Skocz do zawartości
berix

[wirtualny] pod wordpress

Polecane posty

Witam jako ze za niecały miesiąc kończy mi się roczna umowa z unistorm szukam nowego serwera wirtualnego po moją stronę. Chciałbym poszukać hostingu jakiegoś "wydajnieszego" ponieważ aktualnie strona potrafi zamulić (nie wiem dokładnie po której stronie jest wina), mniejsza o to.

 

Wymagania

 

- wydajny serwer pod wordpress

- abonament około 100-150 zł/rok

- 15/20 gb transfer

- ok 3gb pojemnośc

- mozliwosc przetestowania serwera

- panel DA lub cPanel

- ręczny lub automatyczny backup

 

zastanawiam się na powrócenie do LightHosting po rocznej przerwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamula = zła konfiguracja Wordpressa w 99% przypadkach.

 

Jaki masz wtyczki? Zainstaluj koniecznie moduł cache, np.:

 

http://wordpress.org/extend/plugins/hyper-cache/

 

posiadam WP Super Cache :rolleyes:

 

 

Jak zamula ci w Unix, to być może przekraczasz ich zasoby lub czas na VPS`a.

 

Zapraszam jednak do testów naszych serwerów: https://www.billing.mzhost.co.uk/cart.php?gid=17

zapomniałem dodać o braku limitu CPU, by nie przejmować się tym ale niestety pańska oferta posiada takowe limity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam WP Super Cache :)

To zmień :rolleyes: Dostawałem swojego czasu sygnały od różnych adminów, że wtyczka ta która z definicji ma obniżać obciążenie na określonych konfiguracjach serwerów potrafi wariować generując właśnie te obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałem dodać o braku limitu CPU, by nie przejmować się tym ale niestety pańska oferta posiada takowe limity

 

Mało która firma da ci konto bez limitów CPU. Unix podchodzi do tego elastycznie, nie mają przydzielonych ścisłych wartości.

 

A z tym zamulaniem: co na to suport unixstorm.org?? Bo może faktycznie wina nie jest do końca po twojej stronie

 

Pogadaj z Adamem (glowanet.pl), może coś ci zaproponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać o braku limitu CPU, by nie przejmować się tym ale niestety pańska oferta posiada takowe limity

Ile jesteś w stanie za to zapłacić?

Bo dosłowny brak limitów CPU to już wymaga zapewnienia nieograniczonej chmury dla takiego delikwenta.

 

W przypadku jakichkolwiek innych usług też masz :limity: - albo ustalane administracyjnie per MHz (vpsy), albo per średnie zużycie CPU (hosting shared), albo też po prostu limit związany z rodzajem zamontowanego w serwerze procesora - i on jest praktycznie w każdej z ww. usług (poza właśnie chmurami) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać o braku limitu CPU, by nie przejmować się tym ale niestety pańska oferta posiada takowe limity

Prawda jest taka, że w każdej firmie posiadasz jakiś limit CPU. Tylko, że podejście jest różne. Niektóre firmy jako tako nie mierzą jakoś specjalnie obciążenia generowanego przez użytkowników, tylko reagują dopiero w momencie jak dojdą do wniosku "o to konto zarzyna nam serwer". Inne wyznają politykę "sztywnych procentów", np. prohost. Klient przekroczył 0,01% no to leci z automatu blokada. Jeszcze inne mają limity CPU teoretycznie, dla swojego bezpieczeństwa, a stosują je dopiero wtedy, gdy ktoś solidnie je przekracza.

Przyznam, że unixstorm ma bardzo liberalne podejście pod tym względem, a mimo to, przynajmniej ja, nie zauważyłem żadnych "przymuleń" itp. Jeżeli szukasz firm z 3 opcji to polecam się zainteresować nq.pl, ionic.pl, dhosting.pl. Przy czym nie wiem czy jesteś w stanie odstąpić od cpanelu bądź DA, poza tym może to trochę przekraczać Twój budżet. Myślę jednak, że z ionic byłbyś zadowolony.

