Skocz do zawartości
Pliki

vps i 80 numerów ip

Polecane posty

Witam dostanę gdzieś w normalnej cenie vps "seo" .

Zależy mi aby pojemność była w okolicach 20 gb oraz aby transfer miesięczny był w granicach 50 gb -100 gb oraz abym miał do dyspozycji 80-100 numerów ip.

 

Znalazłem kilka hosting seo , ale trochę mają słabe parametry jeśli chodzi o transfer i pojemność ;/ A jako iż planuję postawić około 60 seo katalogów oraz 20 perceli , te parę giga pojemności i transferu może niestety nie wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena jest dla Ciebie normalna?

 

90-100 zł miesięcznie. Zaznaczam , że znaczna część portali to seokatalogi oraz wordpress, wiec boję się że zwykłe konta seo mogę nie wytrzymać początkowo 40 seokatalogów i 25 wordpressów a docelowo około 60 seokatalogów i 40 wordpress.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwazajac na to, ze cena dodatkowych IP przy usludze VPS wynosi od 2 do 5 zl to nawet na IP nie uzbierasz z takim miesiecznym budzetem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak mogę sobie poradzić z obciążeniem serwera ? kupić kilka serwerów u kilku usługodawców czy jak ? No bo 500 zł /mc to sorry ale nie będę płacił , przynajmniej nie na początku kiedy zaplecze będzie g#$%o warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak mogę sobie poradzić z obciążeniem serwera ? kupić kilka serwerów u kilku usługodawców czy jak ? No bo 500 zł /mc to sorry ale nie będę płacił , przynajmniej nie na początku kiedy zaplecze będzie g#$%o warte.

 

No i ponownie wracamy do tematu który była na forum kilka dni temu (akurat nie Twój, kogoś innego).

Prowadzenie dużych serwisów, dodatkowe opcje do serwera, administracja wszystko kosztuje.

Chcesz mieć serwer pod SEO ok, ale zrozum że nikt nie da Ci 80 adresów IP za friko.

 

Niestety takie są prawa rynku, albo kupisz albo nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakie widełki cenowe będą przy takiej specyfikacji jak podałem wyżej ? Chodzi mi o VPS lub serwer wirtualny , który wytrzyma obciążenie w takiej liczbie katalogów i wp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spokojnie możesz założyć konto na www.hoseo.pl w razie jakichkolwiek późniejszych problemów bez problemu otrzymasz profesjonalną pomoc aby rozwiązać ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na ofertę hoseo.pl , ale początkowo kupię 15 wirtualnych serwerów po 20 zł / rok , bo bardziej mi się to kalkuluje. Dzięki wszystkim za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz dużo adresów IP to tylko oferta SEO Premium od group5.pl - 42 adresy IP każdy z innej klasy C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas klasa C za ~ 500 zl / rok do kazdego pakietu

Przez takie idiotyczne zachowania rynkowe normalni usługodawcy muszą się z dnia na dzień coraz bardziej gimnastykować przed RIPE.

Serdecznie gratuluję pomysłu. Dołóż do tego frytki i dużą colę. ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez takie idiotyczne zachowania rynkowe normalni usługodawcy muszą się z dnia na dzień coraz bardziej gimnastykować przed RIPE.

Serdecznie gratuluję pomysłu. Dołóż do tego frytki i dużą colę. ;)))

 

Czyli hosting theONE uważasz za nienormalny? Ciekawe na jakiej podstawie. Może dla Ciebie to źle, że ceny idą w dół ale dla klienta to świetnie i nie widzę w tym nic złego żeby usługodawcy się "gimnastykowali". A jeżeli ktoś nie potrafi załatwić adresów IP to nie powinien się zabierać za świadczenie usług hostingowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli hosting theONE uważasz za nienormalny? Ciekawe na jakiej podstawie. Może dla Ciebie to źle, że ceny idą w dół ale dla klienta to świetnie i nie widzę w tym nic złego żeby usługodawcy się "gimnastykowali". A jeżeli ktoś nie potrafi załatwić adresów IP to nie powinien się zabierać za świadczenie usług hostingowych.

Czytaj ze zrozumieniem. W tym wypadku określenie normalne firmy odnosi się do polityki przydzielania adresacji per klient,

która w przypadku theONE jest ewidentnie zbyt luźna i powszechnie szkodliwa. Jest też sprzeczna z regulaminem RIPE.

 

Odnośnie pozostałych uszczypliwości, to nie będę wchodził z Tobą w polemikę, bo nie widzę sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie są przecież ceny rynkowe za PI chyba że mnie coś ominęło 0.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli hosting theONE uważasz za nienormalny?

Jeżeli przydziela /24 do pozycjonowania za taką cenę to tak

Ciekawe na jakiej podstawie.

