Skocz do zawartości
xorg

Wyszukiwarka nie działa

Polecane posty

Działać to działa tylko nie zawsze wedle oczekiwań. Natomiast nie widzę szans na poprawienie wyszukiwania bo znalezienie specjalisty + poprawienie czegoś czego nie zrobili autorzy skryptu może być niemożliwe.

 

Czy mamy jeszcze jakieś inne przypadki gdzie źle działa wyszukiwarka np. bez polskich znaków ?

To pozostaje tylko reklamacja z żądaniem doprowadzania do stanu zgodnego z umową

(usunięcia wady); ale pewnie i tak nic nie da ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, wyszukiwania z polskimi znakami nie dzialaja prawidlowo.

wiecie co, być może to jest moje subiektywne uczucie, ale wydaje mi się, że wyszukiwarka siada w konkretnych sytuacjach

1. gdy szukana fraza posiada 2 polskie znaki lub więcej, a szczególnie gdy znajdują się one obok siebie

2. gdy polski znak znajduje się na końcu

=> poprawnie wyszukiwane są frazy z jednym polskim znakiem, gdzieś w środku słowa.

 

czasami udaje jej się wtedy trafić (w sytuacji 1,2), ale nawet wtedy większość wyników jest błędna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest teraz używany engine wyszukiwania ?

sphinx widziałem na jednym serwisie i działał cuda - nawet z polskimi znakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klikniesz "Wyświetl Nową zawartość" i po 10 minutach zrobisz to ponownie to dostaniesz 0 wyników. Wbrew pozorom używa tego dużo osób, a np. moderatorzy non stop.

Ja też tylko tego używam ale po prostu nie widzę związku z tą funkcją a sphinxem, no chyba że ta opcja jest też realizowana na sphinxie. Ogólnie nie rozumiem problemu.

 

Mozna crona odpalać częściej ale nie wiem gdzie jest granica.

Pewnie granicą jest długość indeksowania całej bazy.

 

Działać to działa tylko nie zawsze wedle oczekiwań. Natomiast nie widzę szans na poprawienie wyszukiwania bo znalezienie specjalisty + poprawienie czegoś czego nie zrobili autorzy skryptu może być niemożliwe.

 

Czy mamy jeszcze jakieś inne przypadki gdzie źle działa wyszukiwarka np. bez polskich znaków ?

Z polskimi znaczkami to najlepiej sobie poradzić zastępując je literkami bez polskich znaczków korzystając z charset_table, w moim projekcie to się doskonale sprawdza szczególnie, że niestety część danych jest bez pl. I wtedy indeks jest z "książka" jest pamiętany jako "ksiazka" i jeżeli wyszukujemy "książka" to będzie szukane też "ksiazka".

 

Z kropkami są faktycznie jakieś problemy i jak np. wpiszę, że ma wyszukać U.S. to znajduje np. S.U.P.E.R.N.O.V.A ale na wyższych miejscach (lepsze dopasowanie) są wyniki z "U.S."

 

PS. Dla testów zmieniłem sobie konfigurację indexera sphinxa żeby nie wycinał PL znaczków i bez problemu wyszukuje mi "książka" ale "ksiazka" już nie czyli prawidłowo.

Coś macie popsute w konfiguracji sphinxa że źle działa.

 

Jak by co to służę pomocą, podpowiedzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

wiecie co, być może to jest moje subiektywne uczucie, ale wydaje mi się, że wyszukiwarka siada w konkretnych sytuacjach

1. gdy szukana fraza posiada 2 polskie znaki lub więcej, a szczególnie gdy znajdują się one obok siebie

2. gdy polski znak znajduje się na końcu

=> poprawnie wyszukiwane są frazy z jednym polskim znakiem, gdzieś w środku słowa.

 

czasami udaje jej się wtedy trafić (w sytuacji 1,2), ale nawet wtedy większość wyników jest błędna

Może to jakiś sygnał.