Może warto również zainteresować się firmami takimi jak vipower, glowanet i hitme. Tam akurat używają Litespeed. Co do limitów obciążenia musiałbyś się dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zmień :rolleyes: Dostawałem swojego czasu sygnały od różnych adminów, że wtyczka ta która z definicji ma obniżać obciążenie na określonych konfiguracjach serwerów potrafi wariować generując właśnie te obciążenie.

 

dzięki za info

 

 

Mało która firma da ci konto bez limitów CPU. Unix podchodzi do tego elastycznie, nie mają przydzielonych ścisłych wartości.

 

A z tym zamulaniem: co na to suport unixstorm.org?? Bo może faktycznie wina nie jest do końca po twojej stronie

 

Pogadaj z Adamem (glowanet.pl), może coś ci zaproponuje.

 

nie konsultowałem się z unixstorm w tej sprawie, może czas najwyższy tylko nie wiem jak do sprawy podjeść bo na pewno nie napiszę w stylu "dlaczego mi tak strona ciężko chodzi" bo sądzę że dostane odp w stylu "nie używaj wordpressa i odinstaluj wtyczki

 

A co do GlowaNET to już całkowicie odpada z tą firmą też muszę załatwić pewną sprawę co do szybkości strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w fazie testowania hostingów

- ionic.pl

- hekko.pl

- vipower.pl

 

i zedcydowanie faworytem jest jak narazie vipower.pl!!!

 

może macie jeszcze jakies hostingi z półapem cenowym 100/150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może macie jeszcze jakies hostingi z półapem cenowym 100/150 zł

 

Od siebie mogę polecić LH.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić LH.pl ;)

 

tak spoko hosting miłe wspomnienia mam ale panel nie taki.. teraz potrzebuje bardziej zaawansowanej konfiguracji, taką jaką oferuje np DA.

Jeszcze dopowiem że własnie się konsultowałem z LH w sprawie przeniesienia konfiguracji i chcieli ode mnie dostęp do panelu DA (mam się czego obawiać wysyłając dane?) ale i tak sądzę że np nie realne jest przeniesienie rekordów DNS do ich panelu ponieważ u nich nie ma takiej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jako ze za niecały miesiąc kończy mi się roczna umowa z unistorm szukam nowego serwera wirtualnego po moją stronę. Chciałbym poszukać hostingu jakiegoś "wydajnieszego" ponieważ aktualnie strona potrafi zamulić (nie wiem dokładnie po której stronie jest wina), mniejsza o to.

 

 

Tak, jak dzisiaj pisałem w odpowiedzi na maila - wina serwera jest raczej bardzo mało prawdopodobna bo jest to serwer (atm8), który stoi już prawie pusty i zostało na nim dosłownie ~kilkunastu klientów.

 

 

Wykres obciążenia z ostatniej doby: http://raven.unixstorm.org/pub/atm8-cpu_total.png (to jest CPU użytkowników + procesy systemowe + i/o wait, itd...).

 

Na życzenie możemy przenieść konto na inny serwer, ale biorąc pod uwagę obciążenie aktualnej maszyny, wątpię aby coś to zmieniło w kwestii szybkości działania. Może co najwyżej pomóc jeśli powodem są zbyt wolne zapytania MySQL - na nowszych platformach MySQL jest wydzielone na osobne, wydajniejsze maszyny.

