Skocz do zawartości
artokon

Jaki VPS polecacie (bezawaryjnosc, support) ?

Polecane posty

Gość Picek

Ma ktos jeszcze jakies opinie? Ktora z tych 4 firm jest najwieksza?

 

provps.pl - IQ sp. z o.o.- a więc łatwo sprawdzisz wielkość

 

Reszta to działalności godpodarcze, a więc tylko US wie o wielkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reszta to działalności godpodarcze, a więc tylko US wie o wielkości

 

Forma rejestracyjna firmy akurat nie ma tu nic do wielkości, są przykłady na forum WHT gdzie firma sp. z oo ma 2 lub 3 osoby i jest zarejestrowana w bloku. IQ jednak z pewnością jest dużą firmą i zatrudnia bardzo dużo osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Forma rejestracyjna firmy akurat nie ma tu nic do wielkości, są przykłady na forum WHT gdzie firma sp. z oo ma 2 lub 3 osoby i jest zarejestrowana w bloku. IQ jednak z pewnością jest dużą firmą i zatrudnia bardzo dużo osób.

 

Chodzi o to, że dane spółki są jawne, a nie o wielkość

 

Sam masz firmę w domu więc co złego jest mieć spółkę w bloku? ;P

 

Skąd wiesz, że IQ zatrudnia bardzo dużo ludzi? Przestudiowałeś bilans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukalem forum, ale brakuje mi odpowiedniego watku. Czy ktos moze mi polecic VPS z ktorego sam faktycznie korzysta od dluzszego czasu i ma dobre zdanie o jego stabilnosci i rzetelnosci supportu?

Myślę, że powinieneś zacząć od tego działu: http://www.webhostingtalk.pl/forum/66-prosby/ , opisać tam DOKŁADNIE swoje wymagania, również te dotyczące supportu (głównie jego zakresu). Potem dopiero rozejrzeć się za opiniami o firmach, które przedstawiły Ci ofertę.

 

Ja osobiście korzystam z usług ionic.pl i jestem bardzo zadowolony, ale nie są to usługi managed (dedyk i 3 vpsy).

 

Ostatnia przerwa w dostępie do dedyka z "winy" ionic miała miejsce 85 dni temu i trwała kilka minut. Wiązała się z wymianą listwy zasilającej o czym zostałem poinformowany miesiąc wcześniej i system został zamknięty "na miękko".

 

Co do VPS'ów to mi po prostu działają. Dwa są zlokalizowane w PL (XEN HVM) a trzeci w DE (OpenVZ). Nie zauważyłem żeby działo się coś złego. Do tego działają dość szybko czym byłem mile zaskoczony.

 

Co by nie mówić o Panie Pawle (poziom czy styl jego wypowiedzi) to zawsze przedstawia stan faktyczny bez ściemniania i marnowania mojego czasu. W sprawach pilnych odpisuje zawsze natychmiast, jak również interesuje się tym czy moja usługa działa (dla mnie kontakt ze strony Pana Pawła w niedziele po 23, że mój serwer nie odpowiada to mistrzostwo w podejściu do Klienta). Na pewno jest kompetentny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to, że dane spółki są jawne, a nie o wielkość

 

Sam masz firmę w domu więc co złego jest mieć spółkę w bloku? ;P

 

Skąd wiesz, że IQ zatrudnia bardzo dużo ludzi? Przestudiowałeś bilans?

 

Dane zwykłej firmy też są jawne, nie widzę powiązania. Forma rejestracji nie ma żadnego znaczenia przy prowadzeniu firmy, obie formy przynoszą dochody, różnią się jednak kosztami. I nie chodzi o to, że dane spółki są jawne, tylko rozdzielenie kapitału firmy od właściciela, sp. zoo odpowiada tylko do wielkości swojego kapitału, przy czym zwykła działalność całym majątkiem właściciela.

 

Nie powiedziałem, że to coś złego. Przeinaczasz.

 

Szklana kula mi powiedziała ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Dane zwykłej firmy też są jawne, nie widzę powiązania. Forma rejestracji nie ma żadnego znaczenia przy prowadzeniu firmy,

 

Tak nie ma znaczenia, ludzie sobie wymyślili spółki bo nie mieli co z pieniędzmi zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane zwykłej firmy też są jawne, nie widzę powiązania. Forma rejestracji nie ma żadnego znaczenia przy prowadzeniu firmy, obie formy przynoszą dochody, różnią się jednak kosztami. I nie chodzi o to, że dane spółki są jawne, tylko rozdzielenie kapitału firmy od właściciela, sp. zoo odpowiada tylko do wielkości swojego kapitału, przy czym zwykła działalność całym majątkiem właściciela.

 

Nie powiedziałem, że to coś złego. Przeinaczasz.

 

Szklana kula mi powiedziała ... ;)

 

Tak nie ma znaczenia, ludzie sobie wymyślili spółki bo nie mieli co z pieniędzmi zrobić ;)

 

Sorry, że się wtrącam do tej pogawędki, ale z łaski swojej - czytajcie swoje posty uważnie. MZone napisał, że chodzi o rozdzielenie kapitału i to właśnie ma znaczenie, do tego to służy (oraz do tego, że do spółki potrzebne są 2 osoby). Ilość pracowników również nie jest od tego zależna, poza tym nie każda osoba działająca w danej firmie (np. admin) musi mieć umowę o pracę, weź to również pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

drobna ale istotna uwaga zoo odpowiada do dwukrotnosci kapitalu chyba ze wlasciciele uchwala inaczej przy zaciaganiu zobowiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konczac moje poszukiwania - ostatecznie wybralem provps.pl - IQ sp. z o.o. Glownie ze wzgledu na wielkosc, wiec wieksze zaufanie. Niedlugo cos pewnie napisze o nich w opiniach.

