Skocz do zawartości
Dvan

Serwer nie odpowiada

Polecane posty

Witam, już od kilku godzin nie mogę dostać się na serwer w żaden sposób. Wszystkie usługi: serwery gier, www, ftp, teamspeak nie odpowiadają. Jak skanowałem porty to otwarte zostały tylko: 21-22, 53(domains), 80(www) ,110(pop3). Ping do serwera normalny 10-12ms, jednak gdy chce się podłączyć do shella to staje i nic się nie dzieje... Czy ktoś wie czym to może być spowodowane?

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiele napisałeś, szklana kula mówi mi że to wysoki Load?

Zrestartuj serwer i po załadowaniu sprawdź czy problem ponownie występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest tez to że "restart urządzenia" wynosi 15 zł... A serwer nie wykorzystywał nawet połowy zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to tłumaczy pad wszystkich usług na serwerze? Zleciłem zrestartowanie maszyny za 15zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest tez to że "restart urządzenia" wynosi 15 zł... A serwer nie wykorzystywał nawet połowy zasobów.

 

NIe masz tam zadnego panelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Ciekawe jest tez to że "restart urządzenia" wynosi 15 zł... A serwer nie wykorzystywał nawet połowy zasobów. 

A skąd waszmościu wiesz, że nie wykorzystywał nawet połowy zasobów akurat w momencie jak się zawiesił, bo ktoś przykładowo odpalił ci jakiś zamulający skrypt via cron, ewentualnie może rozsyłał sporo spamu i daemon pocztowy wygenerował kosmiczne obciążenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Livenet w swoim panelu posiada tylko informacje o płatnościach i zgłoszeniach...

 

Fiercio tak się składa że w tym czasie siedziałem tylko ja. Opcja jest z inną osobą jest mało prawdopodobna bo jestem pewien na 100% że nie logowała się dzisiaj na shella. W tym momencie jak zaczynało już "przymulać" sprawdzałem w htopie co się dzieje i nie widziałem nic niepokojącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na czyms przeciez musza zarabiac jak widac...

kernel panic = 15 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na czyms przeciez musza zarabiac jak widac...

kernel panic = 15 zł :)

 

mysle ze za kernel panic wzieliby jedno zero więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym zarabianiem to cienko, nie kwapią się zbyt szybko ze zgłoszeniem. A może wywierają pressing... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym zarabianiem to cienko, nie kwapią się zbyt szybko ze zgłoszeniem. A może wywierają pressing...

 

NIe zdziw sie jak poczekasz do jutra ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalacja munin/monit + odpowiednia konfiguracja by przy wzroscie loadu wysylac info + interweniowac (reset/stop uslug powodujący owy load).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porady jak uniknąć takich sytuacji jak ta dzisiejsza?

Zmienić serwerownie na poważną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może to livenet zrobił żeby zarobić 15 zł :) tak tylko gdybam, pierwsze co bym zrobił to fakt - zmienił serwerownie... 15 zł za reboot <lol> :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może to livenet zrobił żeby zarobić 15 zł :D tak tylko gdybam, pierwsze co bym zrobił to fakt - zmienił serwerownie... 15 zł za reboot <lol> :D

W swoim uwielbionym atmanie też będą ci latać dyżurni w dzień ustawowo wolny od roboty bo masz jaśnie panie kaprys hardrebootu swojego serwera?

 

Oczywiście, są rozwiązania takie jak serwerowy remotemanagement / AMT / chociażby IPPC.

Tylko, że są, ale nie za takie psie grosze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Znowu to samo z dedykiem się stało. Ciekawe jest tylko to że w teraz i poprzednim razem pojawiło się to przy kopiowaniu plików przez mc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo z dedykiem się stało. Ciekawe jest tylko to że w teraz i poprzednim razem pojawiło się to przy kopiowaniu plików przez mc...

 

wait ...

 

sprawdz dysk / dyski i wykorzystanie ich zasobów (bardzo często mysql robi kuku na in / out).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może oni specjalnie mu coś robią z serwerem albo dali jakiś syfiasty sprzęt który ledwo chodzi i hajs nabijają na nim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odkopię ale:

@Fiercio, jasne że tak miałem serwery w eTOPie i pewnego dnia po zabawach kernel nie wstał, jakoś podnieśli strzałeczkę do góry i dali enter za darmo. Mimo tego, że nie mają dyżuru 24h tak jak ATM i ktoś musiał podjechać do serwerowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienić serwerownie na poważną.

 

Witam,

 

Tak przyglądam się dyskusji i jak zwykle ciekawi mnie jedno, najwięcej o jakości usług mają do powiedzenia osoby, które nigdy nie miały w naszej firmie serwerów dedykowanych lub pracują w firmach konkurencyjnych. Ale jak nie ma się o co przyczepić zawsze można złapać się restartu za 15 zł.

 

Wracając do tematu, restarty są wykonywane bezpłatnie. Niedługo zostanie wdrożone kilka narzędzi ułatwiające obsługę serwerów.

 

Jeżeli klient decyduje się na zakup serwera z oferty Livenet.pl dokonuje świadomego wyboru, a przynajmniej taki powinien być. Nie ma co ukrywać, że serwery oferowane pod marką Livenet nie posiadają redundantnych zasilaczy, kart zdalnego zarządzania czy hotswapowych dysków. Nie jest także tajemnicą, że klient który wybiera serwer z tej oferty nie tego oczekuje od serwera. Nie jest to klient, który szuka rozwiązań enrerprise'owych. Liczy się dla niego cena, wydajność, dobre łącze i przyzwoity uptime. I to właśnie zapewniamy naszym klientom przy zachowaniu rozsądnej ceny.

 

Jeżeli klient potrzebuje rozwiązania wykraczającego poza ofertę Livenet.pl zapraszamy do zapoznania się serwisem www.ncgroup.pl Tam każdy klient znajdzie markowy serwer Dell z wbudowaną kartą DRAC, sprzętowym RAIDem i dyskami SAS. Zapewniamy także pomoc techniczną przez całą dobę z gwarantowanym w umowie czasem reakcji do 60 min od wystąpienia awarii.

 

Natomiast w ofercie Livenet.pl istnieje także możliwość zakupienia dostępu do listwy APC pozwalającej na restart serwera z przeglądarki. To wydatek miesięczny w wysokości 17 zł netto.

 

Jednak w wielu wypadkach wydatek 17 zł co miesiąc jest na tyle mało kuszący, że klienci nie decydują się na tak drogie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odkopię ale:

@Fiercio, jasne że tak miałem serwery w eTOPie i pewnego dnia po zabawach kernel nie wstał, jakoś podnieśli strzałeczkę do góry i dali enter za darmo. Mimo tego, że nie mają dyżuru 24h tak jak ATM i ktoś musiał podjechać do serwerowni.

A czy ten "pewny dzień" jak to nazwałeś to był ustawowo wolny od pracy - bo mowa tu była o interwencji w ewidentnie pasujący do tej definicji 11. listopada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×