Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ritchey

Specyficzny VPS za rozsądną cenę

Polecane posty

Witam,

 

Ponieważ nie mam w temacie zbyt dużego doświadczenia, bardzo proszę Was - drodzy forumowicze, o udzielenie mi rad lub propozycji dotyczątych wyboru usługodawcy hostingowego.

 

Potrzebuję serwera VPS, najlepiej krajowy (Polski), spełniającego poniższe kryteria:

  • serwis będzie działać oczywiście w PHP, ale będzie także korzystać z aplikacji JAVA (w przyszłości być może serwis też przejdzie na JAVĘ)
  • dostep SSH/root
  • mozliwość instalacji własnych aplikacji (głównie chodzi mi o JAVA JDK wraz z pewnymi niestandardowymi bibliotekami)
  • obsługa baz danych MySQL, PgSQL (najlepiej nielimitowane, ale jeżeli będzie limit >= 20 to w zupełności wystarczy)
  • CPU/RAM - z początku będą bardzo niewielkie (RAM >= 256 MB), potem może zajść potrzeba zwiększenia
  • przestrzeń dyskowa na początek wystarczy w zupełności 10 GB, potem może zajść potrzeba zwiększenia
  • WAŻNE: możliwość zwiększenia parametrów (CPU/RAM/przestrzeń dyskowa) bez potrzeby jakichkolwiek migracji/zatrzymywania serwera na dłuższy czas/etc... (czyli proszę usługodawcę o zwiększenie parametrów, płacę większą stawkę i za dzień lub kilka dni mam wyższą specyfikację)
  • łącze/przepustowość: 100 Mbps
  • transfer początkowo wystarczy 50 GB/m-c, potem może zajść potrzeba zwiększenia limitu nawet do 500-1000 GB/m-c (serwis będzie służył udostępnianiu zdjęć)
  • codzienny automatyczny backup
  • panel zarządzania DirectAdmin/cPanel/etc...
  • przydałby się dobry i profesjonalny support o krótkim czasie reakcji (wzorem może tu być prohost.pl - czas reakcji < 5 min, nawet o 3:00 nad ranem w dni świąteczne:-), natomiast antywzorem niech będzie home.pl (miałem bardzo przykre doświadczenia z nimi :-(
  • wiarygodna firma z kilkuletnim doświadczeniem - czyli taka, która nie zniknie za pół roku z rynku
  • stabilna praca serwera, dostępność najlepiej >= 99.9 %
  • cena brutto: najlepiej 30-50 PLN/mc (im mniej tym lepiej:) - cena dotyczy parametrów minimalnych podanych powyżej
  • okres testowy (min. 3 dni) będzie dużym plusem ;)
  • indywidualne podejście do klienta, możliwość negocjacji parametrów/cen - mile widziane
  • pozytywna opinia użytkowników (np. sami jesteście klientem firmy ABC i macie o niej same pozytywne opinie)

 

Z góry dziękuję Wam za wszelkie sugestie i opinie.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cena brutto: najlepiej 30-50 PLN/mc (im mniej tym lepiej:) - cena dotyczy parametrów minimalnych podanych powyżej
Przykro mi ale managed z panelem, w Polsce, ze 100mbps i szybkim supporcie w takiej cenie nie otrzymasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego co podałeś conajmniej 70 złotych miesięcznie na utrzymanie serwera VPS typu managed.

Za 30 złotych dostaniesz VPS ale niezarządzany i wszystko będziesz musiał poinstalować sobie samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale managed z panelem, w Polsce, ze 100mbps i szybkim supporcie w takiej cenie nie otrzymasz.

 

XORG: bardzo dziekuję Ci za odpowiedź.

Rzeczywiście 100 Mbps to dużo i na początek tyle nie będę potrzebował - myślę że bez problemu wystarczy 10 Mbps (z możliwością późniejszego zwiększenia).

Support nie musi być aż taki superszybki (jeżeli w ciągu godziny odpowiedzą będzie OK).

Czy możesz polecić coś rozsądnego w tych granicach ?

W ostateczności mogą być jakieś propozycję z zagranicy (najlepiej sprawdzone przez Ciebie).

