Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
darko

Problem z wysyłaniem maili, brak miejsca na HDD

Polecane posty

Cze,

mam dość poważny problem, dziś nagle przestało mi działć wysyłanie maili ze strony :| , w maillogu wyskakuje mi coś takiego:

Tak jakby nie było miejsca na HDD? Trochę to dziwne bo 80GB napewno nie zapchałem,

Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co to moze być,

dzięki.

 

Wysłany Wto Gru 06, 2005 10:00 am:

 

Nie mogę mailloga wkleić :| daję go tu http://btgigs.webd.pl/maillog.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie powinienem mieć ustawionych partycji, najgorsze to to ze nie wim gdzie mogę sprawdzić w webminie ilość miejca na dysku ani jaki mam dyski, nie ma tam takiej zakładki.

 

Jak chciałem robić quoty na dysku to też mi wywala bład :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

SYSERR(www): queueup: cannot create queue file qfjB68EWpF000655, euid=80, fd=-1, fp=0x0: No space left on device

a spr ustawiania quoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

No to masz cos z hdd.

Albo brak miejsca, albo cos z partycjami etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaloguj się na serwer (ssh) i wpisz df -h (jako wynik powinieneś uzyskać listę partycji razem z ich rozmiarami, iloscią zajętego i wolnego miejsca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinienem się domyśleć ze o to chodzi, ale dobra zrobiłem to i wyskoczyło cos takiego:

ssh.jpg

 

Jedna wartość jest na minusie czyli przekroczyłem chyba pojemność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to szukaj w /var ciężkich plików (podpowiadam: du -h wyświetli liste z rozmiarami, ale jest ona nie fajna, dlatego ja bym Ci polecał użycie midnight commandera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale mogę usuwać bylejakie duże pliki? nie chcę czegoś posuć ;-)

mam w katalog /var /mail kilka plików z nazwami użytkowników admin, root, mysql, www i root ma 5MB www 19KB a reszta po 0 moze to usunąć??

 

 

 

EDIT

znalazłem ciekawy plik, ma 200MB i jest w /var /log nazywa się httpd-acces.log, wogóle jest tam sporo tego typu plików tylko mniej, mozna je wywalić?

 

EDIT

skasowałem wszystko z var /log w ten sposób powinienem zaoszczędzic ok 250MB a w kliencie SSH wyskakuje że może zaoszczędziłem z 6MB, przeszukałem cały katalog /var ręcznie i nie żadnych dużych plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Czy ja dobrze widze czy na vara jest 248 M ?

ktos cudownie zrobil partycje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogooglaj pod hasłem logrotate. Dodaj logi z varlog do rotatora, względnie prznieś katalog v-a-r na inny dysk, potem dodaj do niego nawet symboliczny link. Co do za małej ilości miejsca pewnie do var.spool.mail lecą wszytkie lub nawet odrzucone emaile. Jeden maly nalot spamu i po dysku. Zobacz d_u -sh var.spool.mail - powinno pokazc ile MB tam siedzi. Ewentualnie przenieś maile do /usr i podlinkuj katalog (m-v varspoolmail usr && l-n -s usrmail varspoolmail). Podobnie można zrobić z logami.

 

// AUU... mod security nie daje mi nic wpisac ;/

Dobra. Po 10 probie udalo mi sie wysłac post..

Kilka instarukcji: /zamien na i pousuwaj kreski z komend m-v, l-n i innych

BTW modsecurity na forum hostingowym woła o pomstę do nieba.. Fobi - oby szybko nowe wht ruszylo bo nie da się wytrzymać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi
BTW modsecurity na forum hostingowym woła o pomstę do nieba.. Fobi - oby szybko nowe wht ruszylo bo nie da się wytrzymać....

Robimy co w naszej mocy. Moze troche zbyt duzo rzeczy chce zalatwic za jednym razem, ale juz za pozno zeby sie wycofywac.

 

Mysle, ze modlitwa codziennie wieczorem pomoze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem sprawę supportowi zobaczymy co zrobią, jak na razie nie mogę się logować do webmina po restarcie maszyny, ale za to w dnsreport widać że wszystko jest ok, strona też działa tylko ten "brzydki" webmin padł. No ale nic poczekam na ich interwencję.

Pozdrawiam.

 

Wysłany Sro Gru 07, 2005 5:54 pm:

 

Nie wiem tragedia z tym supportem, powiedzieli ze oni supportują server a nie kod hehe i że nie naprawią mi webmina, więc jak mam korzystać z tego serwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×