Skocz do zawartości
Various

Montaż serwera a szafa

Polecane posty

Witam

Muszę zamontować serwer 19", rozglądam się za szafą. Jako że nie potrzeba mi więcej niż powiedzmy 6-8U nie patrzę na szafy stojące po 1000< zł.

Reszta szaf jakie mnie interesują są chyba za płytkie żeby pomieścić serwer, który ma głębokość ok. 65cm. Zwracam się do Was z zapytaniem, jak to rozwiązać ? Muszę zainstalować serwer, switch i patchpanel na początek w szafie.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najpierw pytanie jaka wentylacja dla tego serwera i ile on ciepła wytworzy a dopiero potem szafa

potem rodzaj wprowadzenia kabli do szafy (bokiem, dolem, górą)

 

jak już wybierzesz wersje z kratkami z obu stron (powietrze przelatuje przez urządzenia, najlepsze rozwiązanie w 90% ceny) wybierz szafę 24U, powinieneś się zmieścić. W wiszącej szafie telco serwery ci się ugotują jeżeli nie zamontujesz wentylacji a ta jest droga

 

jeżeli jesteś z warszawy odezwij się na prv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szafa ma być w dość chłodnym pomieszczeniu, a serwerów ma być mało, może z 2-4.

 

Mnie interesuje tutaj jak rozwiązać montaż, skoro nie ma małych i głębokich szaf.

 

600x600x1380 mm

 

Czy taka szafa pomieści mi serwer 19" ? Czy jeszcze za mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie ma mniejszych szaf o takiej głębokości :/

Jest jakiś inny sposób montażu serwera ? Jakikolwiek, muszę to gdzieś umieścić, a na stole tego nie postawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Wyslij do mnie na PW

swoj gsm.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą. Zadzwonię.

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłeś już te serwery? Bo jeśli nie, to może warto było by się rozejrzeć za platformami w obudowach Tower? Bo taką mikrusowatą szafkę, to ciężko jest stworzyć, nawet uwzględniając samą mechanikę (żeby to jako tako stało/wisiało i się nie rozpadło pod ciężarem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zakupiłem, ale patrzę na używki typu:

 

http://allegro.pl/hp-dl380-g3-2x2-4-1gb-2x18gb-cd-i1400875839.html

http://allegro.pl/hp-proliant-dl360-g3-2-8ghz-1gb-18gb-4f-i1410504161.html

 

Czy ktoś może mi coś o nich powiedzieć ?

 

W tej cenie niestety nie widzę nic z tym osprzętem w tej cenie, dlatego muszę to jakoś zamontować: jakieś sugestie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tam odpalić XenServer lub ESXi a na tym postawić jakiś router (prawdopodobnie Vyatta) i serwerek (debian).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko drogo, wysłałem im maila z customowym zamówieniem, zobaczymy na ile wycenią.

 

Możecie mi coś powiedzieć o w/w serwerach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To zależy do czego potrzebujesz. Jako magazyn danych w domowej sieci to może być ale jak coś większego chcesz z tym robić to może być ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić porządny komputer tower ?

Jakaś poserwerowa obudowa (redundantne zasilacze), 3-4 rdzeniowy procesor, 4-8GB ddr3 i lekko osiągniesz wyższą wydajność i wyższą użyteczność niż paru takich 'zabytków'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako prywatny serwer www + mały serwer gier (kiedy wreszcie dostanę łącze).

 

Chce postawić XenServer lub ESXi i na 1 VM Vyatta a na 2 VM debian (apache, php, mysql, ftp, serwer cstrike).

 

Jest to projekt "do zabawy", dlatego też nie wkładam dużej gotówki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zakup sobie coś małego (z p3 i by miał dwa dyski do zabawy z raid - ja takiego szukam i planuje niedługo kupić), a do ważniejszych rzeczy postaw zwykły PC pełniący rolę serwera maszyn wirtualnych. Przynajmniej nie utopisz zbyt dużo siana w sprzęcie który żre prądu na potęgę (xeony nie należą do mistrzów wydajności, za to przodują w prądożerności - dell 2650 z dwoma xeonami parę lat temu miał zasilacz bodajże ponad 550W), są bardzo mało wydajne (zaryzykuje stwierdzenie że taki atom 525 jest wydajniejszy od takiego xeona. Kupisz staroć, którego cena wywindowana jest przez złomiarzy z zagranicy którzy to przywożą, czy to w kompletach czy w częściach i jakoś muszą zrefundować sobie koszty.

Pamiętaj że pod coś produkcyjnego taka maszyna średnio się nada (liczba przepracowanych godzin takiego serwera na pewno jest większa niż 40-50tys h) - chyba że kupisz dwie a użytkować będziesz jedną - z takim zapasem części jakoś podziałasz;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tyle że nie postawię PC za te 250-350zł, a tyle mam na tą zabawę. Więcej nie opłaca się dawać.

Na 100% muszę mieć maszynę pod router na Vyatta (bądź coś innego: pfSense, m0n0wall itp.)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te zenony zamontowane w tych HP'kach raczej nie będą ci wspierać wirtualizacji. Zostanie więc ci tylko emulacja software'owa całości. A jeśli chodzi o możliwości, to ich rodzina porównywalna jest z desktopowym P4. Więc może taniej wyjdzie poszperać po różnych złomach i złożyć sobie coś samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj np dell 1550 - jest firma z Wrocławia na allegro która jakiś czas temu wyprzedawała ( żałuje że nie miałem wtedy nadmiaru gotówki) takie sztuki z 1-2 prockami, z ramem, dyskami w cenach od 75 do 100zł/szt. Na router 1ghz ze spokojem Ci wystarczy chyba że będziesz robił laba i stawiał 3x10gbps między komputerem a drukarką.

 

Btw: jakiś czas temu sprzedałem p4 na 775, 1gb ram + mobo + dysk twardy 40gb za 150zł < może za czymś takim się rozejrzyj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Parametry mogą ci przeszkodzić w Twoich planach. Z tego co widziałem to w obu może brakować pamięci ram. Lepiej złóż sobie komputer za 100-200 zł i wyjdzie ci lepszy sprzęt niż te wyprzedaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×