 

Chyba trochę przesadziłem w kwestii "wymagania do ceny". Więc proszę Was o podanie najsensowniejszych propozycji - sprawdzonych przez Was. W ostateczności mogę się obejść bez zarządzania panelem (ostatnie kilka lat pracowałem na serwerach przez SSH - choć głównie z Tomcat-em, który stał za Apach-em z mod_jk).

 

Z góry dziękuję Wam za propozycje.

 

Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania do ceny są zdecydowanie zawyżone.

Jeżeli szukasz dobrego i stabilnego unmanaged VPS w Polsce zerknij na ofertę ViPower.pl - http://vipower.pl/Serwery-VPS

Oczywiście z przygotowaniem oferty managed nie będzie problemu, jednak trzeba się w takim przypadku liczyć z adekwatnymi kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Mateusz napisał. Dodam jeszcze, że nowe VPS'y są montowane na mocniejszych troszkę procesorach + zwiększyliśmy przepustowość łącz i transfery miesięczne dla vpsów.

 

 

Wcześniej:

VPS Basic: 100 GB transferu, łącze: 2 Mb

VPS Standard: 200 GB transferu, łącze: 5 Mb

VPS Premium: 300 GB transferu, łącze: 10 Mb

VPS Pro: 500 GB transferu, łącze: 10 Mb

VPS Max: 1000 GB transferu, łącze: 20 Mb

VPS Full: 3000 GB transferu, łącze: 50 Mb

 

Aktualnie:

VPS Basic: 300 GB transferu, łącze: 10 Mb

VPS Standard: 500 GB transferu, łącze: 25 Mb

VPS Premium: 1000 GB transferu, łącze: 25 Mb

VPS Pro: 1000 GB transferu, łącze: 50 Mb

VPS Max: 2000 GB transferu, łącze: 50 Mb

VPS Full: 3000 GB transferu, łącze: 100 Mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą http://statnet.pl Pod rozwiązania związane z javą polecam VPS Xen (XS lub S) od 34zł/mc http://statnet.pl/vps/ - podstawową administrację serwerem możemy zapewnić już od 39zł/mc http://statnet.pl/administracja-serwerami/administracja-serwerem-vps/ , uzupełnieniem umożliwiającym łatwe zarządzanie usługami uruchomionymi na serwerze jest panel ISP Manager Lite 12zł/mc http://statnet.pl/panel/ispmanager.html Proponowana oferta wychodzi ponad zaproponowany budżet jednak powinna spełnić postawione wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XORG: bardzo dziekuję Ci za odpowiedź.

Rzeczywiście 100 Mbps to dużo i na początek tyle nie będę potrzebował - myślę że bez problemu wystarczy 10 Mbps (z możliwością późniejszego zwiększenia).

Support nie musi być aż taki superszybki (jeżeli w ciągu godziny odpowiedzą będzie OK).

Czy możesz polecić coś rozsądnego w tych granicach ?

W ostateczności mogą być jakieś propozycję z zagranicy (najlepiej sprawdzone przez Ciebie).

 

Zerknij na http://vipower.pl (opisane powyżej) - jeżeli starczy Ci tylko budżetu to zapewniam Cię iż jakość usług jest na dobrym poziomie, łącze oraz stabilność w porządku, support też ;) powinieneś być zadowolony.

 

Poza tym... wystarczyło zerknąć w moją sygnaturę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za Wasze sugestie.

 

Zauważyłem także, iż Logout.pl wydaje się mieć bardzo konkurencyjną ofertę. Parametry podstawowego VPS-a, są dla mnie na początek wystarczające, a w razie potrzeby w każdej chwili można je zwiększyć.

 

Ich support też odpowiada w miarę szybko (od kilkunastu minut do 1-2 [h]).

 

Czy możecie coś powiedzieć więcej o tej firmie (pozytywne/negatywne opinie)?

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

Mateusz Maksymiuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za Wasze sugestie.

 

Zauważyłem także, iż Logout.pl wydaje się mieć bardzo konkurencyjną ofertę. Parametry podstawowego VPS-a, są dla mnie na początek wystarczające, a w razie potrzeby w każdej chwili można je zwiększyć.

