Skocz do zawartości
d.v

Problemy z konfiguracją domeny .pl w DiH

Polecane posty

Kumpel trzyma u mnie na serwerku domenę (.pl), gdzie ma pokonfigurowane przy okazji MXy dla poczty w Google. Ze względu na wygaśnięcie domeny, pod którą były skonfigurowane NSy, zmieniły się ich hosty (nie zmieniły się adresy IP). Z inną domeną (również .pl) innego użytkownika w DiH nie było problemu - kilka tygodni temu sam zmieniałem tam NSy i wszystko zadziałało od ręki. Tutaj natomiast kupa - wywala błąd, że NSy nie są prawidłowe. Jak, K^*%A nie są, jak wiele innych domen pod nimi działa (nie jest to kilka, a raczej kilkaset domen z całego świata)?

 

Czy ktoś jeszcze ma/miał takie przeboje w DiH? Napisałem do ich supportu, będę Was informował, co z tym zrobią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej!

jedno szybkie pytanie: czy NSy dla domeny z którą był problem skierowane były na domenę która nie działała ?

 

jeśli chodzi o nask to co jakiś czas sprawdzają czy NSy dla domen są poprawne - jeśli nie - usuwają je i pozostawiaja puste pole ( jak sprawdzisz do pokaże że jest przypisany jeden serwer dns -belba.nask.net.pl czy jakoś tak).

Napisz do nich żeby Ci to ręcznie ustawili, bo zapewne w panelu mają błąd i będą musieli ręcznie wyedytować Twoją domenę by ustawić na niej DNSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj łaskawie tę domenę, no i te nsy, na które chcesz ją wydelegować.

Może po prostu są one źle skonfigurowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena: mercenary.pl

NSy: ns51.prowebdns.com, ns52.prowebdns.com

 

Inna domena z DiH, z którą takich problemów nie było, przyjęło te same NSy bez zgrzytu i działa wszystko prawidłowo: meinert.pl.

 

 

Domena jest zaparkowana na tym samym serwerze już ze dwa lata. Jak wspomniałem, zmianie uległy wyłącznie nazwy hostów NSów, nawet ich adresy IP zostały te same, to są praktycznie te same serwery nazw. Jesli byłyby nieprawidłowo skonfigurowane, to druga domena też by nie zadziałała, nieprawdaż (nie wspominając o setkach innych domen od innych rejestratorów)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w panelu DiH widnieją stare NSy (ns1.fscked.pl, ns2.fscked.pl) i nadal nie dają się zmienić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótki update: kumpel, jako właściciel domeny, skontaktował się z DiH i zmienili NSy. Tak więc dało się. Szkoda, że trwało to tak długo i z przebojami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×