 

W każdym razie sugeruję sprawdzić dokładnie konfigurację tego skryptu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze unixstorm+atm po prestiż, szybkość, niezawodność i za to im chwała ale widocznie z tą moją konfiguracją skryptu wordpressa + kilkanaście pluginów widocznie jest nie dla mnie dlatego zdecydowałem się na testy innych hostingów i np wyłapałem taką prełkę z vipower gdzie load strony jest znacznie szybszy nie wiem czym to jest spowodowane ale ja w to nie będę wnikać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hekko, ty już masz zboczenie administratra linux ;) load strony = czas jej wczytywania

 

@ unixstorm - może właśnie chodzi tutaj o mysql - WP jest na to dość wrażliwy i niestety generuje dużo zapytań (standardowo więcej niż np joomla)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym pokazać że zmiana serwera hostingowego z unixstrom na vipower dało stronie bardzo dużo szczególnie na otwieraniu się strony spadek z ok 9sek na 2,7 s (aktualizacja: 13-01-2011). Przy przenoszeniu nic nie optymalizowałem zmieniłem tylko te podstawowe ustawienia

 

40268027.jpg

 

Czy ktoś wyjaśni mi dlaczego przy porównywalnej jakości obu hostingów może i nawet unixstrom przewyższa to jest taka diametralna różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby oceniać, potrzebna jest statystyka bardziej długofalowa.

Na chwilę obecną masz porównywalny wynik do tego z pierwszej połowy sierpnia i z września.

Poza tym jest jeszcze kwestia, skąd były dokonywane pomiary - czy łącza twojego providera nie wpływają także na wiarygodność owego rtt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zauważyć, iż Pan Michał zaoferował Ci przeniesienie na inny serwer, lecz z niej nie skorzystałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym pokazać że zmiana serwera hostingowego z unixstrom na vipower dało stronie bardzo dużo szczególnie na otwieraniu się strony spadek z ok 9sek na 2,7 s (aktualizacja: 13-01-2011). Przy przenoszeniu nic nie optymalizowałem zmieniłem tylko te podstawowe ustawienia

 

40268027.jpg

 

Czy ktoś wyjaśni mi dlaczego przy porównywalnej jakości obu hostingów może i nawet unixstrom przewyższa to jest taka diametralna różnica

 

 

Sprawdzone przez chwilą:

 

URL:    http://www.kreedz.pl
Load Time:      1.8095 seconds
Page Size:      80.5 kb

 

URL:    http://kreedz.unixstorm.org/
Load Time:    1.7259 seconds
Page Size:    80.28 kb

 

Za pomocą: http://www.websitego.../speed-test.php

 

Jak dla mnie to tutaj 9 sekund nie widać, a nawet nasz serwer wyrzuca stronę troszkę szybciej...

Edytowano przez UnixStorm.org (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone przez chwilą:

 

URL:    http://www.kreedz.pl
Load Time:      1.8095 seconds
Page Size:      80.5 kb

 

URL:    http://kreedz.unixstorm.org/
Load Time:    1.7259 seconds
Page Size:    80.28 kb

 

Za pomocą: http://www.websitego.../speed-test.php

 

Jak dla mnie to tutaj 9 sekund nie widać, a nawet nasz serwer wyrzuca stronę troszkę szybciej...

 

To ja czegoś tu nie rozumie wykres wydajności strony jest z "google webmaster tools" praktycznie cały wykres do końca grudnia jest na unixstorm a od któregoś stycznia jest od vipower.

To dlaczego przez tyle miesięcy strona tak ciężko chodziła, i dopiero po przeniesieniu na nowy hosting który w testach wypadał lepiej, okazuje się że jest nawet minimalnie gorszy.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki sposób Google to liczy, jakie dane pobiera i z jakich lokalizacji. Patrząc na podane czasy wydaje się, jakby ich narzędzia pobierały całą zawartość strony, włącznie z elementami graficznymi i innymi wpisanymi w kodzie strony. Takich elementów na tej stronie głównej jest aż ~110, co na pewno wpływa mocno na spowolnienie. Jest tam pełno plików graficznych, skryptów JS i zewnętrznie ładowanych styli.

 

W każdym razie klikałem po tej stronie z dwóch różnych przeglądarek (Firefox i Opera pod Linuksem) i osobiście nie odczuwam żadnej różnicy pomiędzy jednym, a drugim serwerem. Na obu zasuwa aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×