Skocz do zawartości
Gość Aimer

[IPv6] Jak u Was z wdrażaniem? Jak u innych usługodawców?

Koniczność wdrożenia IPv6 a postawa polskich firm  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoim zdaniem polskie firmy zdają sobie fakt z koniczności wdrożenia IPv6?

    • Tak
      8
    • Nie
      16


Polecane posty

Gość Aimer

Witam,

 

Jak u Was jest w wdrażaniem IPv6? Myślicie, że firmy hostingowe olewają sobie sprawę i na razie nie mają zamiaru wdrażać IPv6?

U siebie w domu mam zestawiony tunel z brokerem (HE), na VPSie mam jeden adres IPv6. Aktualnie czekam na pule adresów.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

To całkiem nieźle.

DA też nie wspiera IPv6?

 

Ja od HitMe.pl czekam na jakąś większą pulę, już 3 tygodnie przydzielają ;)

PS Głowa, ale nie macie swojej www dostępnej pod ipv6 ;)

root@host:~# dig glowanet.pl aaaa

; <<>> DiG 9.7.2-P3 <<>> glowanet.pl aaaa
;; global options: +cmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 50051
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 0

;; QUESTION SECTION:
;glowanet.pl.			IN	AAAA

;; Query time: 40 msec
;; SERVER: 208.67.222.222#53(208.67.222.222)
;; WHEN: Wed Dec 29 21:00:06 2010
;; MSG SIZE  rcvd: 29

root@host:~# 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hekko.pl jest dostępne po IPv6, jesteśmy gotowi do wdrożenia na serwerach produkcyjnych (/48), DA generalnie obsługuje jednak czekają go ostatnie poprawki autorów w tej kwestii.. Na VPSach można otrzymać adresację IPv6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba panikować. v4 będzie działać jeszcze bardzo długo - nie zniknie z dnia na dzień. v4 i v6 będą działać równocześnie. Wystarczy mieć zapas v4 albo dodawać v6 w miarę potrzeb. Panika to będzie jak się ip skończą dostawcom neta np. tpsa - wtedy to będzie rush na wymianę modemów itd. Ale większość ma dobre zapasy wiec samo zakończenie przydzielania nie wpłynie na nich bardzo. Inna sprawa z "nowymi" którzy nie mają v4 i nie będą mogli go dostać. Zmiana nie będzie tak nagła jak się wydaje.

 

p.s. wprowadzenie v6 do paneli to nie jest wielki problem - zmiana templatek i kompilacja softu z obsługą v6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

Ciekawe na co im to, chyba że chcą tak jak Chiny każdemu z komputerów w firmie przypisać publiczny IP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

To niech mają co cieszyć :P

Ja w domu mam 2 IPv4 od ISP, na VPS też 2 i mi to starcza.

Do tego IPv6 i jest ok.

A tak w ogóle to skończmy ten OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak u Was jest w wdrażaniem IPv6? Myślicie, że firmy hostingowe olewają sobie sprawę i na razie nie mają zamiaru wdrażać IPv6?

U siebie w domu mam zestawiony tunel z brokerem (HE), na VPSie mam jeden adres IPv6. Aktualnie czekam na pule adresów.

 

Pozdrawiam.

 

My już od paru miesięcy mamy własną klasę /48 puszczoną na dual-stacku przez ATM i właśnie bardzo możliwe, że niedługo uruchomimy większość usług dodatkowo na IPv6.

 

 

Niewykluczone też, że niedługo będzie można od nas dostać /64 na własne potrzeby, również dla klientów zewnętrznych (w wariantach komercyjnych i niekomercyjnych - kilkanaście podsieci od nas już jest rozdanych :-) )...

 

Ogólnie jeszcze długo nie będzie pewnie potrzeby przesiadania się na v6, ale w niektórych przypadkach już teraz coś takiego się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

My już od paru miesięcy mamy własną klasę /48 puszczoną na dual-stacku przez ATM i właśnie bardzo możliwe, że niedługo uruchomimy większość usług dodatkowo na IPv6.

 

 

Niewykluczone też, że niedługo będzie można od nas dostać /64 na własne potrzeby, również dla klientów zewnętrznych (w wariantach komercyjnych i niekomercyjnych - kilkanaście podsieci od nas już jest rozdanych :-) )...

 

Ogólnie jeszcze długo nie będzie pewnie potrzeby przesiadania się na v6, ale w niektórych przypadkach już teraz coś takiego się przydaje.

 

 

 

I coś ruszyło w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas dla nowych klientów jest już IPv6 starzy będą od połowy miesiąca wdrażani, mamy sesje IPv6 z ATM, TPSA, prze Xy polskie tam gdzie to możliwe i na zagranicę, więc pełne pokrycie zapewnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

O, jak miło.

 

/48 jako prezent walentynkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak umotywujesz po co ci aż /48 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

1. Przypada 6,7×1017 adresów/mm² , miałeś tą (nie?)przyjemnośc widzieć ile mm² powierzchni ziemi dzierżawię.

2. Kamazz ma /48 to i ja chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale rozdają ich tylko drobną część reszta jest chomikowana na wypadek gdyby szczodra polityka rozdawania nie była dobrym pomysłem, ludzie i tak znajdą sposoby na marnowanie adresów, a jak się osiedlimy na innych planetach to będzie potrzeba ich dużo więcej :)

 

może kamazz chce mieć więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I coś ruszyło w tej sprawie?

 

Jeszcze pracujemy nad tym. Trochę się wszystko przesunęło w terminie ze względu na inne prace od początku roku, ale sprawa publicznego IPv6 "jest w toku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×