Skocz do zawartości
wood

Kabel telefoniczny

Polecane posty

Witajcie!

 

Dzisiaj technicy z TP podłączyli mi linię telefoniczną. Problem w tym, że pociągnęli do domu kabel z słupa i go zostawili :). Powiedzieli, że reszta jest już w naszej gestii i że to już wszystko, zabrali się i pojechali. I teraz tak. Kabel jest wzięty żywcem z słupa, ma 3 pary, czyli 6 kabli. Dwie pary są zaklejone i są do użytku kogoś innego, kogo kiedyś tam podłączą. Ja natomiast mam jedną parę, czyli dwa kabelki, jeden w czerwonej izolacji, drugi w białej. Pytanie co ja mam teraz z tym zrobić :). Jeden mam od internetu drugi od telefonu? Bez różnicy który do czego? Bo chodzi o to, że nie są one zarobione i nawet nie wiem pod jaką wtyczkę powinny być zarobione RJ-11? Powino się z tych dwóch kabli zarobić jedną wtyczkę RJ-11, a potem jak ją rozdzielić, tak żebym miał do modemu i telefonu? Liczę na waszą pomoc, bo ja się na tym kompletnie nie znam :).

 

 

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz je tak na żywca podpiąć sobie do gniazdka :)

Możesz też na żywca zarobić sobie RJ11 - aby te dwie żyły, które masz były na środkowych pinach.

Tzw. biegunowość nie powinna mieć dla ciebie żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to dwa kable sygnałowe + i -

wsadź w gniazdko i odprowadź na Telefon kabel i na neta a przed tel daj filtr specjalny i tyle...

jakie gniazdko, nic takiego nie mam, proszę prościej :)

 

Czyli robię tak, kupuję sobie wtyk RJ-11 i 400px-RJ-11.svg.png

w 2 oraz 3 wpinam w dowolnej kolejności te dwa kable co mam do dyspozycji? A jak potem rozdzielam je na telefon i modem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

 

Czyli mogę sobie podłączyć do czegoś takiego

http://www.gniazdko....0bc401ae82d5875

przy czym kabelki wpinam w dowolnej kolejności do środkowych "dziurek". Następnie rozdzielam sobie czymś takim http://www.damex.com...iczne-natynkowe i tyle? Powiedźcie mi tylko co to jest ten filtr? Bo podobno telefon podłącza się przez jakiś filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz gniazdko :

 

http://www.gniazdko.com.pl/gniazdko-telefoniczne-seria-opal-gniazdo-telefoniczne-pojedyncze-p-155.html?osCsid=d5645143a4613ad090bc401ae82d5875

 

Podpinasz, kupujesz rozdzielacz :

 

http://allegro.pl/wysokiej-jakosci-spliter-mikrofiltr-adsl-i1365738897.html

 

 

I juz filtra nie musisz kupywać, wbudowany w ten rozdzielacz .

 

Pod LINE podpinasz kabelek od tego gniazdka co w pierwszym linku, pod Phone telefon a pod modem modem od internetu.

 

 

Tak poza tym, TP ci podpinało telefon? Jeśli tak, to oni powinni ci się wwiercić do domu i w wybranym miejscu założyć gniazdko. U mnie TP 2 tygodnie temu zakładało telefon, i tak właśnie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, dostaniecie po plusie w ramach podziękowania, ale dzisiaj już rozdałem dwa. TP mi podpinało to, przy czym podciągnęli jedynie kabel z słupa we wskazane miejsce i poinformowali, że biało czerwona para jest dla mnie, no i właściwie tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta.. u nich to chyba normalne. Znajomemu zakładali fiber Metro, założyli swoją magiczną skrzyneczke, dali mu patch cord i wyszli. Jednak po telefonie z pytaniem "gdzie mam sobie ten kabelek wsadzić?" przywieźli konwerter :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwnych techników ma TePSa u Ciebie. Do mnie jak ciągnęli nowe kable to od razu pytali, gdzie gniazdka zamontować. Widać u Ciebie chłopaki mieli zaraz fajrant...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajomemu zakładali fiber Metro, założyli swoją magiczną skrzyneczke, dali mu patch cord i wyszli. Jednak po telefonie z pytaniem "gdzie mam sobie ten kabelek wsadzić?" przywieźli konwerter biggrin.gif

Skoro zakładali Metro, to powinni zakończyć całość ethernetem i dalej ich nie powinno nic obchodzić, jeśli zaś zakończyli światłem i sobie poszli, no to coś nie halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyglądasz na geeka i sobie pomyśleli że dalej sobie już sam poradzisz ;)

Nie no teraz już wiem co i jak, ale nigdy nie miałem do czynienia z sieciami telefonicznymi, poprzednio miałem radiówkę więc to inna bajka. Mam jeszcze tylko takie pytanie, jak powinienem mieć zarobione wszystkie kable? Z przeplotem czy bez? Czy to może w ogólnie nie ma znaczenia tak jak było to wcześnie. Wydaje mi się, że bez różnicy ale wolę zapytać. Mam taki kabel zwykły od urządzenia wielofunkcyjnego to mam z przeplotem.

 

kable.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie może i Eltel, u mnie na ten przykład Sprint. Ale z przyzwyczajenia i tak wszyscy wołają na nich "technicy od TePSy" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie może i Eltel, u mnie na ten przykład Sprint. Ale z przyzwyczajenia i tak wszyscy wołają na nich "technicy od TePSy" ;)

bo po co sobie życie utrudniać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nazwa "Sprint" większości ludzi nic nie mówi. Do tego zajmują się właśnie głównie obsługą łączy TPSA, więc to z tą jakby nie było znacznie większą i bardziej rozpoznawalną firmą są kojarzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×