Skocz do zawartości
Mateusz Sojda

Języki programowania aplikacji internetowych

  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który język?



Polecane posty

Witam,

 

Przygotowuję się do pisania pracy inżynierskiej, która ma dotyczyć projektowania i programowania aplikacji internetowych. Do charakterystyki wybrałem dwa języki: PHP oraz Python. Żeby miało to sens, potrzebuję jeszcze trzeciego.

 

Ogólnie charakterystyka będzie dotyczyć samego języka jak i dostępnych narzędzi (frameworków), oraz hostingu takich aplikacji.

 

Zastanawiam się nad jednym z tych dwóch: Ruby lub ASP.net.

 

Zwracam się do was, jako profesjonalistów o pomoc w dokonaniu wyboru. Może warto zainteresować się jakimś innym, nie wymienionym przeze mnie językiem?

 

Prosiłbym o uzasadnienie odpowiedzi, oraz o ile to możliwe polecenie jakichś materiałów (adresów stron, książek, e-booków).

 

Z góry dziękuję za okazaną pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu nie skupial się na samej pracy inż tylko na tym czego możesz się nauczyć co przyda ci się później i co będzie bardziej kompletne do twojego CV. Na rynku dużo bardziej brakuje dobrych ludzi od Ruby niż od ASP.net więc na tym bym się skupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucił JSP, jest jeszcze Cold Fusion (CFM), które wywodzi się z Macromedii a teraz wypuszcza Adobe u nas mało popularne w USA bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem ASP.NET bo jest to ciekawe rozwiązanie, ale uwaga: nie pasuje zupełnie.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/ASP.NET

 

To nie jest język, to framework. To tak samo gdybyś porównywał Ruby on Rails

 

Dzięki za odpowiedź. Nie znam tej technologii, dlatego pytam ;)

 

Czyli w tym przypadku C# i ASP.net jako narzędzie/framework wspomagające tworzenie aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w takim przypadku (C# i ASP.net) nie warto brać pod uwagę:

PHP i Zend Framework (możesz wybrać dowolny inny, ale ten by chyba pasował)

Ruby i Ruby on Rails

Do pythona nie wiem co, bo np. Django jest dosyć specyficzne.

 

Zagłosowałem na ASP.net bo uważam, że warto się go nauczyć i może Ci się przydać. Jesteśmy w podobnym wieku i też będę musiał przy pisaniu pracy podjąć decyzję o technologii wykonania. Do tej pory potrzebowałem pracowników z PHP, Pythona i ASP.net. Pierwsze jest u nas popularne, drugie lubię, a trzecie pozwala się nieźle rozwinąć (są świetne zlecenia w ASP.net).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w takim przypadku (C# i ASP.net) nie warto brać pod uwagę:

PHP i Zend Framework (możesz wybrać dowolny inny, ale ten by chyba pasował)

Ruby i Ruby on Rails

Do pythona nie wiem co, bo np. Django jest dosyć specyficzne.

 

Taki właśnie miałem pierwotny pomysł. Odnośnie PHP to raczej myślałem, żeby iść na łatwiznę i użyć Kohany, którą znam i używam :)

 

Do Pythona to raczej Django albo Pylons.

 

Zagłosowałem na ASP.net bo uważam, że warto się go nauczyć i może Ci się przydać. Jesteśmy w podobnym wieku i też będę musiał przy pisaniu pracy podjąć decyzję o technologii wykonania. Do tej pory potrzebowałem pracowników z PHP, Pythona i ASP.net. Pierwsze jest u nas popularne, drugie lubię, a trzecie pozwala się nieźle rozwinąć (są świetne zlecenia w ASP.net).

 

W PHP piszę na codzień, a Pythona lubię - i realizuję w nim własne projekty, kiedy mogę :)

 

Jeśli chodzi o ASP.net to biorę go pod uwagę, ponieważ kiedyś odpadła mi ciekawa współpraca z racji tego, że nie znałem tej technologii :)

 

Ale wracając do mojego problemu, muszę wybrać coś z tej dwójki:

 

Ruby i RoR lub C# i ASP.net.

 

Skłaniam się ku temu drugiemu, ponieważ (wydaje mi się), że jest zupełnie z innej bajki niż pozostałe wymienione przeze mnie języki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×