 

Ich support też odpowiada w miarę szybko (od kilkunastu minut do 1-2 [h]).

 

Czy możecie coś powiedzieć więcej o tej firmie (pozytywne/negatywne opinie)?

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

Mateusz Maksymiuk

http://www.webhostingtalk.pl/topic/22406-opinie-logoutpl/page__st__440

 

Ja na Twoim miejscu wybrałbym inną firmę, było kilka dziwnych sytuacji z nimi więc nie warto chyba ryzykować.

Polecam ionic.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję @Malas za sugestię.

 

Ionic.pl prezentuje się ciekawie i ekonomicznie. Bardzo dobrze wygląda też Mzhost.co.uk (zagraniczny).

 

Ionic ma chyba najniższą na rynku cenę (od 20 PLN netto), za to mzhost lepsze parametry: 512 MB gw. za 30 PLN (nie wiadomo tylko podane przez nich ceny to netto czy brutto).

 

Czy możecie powiedzieć coś więcej nt. tych 2-óch firm ?

Jakie są Wasze doświadczenia z nimi ?

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ionic podane ceny, to ceny netto.

Natomiast masz za to serwery zlokalizowane w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą serwerów VPS.

 

VPS Business z konfiguracją:

 

Gwarantowany CPU 2,4 GHZ

Gwarantowany RAM 1024 MB

SWAP RAM 2048 MB

Dysk twardy 80 GB

Miesięczny transfer 800 GB

Ilość adresów IP 2

lokalizacja Niemcy

Wirtualizacja Xen

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy!

 

Cena: 60zł na m-c (Brutto)

 

 

Proszę podać Imię i Nazwisko oraz e-mail adres aby mógł Pan dostać Test Serwer na 7 dni.

 

http://www.fiberhead.pl

support@fiberhead.com

 

 

Z poważaniem

 

Albert Horyza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Ionic ma chyba najniższą na rynku cenę (od 20 PLN netto), za to mzhost lepsze parametry: 512 MB gw. za 30 PLN (nie wiadomo tylko podane przez nich ceny to netto czy brutto).

 

czymże jest najtańszy serwer ionic bez supportu za 24 PLN brutto w porównaniu z tą ofertą

 

http://budgetvps.pl/ , za 12 PLN brutto

 

Prawda jest taka, że jak mało płacisz to i mało możesz wymagać

 

Miałeś takie fajne założenia, a kończysz szukając budżetowych rozwiązań nie gwarantujących tak naprawdę nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czymże jest najtańszy serwer ionic bez supportu za 24 PLN brutto w porównaniu z tą ofertą

 

http://budgetvps.pl/ , za 12 PLN brutto

 

Prawda jest taka, że jak mało płacisz to i mało możesz wymagać

 

Miałeś takie fajne założenia, a kończysz szukając budżetowych rozwiązań nie gwarantujących tak naprawdę nic

 

Masz absolutną rację @Picek. Miałem inne założenia ale trochę zmieniłem taktykę.

Obecnie mam zwykły hosting współdzielony w firmie Prohost. Wydaje mi się, iż na rynku trudno szukać bardziej profesjonalnej firmy niż oni (czas reakcji suportu < 5 min). Ale to tylko shared hosting - ja natomiast potrzebuję jeszcze móc uruchamiać aplikację Java. Aby to zrobić muszę mieć VPS-a z zainstalowaną Javą. Początkowo myślałem, że by całość (portal + aplikacja Java) stała na VPS-ie. Ale ostatnio wpadłem na pomysł aby portal był na shared hostingu w prohoście (porządna firma z dobrym suportem), a na VPS-ie była tylko aplikacja Java. Komunikacja międzu obiema częściami ma raczej naturę asynchroniczną tzn. z portalu wychodzi request, aplikacja Java na VPS-ie to "przetwarza", a wynik wysyła na mail-a użytkownikowi portalu.

 

Tym samym moje wymagania co do VPS-a też się znacznie zmniejszyły. Wystarczy mi goły root VPS z niewysokimi parametrami.

Jeżeli natomiast portal wzbudzi zainteresowanie - to będzie można pomyśleć o lepszym hosting-u.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×