Na takiej:

Projected IANA Unallocated Address Pool Exhaustion: 14-Feb-2011

 

Projected RIR Unallocated Address Pool Exhaustion: 06-Nov-2011

Ciekawe czy za rok będą zabierali swoim klientom takie adresacje bo nie będą mieli co przydzielić nowym klientom ;)

Może dla Ciebie to źle, że ceny idą w dół ale dla klienta to świetnie

Adresy IP są prawie darmowe dla operatora. Prawie ponieważ dochodzi opłata dla lokalnego RIRa (w zależności od ilości zasobów) ale to nie są jakieś duże wartości dla normalnego operatora.

Aby nie marnować adresów (normalni) operatorzy stosują jedną z tych dwóch technik:

a. jedni ustalają wysoką cenę za każdy adres IP (3-5 zł/mc)

b. inni dają za darmo ale każą samemu napisać wniosek do RIPE'u z uzasadnieniem potrzeby takiej ilości (gratuluję pomysłu pisania do RIPE'u z prośbą o dużą adresację pod pozycjonowanie:))

i nie widzę w tym nic złego żeby usługodawcy się "gimnastykowali". A jeżeli ktoś nie potrafi załatwić adresów IP to nie powinien się zabierać za świadczenie usług hostingowych.

"załatwić" czyli nakłamać na wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy mnie źle rozumiecie

 

Nie interesuje nas co klient robi na swoim serwerze pod warunkiem że nie łamie umów zawartych z nami oraz prawa telekomunikacyjnego i innych. Zarządzanie klientami w skali mikro nie jest naszym powołaniem. Jeżeli RIPE na kolejnym zjeździe podniesie opłaty (a już są spore) to przedłużenie będzie kosztować odpowiednio więcej. Z mojej perspektywy dużo większe koszta generuje przyznawanie po jednym adresie z różnych klas adresowych klientom niż sprzedaż przestrzeni PI za którą ktoś bierze pełna odpowiedzialność w myśl umowy z RIPE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Przez takie idiotyczne zachowania rynkowe normalni usługodawcy muszą się z dnia na dzień coraz bardziej gimnastykować przed RIPE.

Serdecznie gratuluję pomysłu. Dołóż do tego frytki i dużą colę. ;)))

Ja dostałem do serwera 4 cole i eklerka, nastepnym razem trzeba pizze wyciagnac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje nas co klient robi na swoim serwerze pod warunkiem że nie łamie umów zawartych z nami oraz prawa telekomunikacyjnego i innych. Zarządzanie klientami w skali mikro nie jest naszym powołaniem. Jeżeli RIPE na kolejnym zjeździe podniesie opłaty (a już są spore) to przedłużenie będzie kosztować odpowiednio więcej. Z mojej perspektywy dużo większe koszta generuje przyznawanie po jednym adresie z różnych klas adresowych klientom niż sprzedaż przestrzeni PI za którą ktoś bierze pełna odpowiedzialność w myśl umowy z RIPE...

Jest wiele firm, które mogłyby oferować IP po 16 groszy netto miesięcznie sztuka tak jak Ty to robisz,

albo nawet dawać za darmo, jednakże nie nie robią tego, bo grozi to adresacyjnym armagedonem,

stąd te opłaty 3-5 zł netto o których pisał Ertcap. Szczerze mówiąc dziwię się, że tego nie rozumiesz.

Padł tutaj przykład pozycjonowania, ale to tak naprawdę nie ma znaczenia, chociaż należy podkreślić,

że wypowiadając się w tym temacie z premedytacją chciałeś pozycjonerowi sprzedać 256 IP do VPSa za grosze.

( i jeszcze wspomniałeś o PI ) Jest to nieodpowiedzialne i tyle. To nic osobistego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

theONE - jak uzasadniasz organizacji RIPE, że twój klient potrzebuje klasy /24 i to jeszcze PI do jednego serwera dodatkowo jeszcze rozgłaszanego pewnie przez twój AS, a jeśli nawet i AS klienta, to z tobą jako jedynym peerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie są prawa rynku, albo kupisz albo nie dostaniesz.

Dlatego z wytęsknieniem czekam na IPv6 które zgodnie z zapisem mają być w pełni darmowe..

 

Koniec z pobieraniem wyimaginowanych opłat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z wytęsknieniem czekam na IPv6 które zgodnie z zapisem mają być w pełni darmowe..

 

Koniec z pobieraniem wyimaginowanych opłat..

 

W takiej sytuacji masowa sprzedaż ipków v4 jest dobra, bo zmusi wreszcie do przejścia na IPv6 ;) Tak jak wspomniano, prawa rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji masowa sprzedaż ipków v4 jest dobra, bo zmusi wreszcie do przejścia na IPv6 ;) Tak jak wspomniano, prawa rynku.

Niestety jesteś w ogromnym błędzie. Dla wielu projektów przejście z IPv4 na IPv6 będzie oznaczało ogromny problem.

Inna sprawa, żę internet ma postać heterogeniczną, a w związku z tym zmiany nie będą się odbywały współbieżnie,

a to zazwyczaj powoduje problemy.

Na szczęście jak już cały świat IT będzie działał w IPv6, to wtedy theOne będzie mógł faktycznie dawać każdemu odpowiednik choćby

i nawet dzisiejszego /18 do najtańszego VPSa. ( i obiecuję przestać się go czepiać ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×