg a muszę internet na 3 piętra rozdzielić).

 

 

Ewentualnie proszę podawać linki do karty wifi działającej w ten sposób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wymienić antenę w routerze ;) albo jakiś access point

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz antena w routerze to jedna sprawa ale z kompa można chyba lepiej zarządzać siecią niż z routera ;) Żeby antene wymienić muszę zlutować router bo właśnie ten męski w routerze mi się styk ukręcił i antena wypada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Router kosztuje może 100 złotych, przecież nie warto się bawić. Kupuje router, podłączasz i masz WiFi w całym domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dokładnie. Warto celować w coś z dwiema antenkami i serwerem, taki fajny kiedyś poleciłem koleżance, bodajże Asus, prawie 5 stówek, ale fajne opcje były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

I tak prawie wszystko ma tzw. "patyki", anteny dookólne o zysku 3dBi lub troche większym albo mniejszym. Głównie liczy się poziom zaszumienia eteru, a dokładniej strefa Fresnela.

Kup sobie jakiegoś Linksysa, np. 54Gl (można kupić lekko używane) za stówę, robisz sdmoda i masz fajne urządzenie albo zrób tak jak ja mam, wszystkie moje urządzenia sieciowe w domu biorą razem 30 wat, looknij do działu Piaskownica.

Jeśli nie chcesz robić modyfikacji to Ovislink 1600GL (wgrasz tam Tomato), a z tanich to mogę polecić do domu TP-LINK TL-WR543G, za 70-80 zł można go nabyć choćby i w CT.

Nie będzie Ci się kalkulować używać PC używanego na co dzień do dzielenia Internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głównie liczy się poziom zaszumienia eteru, a dokładniej strefa Fresnela.

A co ma Fresnel do zaszumienia eteru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz antena w routerze to jedna sprawa ale z kompa można chyba lepiej zarządzać siecią niż z routera ;) Żeby antene wymienić muszę zlutować router bo właśnie ten męski w routerze mi się styk ukręcił i antena wypada :)

 

 

 

Kupuj nowy router, włączony cały czas komp Ci więcej zje ;)

 

1. jakiego masz neta i jaki masz teraz router - ten uszkodzony??

 

2. XDSL czy ADSL ??

 

3. jak XDSL to kupuj najtanszego tplinka

 

4. jakie masz stropy

 

5. wczesniej na tym routerze dzialalo polaczenie wifi na 3 pietra ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. XDSL czy ADSL ??

 

3. jak XDSL to kupuj najtanszego tplinka

Przecie ADSL zawiera się w zbiorowym określeniu XDSL, jednym zdaniem, ADSL to część zbioru XDSL ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecie ADSL zawiera się w zbiorowym określeniu XDSL, jednym zdaniem, ADSL to część zbioru XDSL ;-)

 

 

KamaZZ ??? mam to traktować poważnie czy jaja sobie robisz dla rozerwania atmosfery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, przecie żaden operator nie świadczy czegoś, co się nazywa XDSL z nazwy :-)

Jest ADSL, VDSL, SDSL (HDSL może też oferują) ale nie XDSL ;-)

 

Co do autora, kup router i nie baw się w jakieś dziwne udostępnianie łącza z poziomu komputera :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, przecie żaden operator nie świadczy czegoś, co się nazywa XDSL z nazwy :-)

Jest ADSL, VDSL, SDSL (HDSL może też oferują) ale nie XDSL ;-)

 

Co do autora, kup router i nie baw się w jakieś dziwne udostępnianie łącza z poziomu komputera :-)

 

 

@KAMAZZ Szkodniku , w sumie masz rację i bije się w pierś,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×