 

To jaki jest teraz używany engine wyszukiwania ?

sphinx widziałem na jednym serwisie i działał cuda - nawet z polskimi znakami.

 

Tradycyjny mysql fulltext.

 

Ja też tylko tego używam ale po prostu nie widzę związku z tą funkcją a sphinxem, no chyba że ta opcja jest też realizowana na sphinxie. Ogólnie nie rozumiem problemu.

 

Albo wszystko przy użyciu mysql albo wszystko na sphinx. "Wyświetl nową zawartość" to część wyszukiwania więc przełączając wyszukiwania na sphinxa ta opcja też jest tak realizowana.

 

 

 

Pewnie granicą jest długość indeksowania całej bazy.

 

Tak, Tylko wyznaczyć ją można eksperymentalnie - czas trwania indeksacji i wzrost obciążenia.

 

PS. Dla testów zmieniłem sobie konfigurację indexera sphinxa żeby nie wycinał PL znaczków i bez problemu wyszukuje mi "książka" ale "ksiazka" już nie czyli prawidłowo.

Coś macie popsute w konfiguracji sphinxa że źle działa.

 

Jak by co to służę pomocą, podpowiedzią.

Teraz sphinx nie działa, napiszę później PW jak zrobię publiczną kopię WHT żeby można było testować. My właśnie nie umieliśmy sobie poradzić a) z "wyświetl nową zawartość" ;) kropkami

 

Ticket wysłany do supportu IPB, zobaczymy co wyjdzie.

 

 

Z ciekawostek to akurat wyszukiwarka w IPB działa bardzo fajnie tylko trzeba używać cudzysłowów, minusów, plusów itd. np. "książka" działa ok. "url.pl" też działa. Tylko nikt o tym nie wie, a tym bardziej nie stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brak wyników dla 'iq.pl'.

 

A potem już mi się nie chciało testować, bo "kontrola aktywna, odczekaj 20 sekund"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Szukana fraza iq.pl zwróciła następującą liczbę wyników: 124 Wyniki wyszukiwania 

 

Upewnij się, że szukasz w całym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

wpisałem iq.pl i mam

 

Szukana fraza iq.pl zwróciła następującą liczbę wyników: 124 Wyniki wyszukiwania

 

dla książki mam 49 wyników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ogicom ?

Wpisałem ogicom - 0 wyników

"ogicom" wuchta wyników, ale nic konkretnego.

 

Może ipb ma coś takiego jak tagi, po których łatwiej byłoby oznaczać tematy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmmmmmmmmmm... teraz działa.

Jestem pewien, że wcześniej też miałem "forum" że całe.

 

Może warto zrobić na fest "forum" a nie, że to zmienia ciągle, w zależności tego, gdzie jesteśmy, bo to trochę nieintuicyjne jest...

 

EDIT:

 

Bartosz, może weź ze 2-3 osoby skrzyknij, opłać ich na 1 miesiąc, niech przetrawią bugi... ale nie pod kątem zarabiania kasy, tylko pod kątem "dla ludzi"... żeby jakość szła w parze z komerchą, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

A ogicom ?

Wpisałem ogicom - 0 wyników

"ogicom" wuchta wyników, ale nic konkretnego.

 

Może ipb ma coś takiego jak tagi, po których łatwiej byłoby oznaczać tematy ?

 

Szukana fraza ogicom zwróciła następującą liczbę wyników: 78 Wyniki wyszukiwania

 

Sponsi: może podczas zmiany nie załapało wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisanie ogicom bez cudzysłowów skutkuje znalezieniem tylko tego tematu.

Może trzeba przebudowac sphinxa ( jeśli korzystamy) dla także starszych zasobów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Teraz jest tradycyjny system mysql bez full text. crazyluki upewniam się czy w polu wyboru masz samo "Forum" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie forum jako standardowe, w temacie to ctrl+f mozna sobie dac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×