 

Dlugo sie jednak wahalem na oferta Hitme.pl - swietny kontakt.

 

Dzieki wszystkim za porady, zarowno tu jak i jako PW. Co ciekawe dostalem rowniez oferte sponsoringu takiego konta (!) wiec tu rowniez dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki maly update, moze komus kiedys bedzie to pomocne.

 

Provps.pl okazal sie totalna porazka. Support w miare ok (choc na pewno nie jest to 24/7, nie ma telefonu, nie ma live chata, a na maile odpowiadaja roznie (czasami o 2 w nocy, czasami po kilku h), ale ten serwer to jakas porazka....

 

Przerzucilem forum jednego z naszych klientow - 2000 uniq/dzien, maks 50 userow jednoczesnie, oparte o phpbb by przemo Wiem ze skrypt badziewny, ale vps - managed1 (teraz nawet managed 2) wiec mocy od cholery - http://provps.pl/managed_vps.vps

 

Od tygodnia forum jest po 3h dziennie offline - a to za duzy load i laduje strone po 3 min, a to brakuje pamieci i wogole sie zawiesza.

 

Czy cos takiego wogole jest mozliwe? Przed migracja dzialalo stabilnie na VPS z 378 ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

provps.pl - IQ sp. z o.o.- a więc łatwo sprawdzisz wielkość

Reszta to działalności godpodarcze, a więc tylko US wie o wielkości

E? IQ nie opublikowało za ostatnie okresy rozliczeniowe żadnego sprawozdania finansowego w dzienniku...

o czym Ty piszesz?

 

Tak nie ma znaczenia, ludzie sobie wymyślili spółki bo nie mieli co z pieniędzmi zrobić ;)

Proszę nie poświadczać nieprawdy. To ma znaczenie tylko w określonych wypadkach.

Sam ( jak zobowiążesz się notarialnie pod zastaw ) pokryć koszty, mogę w krótkim czasie zawiązać dowolną spółkę z o.o. i akcyjną.

Ba, znam wiele DG znacznie większych ( powyżej 100 osób zatrudnionych ) aniżeli to polecasz na forum.

Suffix firmy nie ma ABSOLUTNIE żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak nie ma znaczenia, ludzie sobie wymyślili spółki bo nie mieli co z pieniędzmi zrobić ;)

Lekka bzdura 90% spółek jest zakładana nie po to do czego z definicji stworzono spółki a by kombinować i obejść pewne sprawy podatkowo / prawne.

 

Spółka z kapitałem 5k zł i z jednoosobowym zarządem to już na pewno jest otwarta dlatego, że ta jedna osoba ma milionowy interes ... :)

Mogę mieć w ciągu najbliższego tygodnia kilka spółek otwartych (jak każdy z tego forum z resztą) - tylko po co ?

 

Czy cos takiego wogole jest mozliwe? Przed migracja dzialalo stabilnie na VPS z 378 ramu.

 

 

Są 2 opcje, albo konfig usług na vps albo matka jest lekko mówiąc "zajechana".

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekka bzdura 90% spółek jest zakładana nie po to do czego z definicji stworzono spółki a by kombinować i obejść pewne sprawy podatkowo / prawne.

 

Zdarzają się patologie, ale bez przesady.

A co do spraw prawno-podatkowych to przy niewielkich obrotach spółki kapitałowe to nieporównywalnie większy problem podatkowo-prawny niż działalność indywidualna.

 

Spółka z kapitałem 5k zł i z jednoosobowym zarządem to już na pewno jest otwarta dlatego, że ta jedna osoba ma milionowy interes ... ;)

 

Podstawowa sprawa. Jeśli ktoś zakłada potrzebę dokapitalizowania działalności w przyszłości to może chcieć od razu założyć spółkę z o.o., bo do takiej spółki zawsze może wejść inwestor. Indywidualna działalność gospodarcza nie ma takich możliwości.

 

Powodów dla których można chcieć mieć sp. z o.o. jest więcej (nawet jeśli jest to spółka jednoosobowa - rzadki jednak przypadek). Rzadko są to powody podatkowo-prawne, bo spółka to naprawdę dużo problemów.

 

Trzeba też pamiętać, że mimo iż w sp. z o.o. udziałowcy są finansowo chronieni do wartości udziałów to już zarząd odpowiada za sprawy spółki całym swoim majątkiem i tylko w pewnych sytuacjach może uwolnić się od odpowiedzialności (m.in. ogłoszenie upadłości w momencie ściśle określonym stanem finansów). A za kombinowanie przy finansach spółki są paragrafy.

 

I jeszcze poruszona kwestia jednoosobowej spółki z o.o. To już w ogóle jedna z najbardziej biurokratycznych form prawnych, bo przy tej formie prawnej przy wielu typowych działaniach bieżących trzeba angażować notariusza.

 

Spółki z o.o to ani żaden raj ani zła czy kombinatorska forma działalności. Mają swoje plusy, mają minusy.

Z drugiej strony, działalność gospodarcza też jest dobrą formą prowadzenia działalności w pewnych okolicznościach.

 

Absolutnie nie oceniałbym firmy po tym jaką ma formę działalności, w każdym przypadku może to być mylące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

demo openvz?

toż to metoda wirtualizacji, hypervisor.

 

raczej pytasz o jakieś demo panelu do zarządzania openvz, tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale możesz zainstalować darmowy panel (np. Webmin lub omega ispcp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×